jarmark2017KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że w związku z rozpoczętą budową drogi na terenie osiedla budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Podmoklach Małych przedsiębiorstwo odbierające odpady nie ma możliwości dojazdu do posesji w celu odbioru odpadów. W związku z powyższym, uprzejmie prosi się mieszkańców o wystawianie pojemników na odpady do głównej drogi lub w miejsce umożliwiające dojazd przedsiębiorstwa, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

W przypadku braku możliwości wystawienia pojemników zwracamy się z prośbą o przetrzymanie odpadów w workach do czasu zakończenia inwestycji. Wszystkie zebrane odpady zostaną odebrane z każdej posesji po zakończeniu inwestycji.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.


W związku z remontem przejazdu kolejowego linii nr 358 km 6,779 w m. Podmokłe Wielkie, na drodze wojewódzkiej 304, uprzejmie informujemy , że od dnia 02.12.2017r.  od godz. 08:00 do dnia 13.12.2017r. do godz. 16:00 nastąpi zamknięcie przejazdu kolejowego dla ruchu kołowego.
Dla potrzeb utrzymania ruchu zostaną wyznaczone dwa objazdy:
1) dla pojazdów do 15 ton przez miejscowości Podmokle Wielkie, Podmokle Małe, drogą powiatową 1194F, ul. Leśną w Babimoście, do drogi wojewódzkiej nr 304,
2) dla pojazdów powyżej 15 ton przez miejscowości Zbąszyń, Nowy Tomyśl, Wolsztyn.
Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


 

Dni Seniora w Neuruppin

16-19.06.2014-11Wymiana pomiędzy seniorami z miast partnerskich Babimost i Neuruppin rozpoczęła się w 2004 i jest kontynuowana od 10 lat. Tym razem seniorzy z Gminy Babimost zostali zaproszeni w dniach 16-19.06.2014 r. do Neuruppin na Dni Seniora w Bradenburgii. Przez cały tydzień obchodzone są Dni Seniora każdego roku bardzo uroczyście i z tej okazji przygotowany został bardzo bogaty program dla seniorów, w którym studenci Babimojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięli udział. Pierwszego dnia na uroczystościach otwarcia Dni Seniora w Brandenburgii wystąpiły z programem artystycznym dzieci ze szkoły muzycznej.

Podczas kolacji powitał nas Burmistrz Neuruppin Jens-Peter Golde, podziękował nam za przybycie i życzył nam bogatych wrażeń podczas pobytu. Następnego dnia, w godzinach przedpołudniowych, zwiedziliśmy Centrum „Wielu Pokoleń”, miejsce do którego mogą przychodzić mieszkańcy okolic w różnych grupach wiekowych i społecznych. Odwiedzający mogą brać udział w różnego rodzaju zajęciach, mogą np. czytać książki, brać udział w kole teatralnym, szyć stroje teatralne, malować, uczyć się szydełkowania, pielęgnować ogródek albo zjeść obiad i wypić kawę. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez mieszkańców z miasta Neuruppin, którzy chętnie pomagają ludziom potrzebującym wsparcia moralnego i finansowego. Po południu wzięliśmy udział w pokazie mody, który przygotowały seniorki wraz z sklepem firmowym Gerry Weber. Pokaz był bardzo atrakcyjny, ponieważ seniorki były same modelkami i przedstawiły aktualny trend mody w swojej grupie wiekowej. Wieczorem seniorzy niemieccy ugościli nas w Domu Seniora kolacją przez siebie przygotowaną. Następny przepiękny dzień spędziliśmy wraz z seniorami z Neuruppin na statku pasażerskim Gustav Kühn. Płynęliśmy do Boltenmühle, przepięknej antycznej restauracji położonej w rezerwacie przyrody. Podczas wspólnego rejsu mieliśmy możliwość nawiązania nowych kontaktów z seniorami niemieckimi, podziwiać przepiękne widoki i wspólnie się integrować. Zwiedziliśmy również salę gminną w miejscowości Boskow, dowiedzieliśmy się o problemach jakie nurtują mieszkańców najmniejszej miejscowości liczącej 200 mieszkańców. Pobyt w mieście partnerskim Neuruppin był bardzo bogaty w wydarzenia i interesujący pod względem możliwości zagospodarowania wolnego czasu seniorów, dania im uczucia być potrzebnym i możliwości przekazania zdobytej wiedzy i doświadczenia życiowego i zawodowego innym.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

16-19.06.2014-9

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK