Lubuskie Bony Rozwojowe w subregionie zielonogórskim - spotkanie dotyczące projektu w dniu 28.11.2017r.


  KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że w związku z rozpoczętą budową drogi na terenie osiedla budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Podmoklach Małych przedsiębiorstwo odbierające odpady nie ma możliwości dojazdu do posesji w celu odbioru odpadów. W związku z powyższym, uprzejmie prosi się mieszkańców o wystawianie pojemników na odpady do głównej drogi lub w miejsce umożliwiające dojazd przedsiębiorstwa, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

W przypadku braku możliwości wystawienia pojemników zwracamy się z prośbą o przetrzymanie odpadów w workach do czasu zakończenia inwestycji. Wszystkie zebrane odpady zostaną odebrane z każdej posesji po zakończeniu inwestycji.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.


“Szafa gra” czyli rzecz o tradycjach bożonarodzeniowych

Foto-7Dzień 20 grudnia był ostatnim w tym roku spędzonym w szkole przez uczniów Zespołu Szkól w Babimoście. Czas ten poświęcono m.in. na poznawanie oraz porównywanie zwyczajów bożonarodzeniowych polskich, brytyjskich i niemieckich.
Grupa uczniów pod kierownictwem Patrycji Stajkowskiej i Anny Wołek przygotowała dla swoich kolegów i koleżanek, przedstawienie pokazujące te wielowiekowe już tradycje.

Licznie zebrani w sali gimnastycznej widzowie mogli się dowiedzieć, jakie potrawy królują w tych krajach  na świątecznych stołach oraz skąd się wzięły takie zwyczaje jak łamanie się opłatkiem, wysyłanie kartek z życzeniami, czy choćby przystrajanie drzewek. W czasie przedstawienia nie mogło się obejść bez śpiewania kolęd. Wielkim atutem przedstawienia była piękna scenografia przygotowana przez młodzież z grupy projektowej.

Zapraszamy do galerii

Foto-6

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK