Firma Orange na terenie województwa lubuskiego rozpoczyna realizację budowy sieci światłowodowej. Inwestycja realizowana będzie z dofinansowaniem UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W ramach projektów POPC, współfinansowanych ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

Deklaracje można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Babimoście.

Deklaracje do pobrania: kliknij

orange


95 rocznica Powstania Wielkopolskiego oraz 68. powrotu Babimostu do Macierzy

29.01.2014-5W tym roku mija 95 rocznica, kiedy to od 24 stycznia do 12 lutego 1919 roku Powstańcy Wielkopolscy opanowali Babimost oraz 69 rocznica powrotu Babimostu do Macierzy, po 152 latach pozostawania w granicach Prus i Niemiec.

Z tej okazji w środę 29 stycznia 2014 roku o godzinie 12:00 pod obeliskiem na Placu Powstańców Wielkopolskich w Babimoście władze Gminy z Burmistrzem Bernardem Radnym na czele, radni Rady Miejskiej oraz liczne delegacje organizacji i stowarzyszeń i placówek oświatowych złożyły wiązanki kwiatów i uczciły pamięć poległych w tamtych wydarzeniach.

Zapraszamy do galerii

29.01.2014-7

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK