Firma Orange na terenie województwa lubuskiego rozpoczyna realizację budowy sieci światłowodowej. Inwestycja realizowana będzie z dofinansowaniem UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W ramach projektów POPC, współfinansowanych ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

Deklaracje można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Babimoście.

Deklaracje do pobrania: kliknij

orange


Dzień Kobiet w klimatach PRL-u

07.03.2014-10 Bernard Radny zaśpiewał piosenkę z repertuaru Haliny Kunickiej - W dniu 07.03.2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Babimoście odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, w którym wzięło udział 120 Pań. W I części występu przybyłe kobiety wysłuchały skeczu kabaretowego, kilku piosenek oraz monologu, które zaprezentowała sekcja teatralna działająca przy GOK, pod kierunkiem Jolanty Reimann. Kolejną atrakcją wieczoru był pokaz filmu, który przedstawiał jak Dzień Kobiet obchodzono w czasach PRL-u.

Uroczystość prowadziła Pani Aneta Sybis-Jeż – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury oraz Przewodniczący Rady Miejskiej – Pan Henryk Paciejewski, którzy zapowiadali wykonawców, przypominali, jak Dzień Kobiet obchodzono w minionych czasach oraz opowiadali dowcipy. W trakcie imprezy czynny był bufet na wzór z lat 70 i 80-tych z napojami i zakąskami. W III części na scenie wystąpili „znani” Panowie z naszej Gminy - zespół „Gmina Boys” w składzie: Burmistrz Babimostu – Bernard Radny, Zastępca Burmistrza – Zbigniew Woziński, radni Rady Miejskiej: Pan Stanisław Wieczorek, Pan Witold Sypniewski oraz Pan Stanisław Daszkiewicz. Zespół wspomagał akustyk Pan Marcin Szczechowiak – pracownik GOK-u. Po występach panowie rozdali Paniom goździki oraz rajstopy – symbole czasów PRL-u. Na koniec, dla naszych Panów wystąpiła Pani Małgorzata Radna, a także zespół wokalny Gminnego Ośrodka Kultury, w składzie: Aneta Tyndorf, Joanna Hylak, Agnieszka Waligórska i Aneta Sybis-Jeż. Impreza była bardzo udana, panowie pozyskali uznanie i serca Kobiet, o czym świadczą liczne wypowiedzi Pań, które brały udział w uroczystości.

Więcej na stronie „GOK Babimost”

Zapraszamy do galerii

07.03.2014-7

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK