Firma Orange na terenie województwa lubuskiego rozpoczyna realizację budowy sieci światłowodowej. Inwestycja realizowana będzie z dofinansowaniem UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W ramach projektów POPC, współfinansowanych ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

Deklaracje można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Babimoście.

Deklaracje do pobrania: kliknij

orange


csir 11

3maja-obchody2018


dance show

“Szafa gra” czyli rzecz o tradycjach bożonarodzeniowych

Foto-7Dzień 20 grudnia był ostatnim w tym roku spędzonym w szkole przez uczniów Zespołu Szkól w Babimoście. Czas ten poświęcono m.in. na poznawanie oraz porównywanie zwyczajów bożonarodzeniowych polskich, brytyjskich i niemieckich.
Grupa uczniów pod kierownictwem Patrycji Stajkowskiej i Anny Wołek przygotowała dla swoich kolegów i koleżanek, przedstawienie pokazujące te wielowiekowe już tradycje.

Licznie zebrani w sali gimnastycznej widzowie mogli się dowiedzieć, jakie potrawy królują w tych krajach  na świątecznych stołach oraz skąd się wzięły takie zwyczaje jak łamanie się opłatkiem, wysyłanie kartek z życzeniami, czy choćby przystrajanie drzewek. W czasie przedstawienia nie mogło się obejść bez śpiewania kolęd. Wielkim atutem przedstawienia była piękna scenografia przygotowana przez młodzież z grupy projektowej.

Zapraszamy do galerii

Foto-6

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK