Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

GPZ Babimost – inwestycja na lata

30.06.2014-1GPZ Babimost to nowa stacja elektroenergetyczna transformująca wysokie napięcie na średnie (110/15kV). Jej budowa znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa energetycznego w regionie oraz pozwoli na jego rozwój gospodarczy. Inwestycja, o wartości ponad 24,5 mln zł, zaspokoi nie tylko bieżące potrzeby dotyczące przyłączeń na tym obszarze, ale również na najbliższe lata.

Umowa na zaprojektowanie i budowę „pod klucz” stacji transformatorowej 110/15kV Babimost wraz z dwutorową linią zasilającą wysokiego napięcia 110kV, o długości 12 km, została zawarta w sierpniu 2011. Głównym celem inwestycji jest zwiększenie możliwości przyłączeń nowych obiektów z terenu gminy Babimost i gmin ościennych (m. in. gmina Kargowa) oraz poprawa parametrów jakościowych dostarczanej energii elektrycznej. Istotne jest też przyłączenie dużego odbiorcy, jakim jest zagraniczny producent drewnianych mebli. Jedną z ważniejszych korzyści tej inwestycji jest również wsparcie procesów aktywizacji gospodarczej regionu oraz poprawy jego bezpieczeństwa energetycznego. Nowy GPZ pozwoli bowiem na sukcesywne przyłączanie nowych odbiorców przemysłowych i komunalnych.

Wybudowana stacja 110/15kV GPZ Babimost pozwoli na pokrycie w dłuższej perspektywie czasu przewidywanego zapotrzebowania na energię elektryczną przemysłu i usług strefy aktywności gospodarczej miasta Babimost.

Zapraszamy do galerii

30.06.2014-22

emocni-logo


Slajd1


GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31141084
Goście 37
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji