Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

11 Listopada 2014 - 96 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

11.11.2014-10011 listopada 2014 roku obchodziliśmy 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podobnie jak w latach ubiegłych uroczystość tę uświetniła Kompania Reprezentacyjna 5 Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa, którą dowodził porucznik Jarosław Michalik, oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z dyrygentką Agnieszką Rybicką na czele.

Pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich oraz bohaterów walk o polskość i wolność Ziemi Babimojskiej zgromadziło się wiele pocztów sztandarowych, delegacji organizacji, stowarzyszeń, urzędów, szkół, zakładów pracy i innych instytucji z Gminy Babimost i jej liczni mieszkańcy. Punktualnie o godzinie 14.00 dowódca pułku, pułkownik dyplomowany Zenon Wiśniewski odebrał meldunek od dowódcy uroczystości podpułkownika Leszka Drzazgi. Po odegraniu hymnu państwowego głos zabrał Burmistrz Babimostu Bernard Radny. W swoim wystąpieniu przybliżył licznie zgromadzonym historię z początku XX wieku, kiedy Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość. Niestety, Babimost i okoliczne miejscowości decyzją Traktatu Wersalskiego pozostały w granicach Niemiec. Dopiero pod koniec II wojny światowej, nocą z 28 na 29 stycznia Babimost powrócił do macierzy. Burmistrz nawiązał również do czasów obecnych. Przedstawił zebranym liczne sukcesy i osiągnięcia Gminy Babimost na przestrzeni ostatnich lat. Następnie kapitan Marcin Stajkowski odczytał apel pamięci, który zakończyła salwa honorowa. Po niej delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich oraz Bohaterów Walk o Polskość i Wolność Ziemi Babimojskiej. Na zakończenie oficjalnej części uroczystości Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej odegrała Marsz I Brygady. Następnie przeprowadziła ulicami Babimostu poczty sztandarowe oraz mieszkańców do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury na uroczystą akademię. Tam nastąpiło wręczenie nagród Burmistrza Babimostu za osiągnięcia kulturalne, naukowe, społeczne i gospodarcze. Laureatem nagrody za osiągnięcia kulturalne został Pan Tadeusz Kubiak. Za szczególne osiągnięcia w nauce tegoroczną nagrodę Burmistrza otrzymała Aneta Krawiec, absolwentka Szkoły Podstawowej w Babimoście, która w roku szkolnym 2013/2014 została laureatem konkursu wojewódzkiego z języka polskiego. Za szczególne osiągnięcia w kategorii społecznej nagrodę otrzymał Pan Antonii Supiński. Nagrodę i szczególne słowa podziękowania za wkład w rozwój gospodarczy oraz tworzenie miejsc pracy na terenie Gminy Babimost otrzymała firma ISTE Sp. z o.o.. W jej imieniu statuetkę i dyplom odebrała Pani Anna Rytter- Anuszkiewicz. W części artystycznej odbył się koncert Patrycji Kosiarkiewicz z zespołem.

Zapraszamy do galerii

11.11.2014-23

 

emocni-logo


Slajd1


GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31141092
Goście 51
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji