Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Spotkanie z samorządowcami z Döbern

31.07.2014-1W dniu 31 lipca 2014 roku Burmistrz Babimostu Bernard Radny gościł, współpracujących z naszym urzędem, samorządowców z Döbern. Na czele kilkuosobowej delegacji, która przybyła do Babimostu stał Dyrektor Urzędu w Döbern Pan Günter Quander. Celem wizyty było podsumowanie projektu pn. "Polsko - niemiecka koncepcja wykorzystania Transgranicznego Ośrodka Strzelectwa Sportowego w Babimoście.

W pierwszej części spotkania Burmistrz Babimostu zapoznał gości z koncepcją budowy strzelnicy, szczegółowo omówił układ funkcjonalno – przestrzenny z planowanego obiektu. Przedstawił także wizualizację strzelnicy wykonaną przez architekta. Szczególną uwagę zwrócił na przyjęte rozwiązanie ogrzewania obiektu, oparte na ogniwach fotowoltaicznych.

Po omówieniu projektu, przybyli goście wraz z Burmistrzem, udali się na miejsce przyszłej budowy strzelnicy, gdzie zapoznali się z proponowaną lokalizacją. Wspólnie ustalono, że budowa Transgranicznego Ośrodka Strzelectwa Sportowego w Babimoście wpłynie na zacieśnienie współpracy polsko – niemieckiej. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Brandenburgia 2007 - 2013 r. Fundusz Małych Projektów i Projektów Sieciowych Euroregionu "Sprewa - Nysa - Bóbr" oraz budżetu państwa.

Goście z Niemiec zwiedzili również powstały w ostatnim czasie budynek socjalno – techniczny Fitness Park, a także remontowany Gminny Ośrodek Kultury oraz Zespół Szkół w Babimoście.

Zapraszamy do galerii

31.07.2014-15

 

emocni-logo


Slajd1


GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31142393
Goście 53
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji