Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Dni Babimostu 2014

14,15.06.2014-33W tym roku święto naszego miasta przypadło na dni 14 i 15 czerwca. Organizatorzy imprezy przygotowali weekend pełen wrażeń i niepowtarzalnych przeżyć. Atrakcje czekały na mieszkańców na placu przy Centrum Sportu „Olimpia”.

Podczas pierwszego dnia obchodów Dni Babimostu zaprezentowana została unikatowa i bogata kultura cygańska. Przez cały dzień uczestnicy imprezy otoczeni byli prawdziwym cygańskim taborem. Barwne cygańskie stroje cieszyły oczy, a dźwięki muzyki wprowadzały klimatyczny nastrój. Można było smakować cygańskich dań, posłuchać o kulturze cygańskiej, dać sobie powróżyć z kart albo posiedzieć przy ognisku i cieszyć się wspaniałą muzyką i atmosferą.

Wśród wykonawców można było podziwiać sekcję teatralną działającą przy Gminnym Ośrodku Kultury w Babimoście. Artyści zaprezentowali opowieść o zagubionym wędrowcu, którym zaopiekowali się Cyganie. W historię został wpleciony wątek miłosny. Zakończył się on prawdziwym cygańskim weselem.

Koncert Teatr Muzyczny „Terno” z Gorzowa Wielkopolskiego był rarytasem dla miłośników cygańskiej muzyki. Publiczność wtórowała zespołowi śpiewając wraz z nim przeboje wszystkim znane, np.: „Ore, ore”, „Cygańskie Tabory”, „Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma” i wiele innych. Brawom nie było końca.

Na scenie zaprezentowali się też uczestnicy Festiwalu Piosenki Dziecięcej Regionu Kozła. Tym razem zobaczyliśmy ich w „cygańskiej” odsłonie; ich repertuar wybrzmiał pod hasłem: „Na cygańską nutę”. Dzieci zaśpiewały utwory zarówno poważne, jak i beztroskie i lekkie.

Pierwszy dzień zakończył się prawdziwym hitem. Dla Babimojszczan i gości wystąpił Ivan Komarenko. Pod sceną zgromadziła się wielka publiczność, która świetnie się bawiła i gromko oklaskiwała występy gwiazdy wieczoru.

Po koncercie Ivana Komarenki rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych.

Niedziela była pod hasłem: „Dzień coverowy”. Cykl imprez rozpoczął się od prezentacji modeli latających, którą przygotowało Zielonogórskie Stowarzyszenie Modelarzy „Jantar”. Wspaniałe modele latające wzbudzały podziw publiczności, która z zapartym tchem obserwowała babimojskie niebo nad stadionem.

Kolejną atrakcją tego dnia była „Brzechwoteka” dla dzieci. Przed sceną odbywały się gry i zabawy dla dzieci. Można było podziwiać balonowe zoo czy nauczyć się wydmuchiwać olbrzymie bańki mydlane. Dzieci mogły brać udział w różnorodnych konkurencjach i wygrywać słodkości.

Na babimojskiej scenie zaprezentowała się też Orkiestra Dęta z Babimostu, która zagrała popularne utwory w nowych, ciekawych aranżacjach.

Nie mogło zabraknąć miejscowych talentów. Na scenie wystąpiły dzieci i młodzież z wokalnej i tanecznej sekcji GOK Babimost.

Następnie wystąpił kabaret „TiruRiru” z Zielonej Góry. Artyści kabaretowi rozśmieszyli publiczność do łez.

Scena gościła też, jak co roku, dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Babimoście oraz zespół „Warsztat” z Kopanicy. „Warsztat” zagrał popularne utwory taneczne, które poderwały do tańca zgromadzoną publiczność.

Około godziny 20:00 odbyła się gala wręczenia Nagród Burmistrza Babimostu w różnych dziedzinach sportowych. Nagrody wręczono najlepszym zawodnikom w szachach, kręglach, badmintonie i tenisie stołowym.

Kolejny koncert zagrał duet „Shanties Team”, czyli Asia i Marcin. Śpiewali oni utwory żeglarskie i w stylu country.

Dni Babimostu zakończyła swoim występem formacja muzyczna „The Postman”. Zespół zagrał utwory „The Beatles”. Panowie ubranie w garnitury rodem z Anglii czasów „The Beatels” wzbudzili zachwyt babimojskiej publiczności, która skandowała, tańczyła i śpiewała znane utwory.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji tegorocznych Dni Babimostu oraz wszystkim biorącym aktywny udział w jego obchodach.

Zapraszamy do galerii

14,15.06.2014-16

 

emocni-logo


Slajd1


GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31142393
Goście 53
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji