Informuję, że dnia 23 października 2017 roku o godz. 1400 w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Gagarina 21 w Babimoście odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej, podczas którego zostanie omówiony projekt uchwały w sprawie nadania nazw nowych ulic – obecna ul. Polna.

Zapraszam zainteresowanych mieszkańców.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej

Tadeusz Maszewski


KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że w związku z rozpoczętą budową drogi na terenie osiedla budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Podmoklach Małych przedsiębiorstwo odbierające odpady nie ma możliwości dojazdu do posesji w celu odbioru odpadów. W związku z powyższym, uprzejmie prosi się mieszkańców o wystawianie pojemników na odpady do głównej drogi lub w miejsce umożliwiające dojazd przedsiębiorstwa, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

W przypadku braku możliwości wystawienia pojemników zwracamy się z prośbą o przetrzymanie odpadów w workach do czasu zakończenia inwestycji. Wszystkie zebrane odpady zostaną odebrane z każdej posesji po zakończeniu inwestycji.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.


Gala Regionalna „Przedsiębiorstw i Gmin Fair Play”

17.04.2014-1W dniu 17.04.2014 r. w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbyła się Regionalna Gala Laureatów ogólnopolskiego konkursu ”Gmina i Przedsiębiorstwo Fair Play‘’. Organizatorem spotkania była Krajowa Izba Gospodarcza oraz Lubuski Urząd Marszałkowski. Najlepsi samorządowcy i przedsiębiorcy z naszego województwa otrzymali listy gratulacyjne, które wręczali: Pani Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak, posłanka Pani Bożenna Bukiewicz oraz dyrektor Instytutu Badań nad Demokracją Pan Prof. dr hab. Przemysław Kulawczuk.

Burmistrz Babimostu Bernard Radny – laureat konkursu Gmina Fair Play Samorządowy Menadżer Roku w 2013 r. w swoim wystąpieniu przedstawił gospodarcze osiągnięcia Gminy Babimost. Poinformował o planach na następne lata, zwracając uwagę na konieczność budowy obwodnicy Regionu Kozła jako podstawowej inwestycji dla dalszego rozwoju regionu. Obwodnica ta tworzy bezkolizyjny dojazd do zjazdu z autostrady A2 w Trzcielu, a także przyczyni się do dalszego rozwoju zakładów IKEA na naszym terenie. Ponadto rozwój gospodarczy terenów przy lotnisku również powiązany jest z powstaniem w/w obwodnicy.

Zapraszamy do galerii

17.04.2014-7

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK