Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

“Szafa gra” czyli rzecz o tradycjach bożonarodzeniowych

Foto-7Dzień 20 grudnia był ostatnim w tym roku spędzonym w szkole przez uczniów Zespołu Szkól w Babimoście. Czas ten poświęcono m.in. na poznawanie oraz porównywanie zwyczajów bożonarodzeniowych polskich, brytyjskich i niemieckich.
Grupa uczniów pod kierownictwem Patrycji Stajkowskiej i Anny Wołek przygotowała dla swoich kolegów i koleżanek, przedstawienie pokazujące te wielowiekowe już tradycje.

Licznie zebrani w sali gimnastycznej widzowie mogli się dowiedzieć, jakie potrawy królują w tych krajach  na świątecznych stołach oraz skąd się wzięły takie zwyczaje jak łamanie się opłatkiem, wysyłanie kartek z życzeniami, czy choćby przystrajanie drzewek. W czasie przedstawienia nie mogło się obejść bez śpiewania kolęd. Wielkim atutem przedstawienia była piękna scenografia przygotowana przez młodzież z grupy projektowej.

Zapraszamy do galerii

Foto-6

 

GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31052353
Goście 94
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji