Gmina Babimost na Winobraniu

11.09.2014-20Dnia 11 września 2014 r. Urząd Miejski miał okazję uczestniczyć w święcie Zielonej Góry – w Winobraniu, na którym promował Gminę Babimost. Po raz pierwszy w historii Winobrania ruszyła specjalna strefa „Lubuskie smaki”, która pozwala lubuskim producentom wystawiać i promować swoje produkty.

Z naszego regionu swoje produkty zaprezentowali m.in. firma Ikea Indrustry, która jest największym zakładem produkującym meble w regionie, TFP – największy zakład produkujący tekturę falistą i opakowania w naszej Gminie, Iste – producent mebli tapicerowanych, Ricosta – zajmująca się produkcją cholewek, Pol-Metal Reimann – producent przyczep samochodowych, przedsiębiorcy i lokalni rzemieślnicy: Pani Urszula Zając, Pani Teresa Król oraz Pan Tadeusz Kubiak. Na Winobraniu można było również kupić miód z Pasieki Państwa Baer. Swoje stoisko miał także Dwór Kolesin – hotel i restauracja. Tego dnia na scenie „Lubuskich smaków” zaprezentowali się nasi lokalni artyści. Jako pierwszy wystąpił Zespół Śpiewaczy „Wiwat”, a zaraz po nim Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Babimoście, grupa taneczna „Happy Dance”, a także młodzież z grupy wokalnej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście. Na jarmarku „Lubuskich smaków” nie mogło zabraknąć naszych Pań z Kół Gospodyń Wiejskich. Swoje stoisko miało KGW z Nowego Kramska oraz KGW z Podmokli Małych.

Tego dnia Burmistrz Babimostu Pan Bernard Radny uczestniczył w 20-leciu istnienia Zielonogórskiego Rynku Rolno-Towarowego. Zaproszona na tę galę Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pani Zofia Szalczyk zagościła w strefie „Lubuskich smaków”, poznając nasz region, który tego dnia był promowany na Winobraniu. Pani wiceminister promowała polskie produkty oraz zachęcała do ich jedzenia i kupowania. Wspólnie z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich z Nowego Kramska zrobiła pyszną, owocową sałatkę, którą wraz z Burmistrzem Babimostu poczęstowała zgromadzonych na placu ludzi.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

11.09.2014-32

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji