Koncert Bożonarodzeniowy

21.12.2014-3„Święta to nie tylko czas na otwieranie prezentów, ale przede wszystkim czas na otwieranie ludzkich serc”. Takie hasło przyświecało Koncertowi Bożonarodzeniowemu  pt. „Pięć jak dłoń współpracy” zorganizowanego dnia 21 grudnia 2014r.  w Sali Wiejskiej w Podmoklach Małych.

Dłoń jest symbolem współpracy. Każdy palec oddzielnie niewiele może, natomiast cała dłoń oznacza siłę i jedność. Szkoła w Podmoklach Małych jest sercem wsi i tego dnia przy jednym świątecznym  stole zgromadziło się ponad 400 osób. Wspólnie z   uczniami, rodzicami, seniorami, nauczycielami  oraz absolwentami  zorganizowano  koncert, którego celem było wsparcie akcji UNICEF „Wszystkie kolory Świata”. W Polsce  ambasadorem dobrej woli UNICEF jest Majka Jeżowska. Akcja polegała na sprzedaży własnoręcznie wykonanych lalek szmacianych z których dochód zostanie przeznaczony na wsparcie afrykańskich dzieci. Przy lalkach praca połączyła dzieci, rodziców oraz dziadków, jest to element powrotu do tradycji, kiedy rodzina zasiada przy jednym stole.
Na scenie zaprezentowały się przedszkolaki, uczniowie szkoły, a następnie odbył się piękny świąteczny koncert w którym zaśpiewali razem nauczyciele wraz z uczniami, seniorzy, absolwenci oraz  całe rodziny. Najpiękniejsze w tym magicznym dniu, było to, że wszyscy byliśmy razem, że kolędowaliśmy wspólnie nie zważając na wiek i różnice pokoleniowe.

Tradycją szkoły jest uhonorowanie statuetką "Przyjaciel szkoły" osób zaangażowanych w jej działalność. W tym roku tytuł ten otrzymali Panowie Stanisław Daszkiewicz i Marcin Janeczek. Jasełkowe spotkanie zakończyła wizyta Świętego Mikołaja, który obdarował dzieci słodyczami.

Nowoczesna szkoła powinna być otwarta, zawsze chętnie do nas wracają uczniowie, absolwenci, rodzice oraz seniorzy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

21.12.2014-9
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK