Informuję, że dnia 23 października 2017 roku o godz. 1400 w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Gagarina 21 w Babimoście odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej, podczas którego zostanie omówiony projekt uchwały w sprawie nadania nazw nowych ulic – obecna ul. Polna.

Zapraszam zainteresowanych mieszkańców.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej

Tadeusz Maszewski


KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że w związku z rozpoczętą budową drogi na terenie osiedla budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Podmoklach Małych przedsiębiorstwo odbierające odpady nie ma możliwości dojazdu do posesji w celu odbioru odpadów. W związku z powyższym, uprzejmie prosi się mieszkańców o wystawianie pojemników na odpady do głównej drogi lub w miejsce umożliwiające dojazd przedsiębiorstwa, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

W przypadku braku możliwości wystawienia pojemników zwracamy się z prośbą o przetrzymanie odpadów w workach do czasu zakończenia inwestycji. Wszystkie zebrane odpady zostaną odebrane z każdej posesji po zakończeniu inwestycji.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.


Zwycięstwo Gminy Babimost w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży

DSC 0012214 listopada 2014 roku w Sulęcińskim Ośrodku Kultury podsumowana została coroczna klasyfikacja sportowej Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Babimost po raz szósty z rzędu okazał się najlepszy w kategorii gmin uzyskując łącznie 780 punktów.

Warto dodać, że gmina Trzciel, która zajęła drugie miejsce w tej klasyfikacji uzyskała 625 punktów, czyli aż o 155 mniej.   Na ten sukces zapracowały wszystkie nasze szkoły. Z pewnością doskonałe warunki do uprawiania sportu w naszej gminie mają również znaczący wpływ na uzyskiwane przez dzieci i młodzież wyniki. Wręczenia pucharu, dyplomu i odznaczenia dokonał prezes Szkolnego Związku Sportowego „Ziemia Lubuska” Zbigniew Bermes w towarzystwie Tomasza Kucharskiego, dwukrotnego mistrza olimpijskiego w wioślarstwie oraz burmistrza Sulęcina Michała Deptucha. W imieniu Zespołu Szkół w Babimoście statuetki i dyplomy odebrała Pani Dyrektor Ewa Pietrusiewicz a puchar i dyplom dla gminy Babimost odebrał zastępca Burmistrza Babimostu Zbigniew Woziński.

DSC 0008

DSC 00122

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK