Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Podmoklanie Mistrzami Kodowania

ImageUczniowie z ze szkoły w Podmoklach Małych zostali Mistrzami Kodowania. Bartosz Zioła, Natalia Wośko, Wiktoria Olender i Zuzanna Groszek przez ostatnie miesiące w Centrum Kształcenia w Podmoklach Małych uczyli się programowania komputerowego w programie Scratch.

W dniach 13-14 stycznia 2014r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie nasi uczniowie brali udział w podsumowaniu pilotażowej edycji programu Mistrzowie Kodowania. Na ten Ogólnopolski Festiwal Projektów przyjechały reprezentacje ze wszystkich szkół, które brały udział w pilotażu m.in. także z naszej szkoły z Podmokli Małych. W województwie lubuskim dwie szkoły brały udział w programie z Podmokli Małych i Lubska. Nasi uczniowie na Festiwal projektów polecieli do Warszawy samolotem.

Uczniowie zaprezentowali swoje projekty wykonane w Scratchu, pokazali, czego się nauczyli, pochwalili się swoimi sukcesami m.in.z wykonanej gry planszowej o naszym regionie. Była to okazja do poznania się i wymiany doświadczeń. Obserwatorami, którzy skrupulatnie przyglądali się młodym adeptom wkraczającym w świat nowych technologii byli m.in. Prezes Samsung Electronics Polska – pan Hadrian Baumann, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej - Tadeusz Sławecki, wiceminister, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki - Dariusz Bogdan oraz Poseł na Sejm RP - Grzegorz Napieralski.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczniów, nauczycieli i dyrektorów, m.in. zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Wieczorem pierwszego dnia pobytu pełnym wrażeń z prezentowania się podczas Festiwalu uczniowie wraz z nauczycielami zostali zaproszeni na spacer z przewodnikiem po najatrakcyjniejszych oraz najważniejszych zakątkach Warszawy. Drugiego dnia po zwiedzaniu Centrum Nauki Kopernik zostali przewiezieni pod gmach Sejmu, gdzie została otwarta wystawa prezentująca dokonania szkół w programie. Było to ogromne wydarzenie dla naszych uczniów. Mogli zwiedzić Salę Plenarną, hall Sejmu, miejsce obrad oraz mogli zrobić sobie zdjęcie na słynnych schodach w Sejmie oglądanych dotąd z ekranu telewizora. Taki dwudniowy wyjazd był ogromnym wydarzeniem, który zapadnie na zawsze w pamięci.

Podczas spotkania w CNK zwracano uwagę, że dzięki programowi jego uczestnicy rozwijają umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, uczą się współpracy i kreatywności, zdobywając kompetencje potrzebne nie tylko do rozumienia otaczającego, cyfrowego świata, ale także przydatne na rynku pracy. Podkreślano również, że przygotowywany w ten sposób rozwój kompetencji cyfrowych, poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii w edukacji wspiera innowacje społeczne i ma istotne znaczenie dla budowania cyfrowej gospodarki opartej na wiedzy i kapitale intelektualnym.

Patronat nad programem edukacyjnym „Mistrzowie Kodowania” sprawują: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Program nauki programowania będzie nadal w Centrum Kształcenia w Podmoklach Małych kontynuowany.

Relację z Festiwalu można obejrzeć na stronie TVN w programie "Co za tydzień?" (oglądanie zaczynamy od 18 minuty i 30 sekundy)

http://tvnplayer.pl/programy-online/co-za-tydzien-odcinki,1199/odcinek-633,S00E633,25416.html

oraz na stronie TVP.info

http://tvp.info/informacje/technologie/dziesieciolatki-mistrzami-kodowania/13637249


emocni-logo


Slajd1


GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31141086
Goście 41
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji