Urząd Miejski w Babimoście poszukuje osoby do pracy na stanowisko pracownik gospodarczy – sprzątanie.

Szczegóły pod numerem telefonu 683513862
lub w urzędzie – biuro nr 14.


 

Firma Orange na terenie województwa lubuskiego rozpoczyna realizację budowy sieci światłowodowej. Inwestycja realizowana będzie z dofinansowaniem UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W ramach projektów POPC, współfinansowanych ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

Deklaracje można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Babimoście.

Deklaracje do pobrania: kliknij

orange


Otwarcie Fitness Parku

21.08.2014-1Dnia 21.08.2014 r. odbyło się uroczyste otwarcie budynku zaplecza socjalno – technicznego, pełniącego funkcję sportową na terenie boiska, przy Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście.

Zaproszonych gości powitał Burmistrz Babimostu Bernard Radny, który wygłosił okolicznościowe przemówienie. Następnie poświęcenia obiektu dokonał Proboszcz Parafii Andrzej Piela. W imieniu sportowców - szczególnie piłkarzy - podziękowania Burmistrzowi i Radzie Miejskiej za stworzenie doskonałych warunków do uprawiania sportu złożył Prezes LKS ,,Klon" Babimost - Stanisław Golusik. Nadmienić należy, że wyposażenie obiektu w sprzęt sportowy i oddanie do użytku publiczności nastąpi w terminie późniejszym, ze względu na konieczność wykorzystania obiektu na potrzeby XXXII Ogólnopolskich Dni Pszczelarza, które odbędą się w dniach 5-7.09.2014 r. na terenie Centrum Sportu i Rekreacji.

Budynek zaplecza jest dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony. Na parterze o powierzchni 431 m2 mieszczą się szatnie dla zawodników, magazyny sprzętu, pomieszczenia gospodarcze, pomieszczenia dla sędziów oraz hala integracyjna dla osób niepełnosprawnych. Na piętrze budynku, na powierzchni 448 m2 zlokalizowane są: sala fitness i siłownia z zapleczem sanitarnym i szatniami. Wygospodarowano również pomieszczenie na saunę. W środkowej części jest salka konferencyjna z przeszkloną galerią z widokiem na płytę boiska i bieżnię. Wygospodarowane są także pomieszczenia klubowe i biurowe. Ciekawym elementem architektonicznym jest holl wejściowy, zamknięty przeszkloną fasadą. Obiekt wyposażony jest w instalację wentylacyjną oraz pompę ciepła, co w efekcie powinno obniżyć koszty eksploatacyjne.
Wybudowany obiekt był dofinansowany środkami Ministerstwa Sportu oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pełny koszt budowy wyniósł 2.065.968 zł. Planowane jest także połączenie obiektu z istniejącym chodnikiem przy boiskach Orlika. Do zakończenia całego zadania pozostaje wybudowanie trybun i zadaszenia, jest to jednak uzależnione od pozyskiwania kolejnych środków zewnętrznych. Jak zauważył Proboszcz Parafii, w tak prężnie rozwijającej się Gminie Babimost nie zabraknie niczego nie tylko dla ducha, ale też dla ciała.

Zapraszamy do galerii

21082014 2 20140822 1844426476

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK