Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Powrót Alicji do Krainy Czarów

Image-11W tegoroczne Mikołajki w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście odbyło się przedstawienie „Powrót Alicji do Krainy Czarów” w wykonaniu grupy Klubu Europejskiego przy Zespole Szkół w Babimoście oraz sekcji teatralnej Ośrodka Kultury. Autorem scenariusza było dwoje młodych adeptów sztuki aktorskiej, mieszkańców Babimostu – Adam Jeż oraz Anna Brzostek. Jak co roku reżyserem przedstawienia była Pani Jolanta Reimann, która opiekuje się młodzieżą chcącą grać w corocznych przedstawieniach poświęcając przy tym swój czas wolny.

W trakcie przedstawienia aktorzy przedstawili historię powrotu Alicji do Krainy Czarów. Była to swego rodzaju kontynuacja znanej wszystkim bajki „Alicja w Krainie Czarów”. Na początku główna bohaterka nie zdawała sobie sprawy, że to nie sen a najprawdziwsza rzeczywistość. Nie obyło się bez nieprzyjemnych spotkań z Czerwoną Królową i jej „karcianym” wojskiem, przesympatycznych chwil spędzonych z Kapelusznikiem czy cennych rad dawanych przez Absolema. Jednak jak to bywa w prawdziwych bajkach – wszystko dobrze się skończyło.

Wszyscy przybyli na przedstawienie w holu Sali widowiskowej mogli zapoznać się z grafikami pani Izabeli Wójczak, przedstawiającymi architekturę Zielonej Góry. Szkice zostały wykonane przez Panią Izabelę w trakcie studiów na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Organizatorzy oraz Aktorzy dziękują wszystkim za przybycie na przedstawienie oraz składają serdeczne podziękowania dla osób, które pomogły w realizacji przedsięwzięcia.

Zapraszamy do galerii

image 1 20131231 1836511875

emocni-logo


Slajd1


GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31141091
Goście 45
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji