Firma Orange na terenie województwa lubuskiego rozpoczyna realizację budowy sieci światłowodowej. Inwestycja realizowana będzie z dofinansowaniem UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W ramach projektów POPC, współfinansowanych ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

Deklaracje można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Babimoście.

Deklaracje do pobrania: kliknij

orange


Ranking samorządów dziennika „Rzeczpospolita”

We wtorek 15 lipca 2014 r. w ogólnopolskim dzienniku „Rzeczpospolita” ukazała się 10. jubileuszowa edycja rankingu polskich samorządów. Na czele niezależnej kapituły, która od pierwszego rankingu samorządów czuwa nad metodologią oceny miast i gmin, stoi Pan Jerzy Buzek, były premier. Ponadto w jej składzie są m.in. Pan Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego oraz przedstawiciele samorządów, Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Samorządy zostały podzielone na trzy kategorie: miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie łącznie; gminy wiejskie. Oceniano m.in. sposób zarządzania finansami w latach 2010 – 2013, wysokość nakładów finansowych na inwestycje, wartość pozyskanych środków unijnych, wspieranie organizacji pozarządowych, przyciąganie inwestorów.

Ranking został podzielony na dwa etapy. W pierwszym wybrano gminy, które najlepiej zarządzały swoimi finansami w latach 2010-2013 i jednocześnie najwięcej w tym czasie inwestowały i skutecznie pozyskiwały środki z Unii Europejskiej. Korzystając z danych ministerstwa Finansów przeanalizowano wszystkie miasta i gminy w kraju. Do drugiego etapu zakwalifikowano 564 samorządy spośród 2 479. Wśród nich znalazła się oczywiście Gmina Babimost. W kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich, których jest w Polsce blisko 900, zajęliśmy 31 miejsce.

Tak wysoką pozycję i ocenę zawdzięczamy prowadzeniu racjonalnej polityki finansowej, inwestycyjnej i skutecznemu pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej.

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
21 publikacji

FACEBOOK