dozynki baner


Firma Orange na terenie województwa lubuskiego rozpoczyna realizację budowy sieci światłowodowej. Inwestycja realizowana będzie z dofinansowaniem UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W ramach projektów POPC, współfinansowanych ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

Deklaracje można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Babimoście.

Deklaracje do pobrania: kliknij

orange


100lecie lotnictwa


Gala Regionalna „Przedsiębiorstw i Gmin Fair Play”

17.04.2014-1W dniu 17.04.2014 r. w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbyła się Regionalna Gala Laureatów ogólnopolskiego konkursu ”Gmina i Przedsiębiorstwo Fair Play‘’. Organizatorem spotkania była Krajowa Izba Gospodarcza oraz Lubuski Urząd Marszałkowski. Najlepsi samorządowcy i przedsiębiorcy z naszego województwa otrzymali listy gratulacyjne, które wręczali: Pani Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak, posłanka Pani Bożenna Bukiewicz oraz dyrektor Instytutu Badań nad Demokracją Pan Prof. dr hab. Przemysław Kulawczuk.

Burmistrz Babimostu Bernard Radny – laureat konkursu Gmina Fair Play Samorządowy Menadżer Roku w 2013 r. w swoim wystąpieniu przedstawił gospodarcze osiągnięcia Gminy Babimost. Poinformował o planach na następne lata, zwracając uwagę na konieczność budowy obwodnicy Regionu Kozła jako podstawowej inwestycji dla dalszego rozwoju regionu. Obwodnica ta tworzy bezkolizyjny dojazd do zjazdu z autostrady A2 w Trzcielu, a także przyczyni się do dalszego rozwoju zakładów IKEA na naszym terenie. Ponadto rozwój gospodarczy terenów przy lotnisku również powiązany jest z powstaniem w/w obwodnicy.

Zapraszamy do galerii

17.04.2014-7

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
21 publikacji

FACEBOOK