jarmark2017KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że w związku z rozpoczętą budową drogi na terenie osiedla budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Podmoklach Małych przedsiębiorstwo odbierające odpady nie ma możliwości dojazdu do posesji w celu odbioru odpadów. W związku z powyższym, uprzejmie prosi się mieszkańców o wystawianie pojemników na odpady do głównej drogi lub w miejsce umożliwiające dojazd przedsiębiorstwa, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

W przypadku braku możliwości wystawienia pojemników zwracamy się z prośbą o przetrzymanie odpadów w workach do czasu zakończenia inwestycji. Wszystkie zebrane odpady zostaną odebrane z każdej posesji po zakończeniu inwestycji.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.


W związku z remontem przejazdu kolejowego linii nr 358 km 6,779 w m. Podmokłe Wielkie, na drodze wojewódzkiej 304, uprzejmie informujemy , że od dnia 02.12.2017r.  od godz. 08:00 do dnia 13.12.2017r. do godz. 16:00 nastąpi zamknięcie przejazdu kolejowego dla ruchu kołowego.
Dla potrzeb utrzymania ruchu zostaną wyznaczone dwa objazdy:
1) dla pojazdów do 15 ton przez miejscowości Podmokle Wielkie, Podmokle Małe, drogą powiatową 1194F, ul. Leśną w Babimoście, do drogi wojewódzkiej nr 304,
2) dla pojazdów powyżej 15 ton przez miejscowości Zbąszyń, Nowy Tomyśl, Wolsztyn.
Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


 

Kibic na 6 w Babimoście

06.03.2014-17W Babimoście odbyły się pierwsze zawody sportowe w ramach programu Kibic na 6. W Centrum Sportu i Rekreacji Olimpia w unihokeja rywalizowały ze sobą gimnazjalistki z Babimostu, Zielonej Góry (dwie drużyny), Nowogrodu Bobrzańskiego, Maszewa i Wężysk.

 

Na turnieju wojewodę lubuskiego Jerzego Ostroucha reprezentowali doradcy: Krzysztof Świtalski (koordynator projektu Kibic na 6), Halina Kunicka i Edward Jakubowski. Do organizatorów imprezy wojewoda skierował również listy z podziękowaniami za krzewienie sportu w duchu fair play. Listy otrzymali Zbigniew Bermes, prezes Szkolnego Związku Sportowego – Ziemia Lubuska, Jerzy Radkiewicz, społeczny koordynator projektu Kibic na 6 w powiecie zielonogórskim ziemskim, Marek i Justyna Przygodzcy, nauczyciele wychowania fizycznego w Babimoście i jednocześnie trenerzy drużyn unihokeja oraz Zdzisław Krupa, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście. Specjalne podziękowania otrzymał również obecny na turnieju Zbigniew Woziński, zastępca burmistrza reprezentujący Burmistrza Babimostu Bernarda Radnego.

 

Sześć drużyn biorących udział w dzisiejszym turnieju zostało wyłonionych w zawodach lokalnych. W Babimoście dziewczęta rywalizowały podzielone na dwie grupy, z których dwie najlepsze drużyny zagrały następnie w finale w systemie każdy z każdym. Po tych rozgrywkach wyłonione zostały dwa najlepsze składy (z najwyższą liczbą punktów), które w najbliższych tygodniach zmierzą się w finale subregionu zielonogórskiego, a stamtąd dwie najlepsze drużyny pojadą na finał wojewódzki.

 

Do następnego etapu dostały się drużyny z Babimostu (I miejsce) i z Gimnazjum nr 6 w Zielonej Górze (II miejsce). Pozostałe miejsca zajęły dziewczęta z Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze, Maszewa i ex aequo z Nowogrodu Bobrzańskiego i Wężysk. Najlepszą zawodniczką wybrana została Paulina Buchcik z Gimnazjum w Babimoście.

 

Podczas turnieju wspaniali młodzi kibice ze Szkoły Podstawowej w Babimoście dwa razy odśpiewali hymn programu Kibic na 6. Każdy otrzymał również ulotkę z zasadami dobrego kibicowania.

 

Turniej jest wpisany w ramy Lubuskiej Olimpiady Młodzieży (gimnazjada). Warto zauważyć, że zarówno drużyna dziewczyn, jak i chłopców z gimnazjum w Babimoście zostały w poprzednim roku mistrzami województwa. Chłopcy swój tytuł mistrza obronili już po raz dziesiąty!

Babimost oraz okoliczne Kębłowo, Zbąszyń i Siedlec mają długie i bogate tradycje unihokeja w zachodniej części Polski. Na hali Centrum Sportu i Rekreacji Olimpia często są rozgrywane zawody w unihokeja rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Zapraszamy do galerii

06.03.2014-7

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK