Otwarcie Fitness Parku

21.08.2014-1Dnia 21.08.2014 r. odbyło się uroczyste otwarcie budynku zaplecza socjalno – technicznego, pełniącego funkcję sportową na terenie boiska, przy Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście.

Zaproszonych gości powitał Burmistrz Babimostu Bernard Radny, który wygłosił okolicznościowe przemówienie. Następnie poświęcenia obiektu dokonał Proboszcz Parafii Andrzej Piela. W imieniu sportowców - szczególnie piłkarzy - podziękowania Burmistrzowi i Radzie Miejskiej za stworzenie doskonałych warunków do uprawiania sportu złożył Prezes LKS ,,Klon" Babimost - Stanisław Golusik. Nadmienić należy, że wyposażenie obiektu w sprzęt sportowy i oddanie do użytku publiczności nastąpi w terminie późniejszym, ze względu na konieczność wykorzystania obiektu na potrzeby XXXII Ogólnopolskich Dni Pszczelarza, które odbędą się w dniach 5-7.09.2014 r. na terenie Centrum Sportu i Rekreacji.

Budynek zaplecza jest dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony. Na parterze o powierzchni 431 m2 mieszczą się szatnie dla zawodników, magazyny sprzętu, pomieszczenia gospodarcze, pomieszczenia dla sędziów oraz hala integracyjna dla osób niepełnosprawnych. Na piętrze budynku, na powierzchni 448 m2 zlokalizowane są: sala fitness i siłownia z zapleczem sanitarnym i szatniami. Wygospodarowano również pomieszczenie na saunę. W środkowej części jest salka konferencyjna z przeszkloną galerią z widokiem na płytę boiska i bieżnię. Wygospodarowane są także pomieszczenia klubowe i biurowe. Ciekawym elementem architektonicznym jest holl wejściowy, zamknięty przeszkloną fasadą. Obiekt wyposażony jest w instalację wentylacyjną oraz pompę ciepła, co w efekcie powinno obniżyć koszty eksploatacyjne.
Wybudowany obiekt był dofinansowany środkami Ministerstwa Sportu oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pełny koszt budowy wyniósł 2.065.968 zł. Planowane jest także połączenie obiektu z istniejącym chodnikiem przy boiskach Orlika. Do zakończenia całego zadania pozostaje wybudowanie trybun i zadaszenia, jest to jednak uzależnione od pozyskiwania kolejnych środków zewnętrznych. Jak zauważył Proboszcz Parafii, w tak prężnie rozwijającej się Gminie Babimost nie zabraknie niczego nie tylko dla ducha, ale też dla ciała.

Zapraszamy do galerii

21082014 2 20140822 1844426476

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji