Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Prezentacja stołów Wielkanocnych

06.04.2014-20„Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa” – powiedział Burmistrz Babimostu Bernard Radny otwierając kolejne prezentacje stołów wielkanocnych w gminie Babimost.Tradycją już się stało, że corocznie przed świętami Wielkanocnymi Koła Gospodyń Wiejskich przygotowują do degustacji dla mieszkańców Gminy Babimost i zaproszonych gości potrawy świąteczne, które zachwycają nie tylko smakiem ale i wyglądem.

Wyobraźnia kulinarna i plastyczna naszych pań jest ogromna, o czym można się było przekonać w ostatnią niedzielę Wielkiego Postu na sali wiejskiej w Nowym Kramsku. W pięknie udekorowanym wnętrzu sali zaprezentowały się wszystkie Koła – z Lasek, Kolesina, Starego Kramska, Podmokli Małych, Podmokli Wielkich i oczywiście z Nowego Kramska. Na tegoroczną uroczystość zostały zaproszone panie z gminy Döbern, które również zaprezentowały pięknie udekorowany stół Wielkanocny i zapraszały do degustacji swoich potraw. Należy dodać, że tegoroczna prezentacja była elementem projektu przeprowadzonego przez Gminny Ośrodek Kultury w Babimoście p.t. „Polsko – Niemieckie Spotkania Wielkanocne”.

Aby nie poprzestać jedynie na wrażeniach kulinarnych, Gminny Ośrodek Kultury przygotował program artystyczny. Wystąpił zespół „Kotkowiacy”, który zabawiał gości regionalnymi przyśpiewkami. Wystąpił także duet wokalny Marcin Szczechowiak i Joanna Hylak.

Burmistrz Babimostu, Bernard Radny, w swoim wystąpieniu serdecznie podziękował wszystkim paniom z Kół Gospodyń Wiejskich za wysiłek, całoroczną pracę i cykliczne przygotowywanie tak ciekawej imprezy. Na ręce przedstawicielek wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Babimost oraz partnerskiej gminy Döbern, wręczył bukiety wiosennych kwiatów oraz wartościowe upominki dla każdego Koła.

06042014 1 20140407 1308835123

Zapraszamy do galerii

emocni-logo


Slajd1


GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31142393
Goście 54
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji