Firma Orange na terenie województwa lubuskiego rozpoczyna realizację budowy sieci światłowodowej. Inwestycja realizowana będzie z dofinansowaniem UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W ramach projektów POPC, współfinansowanych ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

Deklaracje można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Babimoście.

Deklaracje do pobrania: kliknij

orange


Niemiecko-polskie spotkanie siatkarzy w Döbern

foto-14W dniach 29-31.08.2014 został przeprowadzony z okazji 50-lecia siatkówki w Klubie Sportowym S.V.Döbern kolejny projekt niemiecko-polski. W ramach tego projektu siatkarze z Gminy Babimost wzięli udział we wspólnym treningu oraz w turnieju siatkarskim. Siatkarze dzielnie walczyli zdobywając kolejne punkty i sety.

W turnieju tym zdobyli drugie miejsce, a radość była ogromna. Kryształowe puchary wręczył Dyrektor Urzędu Döbern Günter Quander, prezes Klubu Sportowego Frank Mader oraz kierownik działu siatkarskiego Klaus Putzer. Współpraca z tym klubem rozpoczęła się w 2007 roku i rozwija się dynamicznie. Najpierw została nawiązana współpraca z piłkarzami, a od 2009 roku z siatkarzami. Corocznie organizowane są po obu stronach granicy wspólne projekty. Dzięki nim następuje wymiana doświadczeń sportowych oraz pogłębianie kontaktów partnerskich. W ramach projektu zwiedziliśmy przepiękny park skalny w Nochten, który powstał na terenach po wydobyciu węgla brunatnego. Park jest przykładem jak można zagospodarować tego typu tereny. Dużą atrakcją było zwiedzanie piramidy szklanej Cristalica w Döbern, w której zostały wystawione do sprzedania kryształy wyprodukowane w przepięknych kolorach i wzorach w nieistniejącej już fabryce kryształów w Döbern. Zwiedziliśmy również nowo otwarte muzeum miejskie, w którym zebrane zostały archiwalne dokumenty i eksponaty z całego regionu. Podczas każdego pobytu w zaprzyjaźnionej Gminie Döbern jesteśmy serdecznie witani i ugoszczeni.

Zapraszamy do galerii

foto-6

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK