jarmark2017KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że w związku z rozpoczętą budową drogi na terenie osiedla budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Podmoklach Małych przedsiębiorstwo odbierające odpady nie ma możliwości dojazdu do posesji w celu odbioru odpadów. W związku z powyższym, uprzejmie prosi się mieszkańców o wystawianie pojemników na odpady do głównej drogi lub w miejsce umożliwiające dojazd przedsiębiorstwa, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

W przypadku braku możliwości wystawienia pojemników zwracamy się z prośbą o przetrzymanie odpadów w workach do czasu zakończenia inwestycji. Wszystkie zebrane odpady zostaną odebrane z każdej posesji po zakończeniu inwestycji.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.


W związku z remontem przejazdu kolejowego linii nr 358 km 6,779 w m. Podmokłe Wielkie, na drodze wojewódzkiej 304, uprzejmie informujemy , że od dnia 02.12.2017r.  od godz. 08:00 do dnia 13.12.2017r. do godz. 16:00 nastąpi zamknięcie przejazdu kolejowego dla ruchu kołowego.
Dla potrzeb utrzymania ruchu zostaną wyznaczone dwa objazdy:
1) dla pojazdów do 15 ton przez miejscowości Podmokle Wielkie, Podmokle Małe, drogą powiatową 1194F, ul. Leśną w Babimoście, do drogi wojewódzkiej nr 304,
2) dla pojazdów powyżej 15 ton przez miejscowości Zbąszyń, Nowy Tomyśl, Wolsztyn.
Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


 

Prezentacja stołów Wielkanocnych

06.04.2014-20„Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa” – powiedział Burmistrz Babimostu Bernard Radny otwierając kolejne prezentacje stołów wielkanocnych w gminie Babimost.Tradycją już się stało, że corocznie przed świętami Wielkanocnymi Koła Gospodyń Wiejskich przygotowują do degustacji dla mieszkańców Gminy Babimost i zaproszonych gości potrawy świąteczne, które zachwycają nie tylko smakiem ale i wyglądem.

Wyobraźnia kulinarna i plastyczna naszych pań jest ogromna, o czym można się było przekonać w ostatnią niedzielę Wielkiego Postu na sali wiejskiej w Nowym Kramsku. W pięknie udekorowanym wnętrzu sali zaprezentowały się wszystkie Koła – z Lasek, Kolesina, Starego Kramska, Podmokli Małych, Podmokli Wielkich i oczywiście z Nowego Kramska. Na tegoroczną uroczystość zostały zaproszone panie z gminy Döbern, które również zaprezentowały pięknie udekorowany stół Wielkanocny i zapraszały do degustacji swoich potraw. Należy dodać, że tegoroczna prezentacja była elementem projektu przeprowadzonego przez Gminny Ośrodek Kultury w Babimoście p.t. „Polsko – Niemieckie Spotkania Wielkanocne”.

Aby nie poprzestać jedynie na wrażeniach kulinarnych, Gminny Ośrodek Kultury przygotował program artystyczny. Wystąpił zespół „Kotkowiacy”, który zabawiał gości regionalnymi przyśpiewkami. Wystąpił także duet wokalny Marcin Szczechowiak i Joanna Hylak.

Burmistrz Babimostu, Bernard Radny, w swoim wystąpieniu serdecznie podziękował wszystkim paniom z Kół Gospodyń Wiejskich za wysiłek, całoroczną pracę i cykliczne przygotowywanie tak ciekawej imprezy. Na ręce przedstawicielek wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Babimost oraz partnerskiej gminy Döbern, wręczył bukiety wiosennych kwiatów oraz wartościowe upominki dla każdego Koła.

06042014 1 20140407 1308835123

Zapraszamy do galerii

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK