Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Spotkanie z Posłem na Sejm RP Killionem Munyama w SP w Podmoklach Małych

17.03.2014-1Dnia 17 marca 2014r Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Killion Munyama zainaugurował w Szkole Podstawowej w Podmoklach Małych cykl spotkań z młodzieżą podczas których omawiane będą kluczowe tematy dotyczące pozycji Afryki we współczesnym świecie. W spotkaniu udział wzięli Burmistrz Babimostu Bernard Radny, Zastępca Burmistrza Zbigniew Woziński, Sekretarz Gminy Sylwia Panaś oraz Przyjaciel szkoły Justyna Rapicka.

Poseł, z pochodzenia Zambijczyk, znający dobrze kwestie dotyczące Afryki chce poprzez cykl wykładów przybliżyć dzieciom problemy z jakimi boryka się Afryka.

Spotkanie z Posłem było jednym z wydarzeń realizowanego w szkole projektu „ Afryka jaka jest- wiemy, rozumiemy, pomagamy” który wraz z uczniami prowadzi pani Małgorzata Radna. W grudniu uczniowie szkoły przeprowadzili piękną akcję „Gwiazdka dla Afryki” która polegała na zbieraniu pieniążków na szczepionki dla afrykańskich dzieci. Zebrano ponad 1200 zł, które zostały przekazane na konto Unicef. Spotkanie z posłem przygotowały dzieci uczestniczące w projekcie. Natalia Wośko i Wiktoria Olender zaśpiewały przygotowaną na tę okazję piosenkę, następnie Poseł opowiadał dzieciom o swoim afrykańskim kraju- Zambii. Dzieci zadawały mnóstwo pytań dotyczących przede wszystkim życia ludzi w Afryce, problemów z jakimi borykają się tam dzieci, przyrody, a także swojego życia i kariery naukowej, jest doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Następnie dziewczynki zatańczyły afrykański taniec, który same przygotowały. Punktem kulminacyjnym, projektu będzie adopcja na odległość afrykańskiego dziecka. Adopcja serca jest to forma pomocy ubogim dzieciom z krajów III świata. Z reguły polega ona na wsparciu finansowym konkretnego dziecka, którego celem jest umożliwienie dziecku edukacji. Podmoklańscy uczniowie sami podjęli decyzję o adopcji jednego dziecka z wybranego kraju afrykańskiego i zobowiązały się do zebrania wymaganej kwoty poprzez zbieranie plastikowych nakrętek i innych akcji.

Między ofiarodawcą, a podopiecznym tworzy się niepowtarzalna więź, zawsze pomagający otrzymują zdjęcie swojego podopiecznego, znają jego dotychczasowy życiorys oraz informację o efektach ich pomocy. Dzieci cieszą się że niedługo poznają swojego podopiecznego i mają nadzieję, że poprzez korespondencję nawiążą z nim serdeczny kontakt a nawet przyjaźń.

Jest to kolejny projekt Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych który wychowuje dzieci, uczy wrażliwości, tolerancji i empatii.

Władze Babimostu omawiały także z posłem rozwój gospodarczy Gminy Babimost oraz związany z tym układ komunikacyjny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

17.03.2014-4

 

emocni-logo


Slajd1


GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31141084
Goście 35
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji