Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Członkinie Kół Gospodyń Wiejskich w Neuruppin

03.08.2014-1W dniach od 01-03 sierpnia 2014r. przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Babimost wzięły udział w wymianie partnerskiej. Program na powyższą wymianę przygotował Urząd Miasta w Neuruppin i niemieckie członkinie Kół Gospodyń Wiejskich. W programie tym wzięły udział przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z: Nowego Kramska, Kolesina, Podmokli Wielkich, Podmokli Małych i Lasek. Takie wymiany realizowane są od wielu lat, w tym roku w Gminie Neuruppin.

Pomimo codziennych obowiązków nasze gospodynie znalazły czas na pogłębienie wiedzy o niemieckiej kulturze i tradycji, na wymianę doświadczeń i na nawiązanie nowych znajomości. Pobyt w Gminie partnerskiej był bardzo interesujący i bogaty w wydarzenia. Głównym punktem programu był udział w festynie bocianim organizowanym przez niemiecki gospodynie w miejscowości Linum. Festyn Bociani odbywa się od 24 lat, podczas którego przekazywane są mieszkańcom i odwiedzającym turystom informacje na temat życia bocianów. Właśnie do tej miejscowości przylatuje ich najwięcej, dlatego też zostało założone Muzeum Bocianie. Każdego roku rodzą się młode bociany, które są rejestrowane i otrzymują imiona. Podczas występów artystycznych Burmistrz Linum oraz Kierownik Muzeum przekazali polskim gospodyniom bociana maskotkę, który otrzymał imię BABIMOST i numer HP190. Może prawdziwy kiedyś nas odwiedzi. Dodatkową atrakcją była przejażdżka powozem konnym oraz rejs statkiem po jeziorze Ruppińskim.

Podczas każdego pobytu odwiedzamy nowe interesujące miejsca i okolice oraz poznajemy nowe członkinie Kół Gospodyń Wiejskich w Gminie Neuruppin.

Zapraszamy do galerii

03.08.2014-12

GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31118389
Goście 48
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji