27BKT-1


Jarmark Bożonarodzeniowy 2014

13.12.2014-1113 grudnia 2014 r. odbył się kolejny, VI Jarmark Bożonarodzeniowy, po raz drugi na nowym targowisku miejskim. Pogoda na tegorocznym jarmarku sprzyjała frekwencji. Bezchmurne niebo zachęcało mieszkańców naszej Gminy do przyjścia i świętowania razem z nami. Już od rana można było zrobić świąteczne zakupy na stoiskach handlowych.

Występy artystyczne rozpoczęły się od godziny trzynastej. W atmosferę świąt przeniósł nas występ zespołu folklorystycznego „Wiolinki”. Można było posłuchać kolęd w wykonaniu zespołu śpiewaczego „Zbąszyńscy Seniorzy”, zespołu śpiewaczego „Wiwat”, Orkiestry Dętej OSP w Babimoście oraz młodzieży z sekcji artystycznej Gminnego Ośrodka Kultury. Występ dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” zgromadził pod scenę liczną publiczność. Główną gwiazdą tegorocznego jarmarku był zespół Redlin, który rozgrzewał swoim występem zebranych widzów. Ale nie tylko pod sceną gromadziły się tłumy. Całe rodziny zbierały się przed drewnianą stajenką, w której pod opieką Marii i Józefa, leżał mały Jezusek. Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć Świętego Mikołaja, który nie tylko najmłodszych, ale i starszych uczestników imprezy obdarowywał cukierkami. Słodkości można było również skosztować na stoiskach przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z naszej Gminy. Na ich stoiskach nie zabrakło pierogów, uszek i krokietów. Na stoisku przedszkola „Pod Muchomorkiem” można było kupić piernikowe chatki, robione prze dzieci i ich rodziców. Uczniowie ze szkół przygotowali stoisko z ręcznie wykonanymi stroikami. Ozdoby świąteczne można było również podziwiać na wystawie przygotowanej przez Bibliotekę Publiczną. Na jarmarku można było kupić choinki – żywe i sztuczne, ozdoby świąteczne, karpie, słodycze, zabawki oraz inne, przydatne w okresie świątecznym, towary. Dla uczestników jarmarku pracownicy Urzędu Miejskiego w Babimoście serwowali gorący barszcz z uszkami oraz ciepłą herbatę i kawę. Stowarzyszenie „Lepsza Przyszłość” zapraszało do przygotowanego „Miasteczka Bożonarodzeniowego”, w którym dzieci, młodzież, a nawet ci najstarsi mogli zrobić swoje własne bombki. Podczas trwania jarmarku, jak co roku, została przeprowadzona zbiórka publiczna zorganizowana przez stowarzyszenie „Lepsza przyszłość”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dla potrzebującej rodziny z Nowego Kramska.

W świątecznym klimacie, przy pięknej pogodzie, kolejny Jarmark Bożonarodzeniowy dobiegł końca. Z roku na rok ta impreza przyciąga coraz większe tłumy. Jesteśmy przekonani, że atmosfera, która panowała w minioną sobotę przyciągnie za rok ponownie naszych mieszkańców na kolejny jarmark. Już dziś serdecznie Was na niego zapraszamy.

Zapraszamy do galerii

13.12.2014-67
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK