Urząd Miejski w Babimoście poszukuje osoby do pracy na stanowisko pracownik gospodarczy – sprzątanie.

Szczegóły pod numerem telefonu 683513862
lub w urzędzie – biuro nr 14.


 

Firma Orange na terenie województwa lubuskiego rozpoczyna realizację budowy sieci światłowodowej. Inwestycja realizowana będzie z dofinansowaniem UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W ramach projektów POPC, współfinansowanych ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

Deklaracje można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Babimoście.

Deklaracje do pobrania: kliknij

orange


Gmina Babimost na Winobraniu

11.09.2014-20Dnia 11 września 2014 r. Urząd Miejski miał okazję uczestniczyć w święcie Zielonej Góry – w Winobraniu, na którym promował Gminę Babimost. Po raz pierwszy w historii Winobrania ruszyła specjalna strefa „Lubuskie smaki”, która pozwala lubuskim producentom wystawiać i promować swoje produkty.

Z naszego regionu swoje produkty zaprezentowali m.in. firma Ikea Indrustry, która jest największym zakładem produkującym meble w regionie, TFP – największy zakład produkujący tekturę falistą i opakowania w naszej Gminie, Iste – producent mebli tapicerowanych, Ricosta – zajmująca się produkcją cholewek, Pol-Metal Reimann – producent przyczep samochodowych, przedsiębiorcy i lokalni rzemieślnicy: Pani Urszula Zając, Pani Teresa Król oraz Pan Tadeusz Kubiak. Na Winobraniu można było również kupić miód z Pasieki Państwa Baer. Swoje stoisko miał także Dwór Kolesin – hotel i restauracja. Tego dnia na scenie „Lubuskich smaków” zaprezentowali się nasi lokalni artyści. Jako pierwszy wystąpił Zespół Śpiewaczy „Wiwat”, a zaraz po nim Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Babimoście, grupa taneczna „Happy Dance”, a także młodzież z grupy wokalnej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście. Na jarmarku „Lubuskich smaków” nie mogło zabraknąć naszych Pań z Kół Gospodyń Wiejskich. Swoje stoisko miało KGW z Nowego Kramska oraz KGW z Podmokli Małych.

Tego dnia Burmistrz Babimostu Pan Bernard Radny uczestniczył w 20-leciu istnienia Zielonogórskiego Rynku Rolno-Towarowego. Zaproszona na tę galę Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pani Zofia Szalczyk zagościła w strefie „Lubuskich smaków”, poznając nasz region, który tego dnia był promowany na Winobraniu. Pani wiceminister promowała polskie produkty oraz zachęcała do ich jedzenia i kupowania. Wspólnie z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich z Nowego Kramska zrobiła pyszną, owocową sałatkę, którą wraz z Burmistrzem Babimostu poczęstowała zgromadzonych na placu ludzi.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

11.09.2014-32

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK