jarmark2017KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że w związku z rozpoczętą budową drogi na terenie osiedla budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Podmoklach Małych przedsiębiorstwo odbierające odpady nie ma możliwości dojazdu do posesji w celu odbioru odpadów. W związku z powyższym, uprzejmie prosi się mieszkańców o wystawianie pojemników na odpady do głównej drogi lub w miejsce umożliwiające dojazd przedsiębiorstwa, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

W przypadku braku możliwości wystawienia pojemników zwracamy się z prośbą o przetrzymanie odpadów w workach do czasu zakończenia inwestycji. Wszystkie zebrane odpady zostaną odebrane z każdej posesji po zakończeniu inwestycji.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.


W związku z remontem przejazdu kolejowego linii nr 358 km 6,779 w m. Podmokłe Wielkie, na drodze wojewódzkiej 304, uprzejmie informujemy , że od dnia 02.12.2017r.  od godz. 08:00 do dnia 13.12.2017r. do godz. 16:00 nastąpi zamknięcie przejazdu kolejowego dla ruchu kołowego.
Dla potrzeb utrzymania ruchu zostaną wyznaczone dwa objazdy:
1) dla pojazdów do 15 ton przez miejscowości Podmokle Wielkie, Podmokle Małe, drogą powiatową 1194F, ul. Leśną w Babimoście, do drogi wojewódzkiej nr 304,
2) dla pojazdów powyżej 15 ton przez miejscowości Zbąszyń, Nowy Tomyśl, Wolsztyn.
Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

WOŚP12 stycznia 2014 roku po raz 22 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznego finału orkiestra grała na rzecz dzieci i seniorów. Imprezę w Babimoście podgrzewały występy zaproszonych gości i lokalnych artystów. Na scenie wystąpił zaproszony zespół Blue Sounds.

Mogliśmy również zobaczyć przedstawienie artystyczne dzieci z tutejszego przedszkola „Pod Muchomorkiem”, występ zespołu „Wiwat”, prezentacje szkoły tańca Aleksandry Rogińskiej, występ Mateusza Kujawy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Babimoście, pokaz tańca w wykonaniu młodzieży ze Starego Kramska, prezentacje sekcji muzycznej GOK, a także koncert Orkiestry Dętej z Babimostu oraz koncert Orkiestry „Szałamaje” ze Zbąszynia. 22. Finał WOŚP w Babimoście zakończył się symbolicznym „światełkiem do nieba”.
Dzięki hojności mieszkańców naszej Gminy udało się zebrać 7 377 zł 47 gr. Dziękujemy!!

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK