jarmark2017KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że w związku z rozpoczętą budową drogi na terenie osiedla budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Podmoklach Małych przedsiębiorstwo odbierające odpady nie ma możliwości dojazdu do posesji w celu odbioru odpadów. W związku z powyższym, uprzejmie prosi się mieszkańców o wystawianie pojemników na odpady do głównej drogi lub w miejsce umożliwiające dojazd przedsiębiorstwa, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

W przypadku braku możliwości wystawienia pojemników zwracamy się z prośbą o przetrzymanie odpadów w workach do czasu zakończenia inwestycji. Wszystkie zebrane odpady zostaną odebrane z każdej posesji po zakończeniu inwestycji.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.


W związku z remontem przejazdu kolejowego linii nr 358 km 6,779 w m. Podmokłe Wielkie, na drodze wojewódzkiej 304, uprzejmie informujemy , że od dnia 02.12.2017r.  od godz. 08:00 do dnia 13.12.2017r. do godz. 16:00 nastąpi zamknięcie przejazdu kolejowego dla ruchu kołowego.
Dla potrzeb utrzymania ruchu zostaną wyznaczone dwa objazdy:
1) dla pojazdów do 15 ton przez miejscowości Podmokle Wielkie, Podmokle Małe, drogą powiatową 1194F, ul. Leśną w Babimoście, do drogi wojewódzkiej nr 304,
2) dla pojazdów powyżej 15 ton przez miejscowości Zbąszyń, Nowy Tomyśl, Wolsztyn.
Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


 

Dni Babimostu 2014

14,15.06.2014-33W tym roku święto naszego miasta przypadło na dni 14 i 15 czerwca. Organizatorzy imprezy przygotowali weekend pełen wrażeń i niepowtarzalnych przeżyć. Atrakcje czekały na mieszkańców na placu przy Centrum Sportu „Olimpia”.

Podczas pierwszego dnia obchodów Dni Babimostu zaprezentowana została unikatowa i bogata kultura cygańska. Przez cały dzień uczestnicy imprezy otoczeni byli prawdziwym cygańskim taborem. Barwne cygańskie stroje cieszyły oczy, a dźwięki muzyki wprowadzały klimatyczny nastrój. Można było smakować cygańskich dań, posłuchać o kulturze cygańskiej, dać sobie powróżyć z kart albo posiedzieć przy ognisku i cieszyć się wspaniałą muzyką i atmosferą.

Wśród wykonawców można było podziwiać sekcję teatralną działającą przy Gminnym Ośrodku Kultury w Babimoście. Artyści zaprezentowali opowieść o zagubionym wędrowcu, którym zaopiekowali się Cyganie. W historię został wpleciony wątek miłosny. Zakończył się on prawdziwym cygańskim weselem.

Koncert Teatr Muzyczny „Terno” z Gorzowa Wielkopolskiego był rarytasem dla miłośników cygańskiej muzyki. Publiczność wtórowała zespołowi śpiewając wraz z nim przeboje wszystkim znane, np.: „Ore, ore”, „Cygańskie Tabory”, „Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma” i wiele innych. Brawom nie było końca.

Na scenie zaprezentowali się też uczestnicy Festiwalu Piosenki Dziecięcej Regionu Kozła. Tym razem zobaczyliśmy ich w „cygańskiej” odsłonie; ich repertuar wybrzmiał pod hasłem: „Na cygańską nutę”. Dzieci zaśpiewały utwory zarówno poważne, jak i beztroskie i lekkie.

Pierwszy dzień zakończył się prawdziwym hitem. Dla Babimojszczan i gości wystąpił Ivan Komarenko. Pod sceną zgromadziła się wielka publiczność, która świetnie się bawiła i gromko oklaskiwała występy gwiazdy wieczoru.

Po koncercie Ivana Komarenki rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych.

Niedziela była pod hasłem: „Dzień coverowy”. Cykl imprez rozpoczął się od prezentacji modeli latających, którą przygotowało Zielonogórskie Stowarzyszenie Modelarzy „Jantar”. Wspaniałe modele latające wzbudzały podziw publiczności, która z zapartym tchem obserwowała babimojskie niebo nad stadionem.

Kolejną atrakcją tego dnia była „Brzechwoteka” dla dzieci. Przed sceną odbywały się gry i zabawy dla dzieci. Można było podziwiać balonowe zoo czy nauczyć się wydmuchiwać olbrzymie bańki mydlane. Dzieci mogły brać udział w różnorodnych konkurencjach i wygrywać słodkości.

Na babimojskiej scenie zaprezentowała się też Orkiestra Dęta z Babimostu, która zagrała popularne utwory w nowych, ciekawych aranżacjach.

Nie mogło zabraknąć miejscowych talentów. Na scenie wystąpiły dzieci i młodzież z wokalnej i tanecznej sekcji GOK Babimost.

Następnie wystąpił kabaret „TiruRiru” z Zielonej Góry. Artyści kabaretowi rozśmieszyli publiczność do łez.

Scena gościła też, jak co roku, dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Babimoście oraz zespół „Warsztat” z Kopanicy. „Warsztat” zagrał popularne utwory taneczne, które poderwały do tańca zgromadzoną publiczność.

Około godziny 20:00 odbyła się gala wręczenia Nagród Burmistrza Babimostu w różnych dziedzinach sportowych. Nagrody wręczono najlepszym zawodnikom w szachach, kręglach, badmintonie i tenisie stołowym.

Kolejny koncert zagrał duet „Shanties Team”, czyli Asia i Marcin. Śpiewali oni utwory żeglarskie i w stylu country.

Dni Babimostu zakończyła swoim występem formacja muzyczna „The Postman”. Zespół zagrał utwory „The Beatles”. Panowie ubranie w garnitury rodem z Anglii czasów „The Beatels” wzbudzili zachwyt babimojskiej publiczności, która skandowała, tańczyła i śpiewała znane utwory.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji tegorocznych Dni Babimostu oraz wszystkim biorącym aktywny udział w jego obchodach.

Zapraszamy do galerii

14,15.06.2014-16

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK