Firma Orange na terenie województwa lubuskiego rozpoczyna realizację budowy sieci światłowodowej. Inwestycja realizowana będzie z dofinansowaniem UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W ramach projektów POPC, współfinansowanych ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

Deklaracje można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Babimoście.

Deklaracje do pobrania: kliknij

orange


Dni Babimostu 2014

14,15.06.2014-33W tym roku święto naszego miasta przypadło na dni 14 i 15 czerwca. Organizatorzy imprezy przygotowali weekend pełen wrażeń i niepowtarzalnych przeżyć. Atrakcje czekały na mieszkańców na placu przy Centrum Sportu „Olimpia”.

Podczas pierwszego dnia obchodów Dni Babimostu zaprezentowana została unikatowa i bogata kultura cygańska. Przez cały dzień uczestnicy imprezy otoczeni byli prawdziwym cygańskim taborem. Barwne cygańskie stroje cieszyły oczy, a dźwięki muzyki wprowadzały klimatyczny nastrój. Można było smakować cygańskich dań, posłuchać o kulturze cygańskiej, dać sobie powróżyć z kart albo posiedzieć przy ognisku i cieszyć się wspaniałą muzyką i atmosferą.

Wśród wykonawców można było podziwiać sekcję teatralną działającą przy Gminnym Ośrodku Kultury w Babimoście. Artyści zaprezentowali opowieść o zagubionym wędrowcu, którym zaopiekowali się Cyganie. W historię został wpleciony wątek miłosny. Zakończył się on prawdziwym cygańskim weselem.

Koncert Teatr Muzyczny „Terno” z Gorzowa Wielkopolskiego był rarytasem dla miłośników cygańskiej muzyki. Publiczność wtórowała zespołowi śpiewając wraz z nim przeboje wszystkim znane, np.: „Ore, ore”, „Cygańskie Tabory”, „Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma” i wiele innych. Brawom nie było końca.

Na scenie zaprezentowali się też uczestnicy Festiwalu Piosenki Dziecięcej Regionu Kozła. Tym razem zobaczyliśmy ich w „cygańskiej” odsłonie; ich repertuar wybrzmiał pod hasłem: „Na cygańską nutę”. Dzieci zaśpiewały utwory zarówno poważne, jak i beztroskie i lekkie.

Pierwszy dzień zakończył się prawdziwym hitem. Dla Babimojszczan i gości wystąpił Ivan Komarenko. Pod sceną zgromadziła się wielka publiczność, która świetnie się bawiła i gromko oklaskiwała występy gwiazdy wieczoru.

Po koncercie Ivana Komarenki rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych.

Niedziela była pod hasłem: „Dzień coverowy”. Cykl imprez rozpoczął się od prezentacji modeli latających, którą przygotowało Zielonogórskie Stowarzyszenie Modelarzy „Jantar”. Wspaniałe modele latające wzbudzały podziw publiczności, która z zapartym tchem obserwowała babimojskie niebo nad stadionem.

Kolejną atrakcją tego dnia była „Brzechwoteka” dla dzieci. Przed sceną odbywały się gry i zabawy dla dzieci. Można było podziwiać balonowe zoo czy nauczyć się wydmuchiwać olbrzymie bańki mydlane. Dzieci mogły brać udział w różnorodnych konkurencjach i wygrywać słodkości.

Na babimojskiej scenie zaprezentowała się też Orkiestra Dęta z Babimostu, która zagrała popularne utwory w nowych, ciekawych aranżacjach.

Nie mogło zabraknąć miejscowych talentów. Na scenie wystąpiły dzieci i młodzież z wokalnej i tanecznej sekcji GOK Babimost.

Następnie wystąpił kabaret „TiruRiru” z Zielonej Góry. Artyści kabaretowi rozśmieszyli publiczność do łez.

Scena gościła też, jak co roku, dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Babimoście oraz zespół „Warsztat” z Kopanicy. „Warsztat” zagrał popularne utwory taneczne, które poderwały do tańca zgromadzoną publiczność.

Około godziny 20:00 odbyła się gala wręczenia Nagród Burmistrza Babimostu w różnych dziedzinach sportowych. Nagrody wręczono najlepszym zawodnikom w szachach, kręglach, badmintonie i tenisie stołowym.

Kolejny koncert zagrał duet „Shanties Team”, czyli Asia i Marcin. Śpiewali oni utwory żeglarskie i w stylu country.

Dni Babimostu zakończyła swoim występem formacja muzyczna „The Postman”. Zespół zagrał utwory „The Beatles”. Panowie ubranie w garnitury rodem z Anglii czasów „The Beatels” wzbudzili zachwyt babimojskiej publiczności, która skandowała, tańczyła i śpiewała znane utwory.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji tegorocznych Dni Babimostu oraz wszystkim biorącym aktywny udział w jego obchodach.

Zapraszamy do galerii

14,15.06.2014-16

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
21 publikacji

FACEBOOK