Informuję, że dnia 23 października 2017 roku o godz. 1400 w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Gagarina 21 w Babimoście odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej, podczas którego zostanie omówiony projekt uchwały w sprawie nadania nazw nowych ulic – obecna ul. Polna.

Zapraszam zainteresowanych mieszkańców.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej

Tadeusz Maszewski


KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że w związku z rozpoczętą budową drogi na terenie osiedla budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Podmoklach Małych przedsiębiorstwo odbierające odpady nie ma możliwości dojazdu do posesji w celu odbioru odpadów. W związku z powyższym, uprzejmie prosi się mieszkańców o wystawianie pojemników na odpady do głównej drogi lub w miejsce umożliwiające dojazd przedsiębiorstwa, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

W przypadku braku możliwości wystawienia pojemników zwracamy się z prośbą o przetrzymanie odpadów w workach do czasu zakończenia inwestycji. Wszystkie zebrane odpady zostaną odebrane z każdej posesji po zakończeniu inwestycji.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.


Powrót Alicji do Krainy Czarów

Image-11W tegoroczne Mikołajki w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście odbyło się przedstawienie „Powrót Alicji do Krainy Czarów” w wykonaniu grupy Klubu Europejskiego przy Zespole Szkół w Babimoście oraz sekcji teatralnej Ośrodka Kultury. Autorem scenariusza było dwoje młodych adeptów sztuki aktorskiej, mieszkańców Babimostu – Adam Jeż oraz Anna Brzostek. Jak co roku reżyserem przedstawienia była Pani Jolanta Reimann, która opiekuje się młodzieżą chcącą grać w corocznych przedstawieniach poświęcając przy tym swój czas wolny.

W trakcie przedstawienia aktorzy przedstawili historię powrotu Alicji do Krainy Czarów. Była to swego rodzaju kontynuacja znanej wszystkim bajki „Alicja w Krainie Czarów”. Na początku główna bohaterka nie zdawała sobie sprawy, że to nie sen a najprawdziwsza rzeczywistość. Nie obyło się bez nieprzyjemnych spotkań z Czerwoną Królową i jej „karcianym” wojskiem, przesympatycznych chwil spędzonych z Kapelusznikiem czy cennych rad dawanych przez Absolema. Jednak jak to bywa w prawdziwych bajkach – wszystko dobrze się skończyło.

Wszyscy przybyli na przedstawienie w holu Sali widowiskowej mogli zapoznać się z grafikami pani Izabeli Wójczak, przedstawiającymi architekturę Zielonej Góry. Szkice zostały wykonane przez Panią Izabelę w trakcie studiów na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Organizatorzy oraz Aktorzy dziękują wszystkim za przybycie na przedstawienie oraz składają serdeczne podziękowania dla osób, które pomogły w realizacji przedsięwzięcia.

Zapraszamy do galerii

image 1 20131231 1836511875

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK