Lubuskie Bony Rozwojowe w subregionie zielonogórskim - spotkanie dotyczące projektu w dniu 28.11.2017r.


  KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że w związku z rozpoczętą budową drogi na terenie osiedla budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Podmoklach Małych przedsiębiorstwo odbierające odpady nie ma możliwości dojazdu do posesji w celu odbioru odpadów. W związku z powyższym, uprzejmie prosi się mieszkańców o wystawianie pojemników na odpady do głównej drogi lub w miejsce umożliwiające dojazd przedsiębiorstwa, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

W przypadku braku możliwości wystawienia pojemników zwracamy się z prośbą o przetrzymanie odpadów w workach do czasu zakończenia inwestycji. Wszystkie zebrane odpady zostaną odebrane z każdej posesji po zakończeniu inwestycji.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.


Budowa stacji paliw PKN ORLEN

26.08.2014-2Do końca 2013 r. w centrum miasta funkcjonowała mała stacja paliw koncernu ORLEN. Urząd Miejski w Babimoście od dłuższego czasu zabiegał o wybudowanie nowej stacji poza terenem zabudowanym. Dnia 29 listopada 2013 r. PKN ORLEN kupił od Gminy Babimost działkę o wielkości 0,6 ha pod przyszłą stację paliw.

Po przeprowadzeniu całej procedury dokumentacyjnej, dnia 25 sierpnia 2014 r. nastąpiło przekazanie działki wykonawcy budowy, tym samym rozpoczęła się oczekiwana budowa nowoczesnej stacji paliw PKN ORLEN. Obiekt powstaje przy obwodnicy, przy rondzie, na końcu ulicy Kargowskiej. W zakres inwestycji wchodzi budowa zadaszonego pawilonu handlowego wraz z dwoma zbiornikami na paliwo płynne i jednego LPG. Ponadto wybudowane zostaną drogi dojazdowe, parkingi i stanowisko odkurzacza. Budowana stacja spełniać będzie obowiązujące normy w zakresie ochrony środowiska i bezpieczeństwa pożarowego. Budowa potrwa około cztery miesiące. Stacja będzie czynna całą dobę.

Obok budowanej stacji paliw inny inwestor kupił działkę o wielkości 0,23 ha pod budowę przyszłej myjni samochodowej. Obecnie trwają prace związane z dokumentacją. Myjnia powstanie w roku przyszłym.

Zapraszamy do galerii

27.08.2014-7

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK