Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Niemiecko-polskie spotkanie siatkarzy w Döbern

foto-14W dniach 29-31.08.2014 został przeprowadzony z okazji 50-lecia siatkówki w Klubie Sportowym S.V.Döbern kolejny projekt niemiecko-polski. W ramach tego projektu siatkarze z Gminy Babimost wzięli udział we wspólnym treningu oraz w turnieju siatkarskim. Siatkarze dzielnie walczyli zdobywając kolejne punkty i sety.

W turnieju tym zdobyli drugie miejsce, a radość była ogromna. Kryształowe puchary wręczył Dyrektor Urzędu Döbern Günter Quander, prezes Klubu Sportowego Frank Mader oraz kierownik działu siatkarskiego Klaus Putzer. Współpraca z tym klubem rozpoczęła się w 2007 roku i rozwija się dynamicznie. Najpierw została nawiązana współpraca z piłkarzami, a od 2009 roku z siatkarzami. Corocznie organizowane są po obu stronach granicy wspólne projekty. Dzięki nim następuje wymiana doświadczeń sportowych oraz pogłębianie kontaktów partnerskich. W ramach projektu zwiedziliśmy przepiękny park skalny w Nochten, który powstał na terenach po wydobyciu węgla brunatnego. Park jest przykładem jak można zagospodarować tego typu tereny. Dużą atrakcją było zwiedzanie piramidy szklanej Cristalica w Döbern, w której zostały wystawione do sprzedania kryształy wyprodukowane w przepięknych kolorach i wzorach w nieistniejącej już fabryce kryształów w Döbern. Zwiedziliśmy również nowo otwarte muzeum miejskie, w którym zebrane zostały archiwalne dokumenty i eksponaty z całego regionu. Podczas każdego pobytu w zaprzyjaźnionej Gminie Döbern jesteśmy serdecznie witani i ugoszczeni.

Zapraszamy do galerii

foto-6

 

emocni-logo


Slajd1


GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31142394
Goście 49
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji