Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Ranking samorządów dziennika „Rzeczpospolita”

We wtorek 15 lipca 2014 r. w ogólnopolskim dzienniku „Rzeczpospolita” ukazała się 10. jubileuszowa edycja rankingu polskich samorządów. Na czele niezależnej kapituły, która od pierwszego rankingu samorządów czuwa nad metodologią oceny miast i gmin, stoi Pan Jerzy Buzek, były premier. Ponadto w jej składzie są m.in. Pan Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego oraz przedstawiciele samorządów, Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Samorządy zostały podzielone na trzy kategorie: miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie łącznie; gminy wiejskie. Oceniano m.in. sposób zarządzania finansami w latach 2010 – 2013, wysokość nakładów finansowych na inwestycje, wartość pozyskanych środków unijnych, wspieranie organizacji pozarządowych, przyciąganie inwestorów.

Ranking został podzielony na dwa etapy. W pierwszym wybrano gminy, które najlepiej zarządzały swoimi finansami w latach 2010-2013 i jednocześnie najwięcej w tym czasie inwestowały i skutecznie pozyskiwały środki z Unii Europejskiej. Korzystając z danych ministerstwa Finansów przeanalizowano wszystkie miasta i gminy w kraju. Do drugiego etapu zakwalifikowano 564 samorządy spośród 2 479. Wśród nich znalazła się oczywiście Gmina Babimost. W kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich, których jest w Polsce blisko 900, zajęliśmy 31 miejsce.

Tak wysoką pozycję i ocenę zawdzięczamy prowadzeniu racjonalnej polityki finansowej, inwestycyjnej i skutecznemu pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej.

emocni-logo


Slajd1


GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31142394
Goście 52
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji