Firma Orange na terenie województwa lubuskiego rozpoczyna realizację budowy sieci światłowodowej. Inwestycja realizowana będzie z dofinansowaniem UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W ramach projektów POPC, współfinansowanych ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

Deklaracje można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Babimoście.

Deklaracje do pobrania: kliknij

orange


Podmoklanie Mistrzami Kodowania

ImageUczniowie z ze szkoły w Podmoklach Małych zostali Mistrzami Kodowania. Bartosz Zioła, Natalia Wośko, Wiktoria Olender i Zuzanna Groszek przez ostatnie miesiące w Centrum Kształcenia w Podmoklach Małych uczyli się programowania komputerowego w programie Scratch.

W dniach 13-14 stycznia 2014r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie nasi uczniowie brali udział w podsumowaniu pilotażowej edycji programu Mistrzowie Kodowania. Na ten Ogólnopolski Festiwal Projektów przyjechały reprezentacje ze wszystkich szkół, które brały udział w pilotażu m.in. także z naszej szkoły z Podmokli Małych. W województwie lubuskim dwie szkoły brały udział w programie z Podmokli Małych i Lubska. Nasi uczniowie na Festiwal projektów polecieli do Warszawy samolotem.

Uczniowie zaprezentowali swoje projekty wykonane w Scratchu, pokazali, czego się nauczyli, pochwalili się swoimi sukcesami m.in.z wykonanej gry planszowej o naszym regionie. Była to okazja do poznania się i wymiany doświadczeń. Obserwatorami, którzy skrupulatnie przyglądali się młodym adeptom wkraczającym w świat nowych technologii byli m.in. Prezes Samsung Electronics Polska – pan Hadrian Baumann, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej - Tadeusz Sławecki, wiceminister, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki - Dariusz Bogdan oraz Poseł na Sejm RP - Grzegorz Napieralski.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczniów, nauczycieli i dyrektorów, m.in. zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Wieczorem pierwszego dnia pobytu pełnym wrażeń z prezentowania się podczas Festiwalu uczniowie wraz z nauczycielami zostali zaproszeni na spacer z przewodnikiem po najatrakcyjniejszych oraz najważniejszych zakątkach Warszawy. Drugiego dnia po zwiedzaniu Centrum Nauki Kopernik zostali przewiezieni pod gmach Sejmu, gdzie została otwarta wystawa prezentująca dokonania szkół w programie. Było to ogromne wydarzenie dla naszych uczniów. Mogli zwiedzić Salę Plenarną, hall Sejmu, miejsce obrad oraz mogli zrobić sobie zdjęcie na słynnych schodach w Sejmie oglądanych dotąd z ekranu telewizora. Taki dwudniowy wyjazd był ogromnym wydarzeniem, który zapadnie na zawsze w pamięci.

Podczas spotkania w CNK zwracano uwagę, że dzięki programowi jego uczestnicy rozwijają umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, uczą się współpracy i kreatywności, zdobywając kompetencje potrzebne nie tylko do rozumienia otaczającego, cyfrowego świata, ale także przydatne na rynku pracy. Podkreślano również, że przygotowywany w ten sposób rozwój kompetencji cyfrowych, poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii w edukacji wspiera innowacje społeczne i ma istotne znaczenie dla budowania cyfrowej gospodarki opartej na wiedzy i kapitale intelektualnym.

Patronat nad programem edukacyjnym „Mistrzowie Kodowania” sprawują: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Program nauki programowania będzie nadal w Centrum Kształcenia w Podmoklach Małych kontynuowany.

Relację z Festiwalu można obejrzeć na stronie TVN w programie "Co za tydzień?" (oglądanie zaczynamy od 18 minuty i 30 sekundy)

http://tvnplayer.pl/programy-online/co-za-tydzien-odcinki,1199/odcinek-633,S00E633,25416.html

oraz na stronie TVP.info

http://tvp.info/informacje/technologie/dziesieciolatki-mistrzami-kodowania/13637249


Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK