jarmark2017KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że w związku z rozpoczętą budową drogi na terenie osiedla budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Podmoklach Małych przedsiębiorstwo odbierające odpady nie ma możliwości dojazdu do posesji w celu odbioru odpadów. W związku z powyższym, uprzejmie prosi się mieszkańców o wystawianie pojemników na odpady do głównej drogi lub w miejsce umożliwiające dojazd przedsiębiorstwa, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

W przypadku braku możliwości wystawienia pojemników zwracamy się z prośbą o przetrzymanie odpadów w workach do czasu zakończenia inwestycji. Wszystkie zebrane odpady zostaną odebrane z każdej posesji po zakończeniu inwestycji.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.


W związku z remontem przejazdu kolejowego linii nr 358 km 6,779 w m. Podmokłe Wielkie, na drodze wojewódzkiej 304, uprzejmie informujemy , że od dnia 02.12.2017r.  od godz. 08:00 do dnia 13.12.2017r. do godz. 16:00 nastąpi zamknięcie przejazdu kolejowego dla ruchu kołowego.
Dla potrzeb utrzymania ruchu zostaną wyznaczone dwa objazdy:
1) dla pojazdów do 15 ton przez miejscowości Podmokle Wielkie, Podmokle Małe, drogą powiatową 1194F, ul. Leśną w Babimoście, do drogi wojewódzkiej nr 304,
2) dla pojazdów powyżej 15 ton przez miejscowości Zbąszyń, Nowy Tomyśl, Wolsztyn.
Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


 

Festyn kulturalno-sportowy „Rowerem pod wiatrak”

29.06.2014-3W dniu 29 czerwca 2014r. Stowarzyszenie Rozwoju i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Regionu „ Przyjaźni Podmoklom” oraz Zespół Edukacyjny w Podmoklach Małych byli organizatorami festynu „Rowerem pod wiatrak”. Festyn rozpoczęto w godzinach przedpołudniowych rajdem rowerowym, w którym wzięło udział 90 uczestników. Trasa rajdu wynosiła prawie 50km.

Uczestnicy mieli na pokonanie trasy 5 godzin. Na trasie było do zaliczenia 8 punktów kontrolnych. Wszyscy, którzy ukończyli rajd i zaliczyli wszystkie punkty kontrolne brali udział w losowaniu nagród. Nagrodami głównymi były 2 telewizory, które ufundowała Firma TCL z Żyrardowa, pozostałe nagrody ufundowali CPN Ekoserwis z Czerwieńska oraz Stowarzyszenie. Zwieńczeniem rajdu było otwarcie, przez Burmistrza Babimostu, nowego odcinka ścieżki rowerowej w Podmoklach Małych.

W tym dniu uroczystość 85-lecia istnienia obchodził ludowy Zespół Sportowy „Jedność Podmokle”. Życzenia z okazji jubileuszu Prezesowi Bogdanowi Modrzykowi złożyli Prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robert Skowron i przewodniczący podokręgu Świebodzin Ryszard Obała. Prezes Bogdan Modrzyk został uhonorowany Złotą Odznaką Lubuskiego Związku Piłki Nożnej za zasługi dla lubuskiego sportu oraz listem gratulacyjnym od Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Burmistrz Babimostu Pan Bernard Radny wręczył Prezesowi podziękowanie oraz komplet strojów piłkarskich dla zespołu, a Prezes i Wiceprezes Stowarzyszenia „Przyjaźni Podmoklom” wręczyli puchar oraz komplet piłek. Klub otrzymał również list gratulacyjny od zespołu Wiwat i Koła Gospodyń Wiejskich w Podmoklach Małych i OSP Podmokle Małe. Na zakończenie obchodów jubileuszu został rozegrany mecz piłkarski.

Po części oficjalnej rozpoczęto dalszą część festynu. Na scenie wystąpiły dzieci ze szkoły w Podmoklach Małych, których piosenki i tańce zgromadziły dużą liczbę fanów. Następnie wystąpił Zespół LAWA z Wolsztyna, a potem mimo nienajlepszej pogody odbyła się zabawa taneczna do późnych godzin wieczornych.

Zapraszamy do galerii

29.06.2014-36

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK