Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Kibic na 6 w Babimoście

06.03.2014-17W Babimoście odbyły się pierwsze zawody sportowe w ramach programu Kibic na 6. W Centrum Sportu i Rekreacji Olimpia w unihokeja rywalizowały ze sobą gimnazjalistki z Babimostu, Zielonej Góry (dwie drużyny), Nowogrodu Bobrzańskiego, Maszewa i Wężysk.

 

Na turnieju wojewodę lubuskiego Jerzego Ostroucha reprezentowali doradcy: Krzysztof Świtalski (koordynator projektu Kibic na 6), Halina Kunicka i Edward Jakubowski. Do organizatorów imprezy wojewoda skierował również listy z podziękowaniami za krzewienie sportu w duchu fair play. Listy otrzymali Zbigniew Bermes, prezes Szkolnego Związku Sportowego – Ziemia Lubuska, Jerzy Radkiewicz, społeczny koordynator projektu Kibic na 6 w powiecie zielonogórskim ziemskim, Marek i Justyna Przygodzcy, nauczyciele wychowania fizycznego w Babimoście i jednocześnie trenerzy drużyn unihokeja oraz Zdzisław Krupa, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście. Specjalne podziękowania otrzymał również obecny na turnieju Zbigniew Woziński, zastępca burmistrza reprezentujący Burmistrza Babimostu Bernarda Radnego.

 

Sześć drużyn biorących udział w dzisiejszym turnieju zostało wyłonionych w zawodach lokalnych. W Babimoście dziewczęta rywalizowały podzielone na dwie grupy, z których dwie najlepsze drużyny zagrały następnie w finale w systemie każdy z każdym. Po tych rozgrywkach wyłonione zostały dwa najlepsze składy (z najwyższą liczbą punktów), które w najbliższych tygodniach zmierzą się w finale subregionu zielonogórskiego, a stamtąd dwie najlepsze drużyny pojadą na finał wojewódzki.

 

Do następnego etapu dostały się drużyny z Babimostu (I miejsce) i z Gimnazjum nr 6 w Zielonej Górze (II miejsce). Pozostałe miejsca zajęły dziewczęta z Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze, Maszewa i ex aequo z Nowogrodu Bobrzańskiego i Wężysk. Najlepszą zawodniczką wybrana została Paulina Buchcik z Gimnazjum w Babimoście.

 

Podczas turnieju wspaniali młodzi kibice ze Szkoły Podstawowej w Babimoście dwa razy odśpiewali hymn programu Kibic na 6. Każdy otrzymał również ulotkę z zasadami dobrego kibicowania.

 

Turniej jest wpisany w ramy Lubuskiej Olimpiady Młodzieży (gimnazjada). Warto zauważyć, że zarówno drużyna dziewczyn, jak i chłopców z gimnazjum w Babimoście zostały w poprzednim roku mistrzami województwa. Chłopcy swój tytuł mistrza obronili już po raz dziesiąty!

Babimost oraz okoliczne Kębłowo, Zbąszyń i Siedlec mają długie i bogate tradycje unihokeja w zachodniej części Polski. Na hali Centrum Sportu i Rekreacji Olimpia często są rozgrywane zawody w unihokeja rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Zapraszamy do galerii

06.03.2014-7

 

emocni-logo


Slajd1


GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31142394
Goście 53
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji