Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Przeprowadzka garnka

29.12.2014-4W dniu 29.12.2014 r. odbyło się przewiezienie największego na świecie glinianego garnka z dotychczasowego miejsca gdzie nastąpiło jego wypalanie na podwyższenie z kostki Polbruk usytuowane naprzeciw budynku „Fitness Park” przy boisku Orlik na terenie CS i R w Babimoście.

W skomplikowanej operacji przewiezienia naczynia ważącego około 2500 kg użyto dźwigu z firmy RAK Pana Henryka Rak z Siedlca. Z pasów transportowych wykonano „siatkę” owijając naczynie w taki sposób aby siły nacisku były rozłożone równomiernie w przeciwnym wypadku groziło by pęknięciem garnka. Następnie z zegarmistrzowską dokładnością operator dźwigu delikatnie uniósł garnek i ustawił go na niskopodwoziowej przyczepie firmy „ Ellerbrok” Pana Ferdynanda Wołka z Podmokli Wielkich. Po przejechaniu około 120 m na lawecie garnek przy pomocy dźwigu ustawiono na miejscu przeznaczenia. Przeprowadzka trwała ponad 2 godziny. Ponadto w przetransportowaniu garnka udział brali pracownicy z Zakładu Usług Komunalnych w Babimoście. Pracownicy z Zakładu Usług Miejskich Pana Krzysztofa Łysiaka oraz pracownicy firmy Ellerbrok. Całością prac koordynował Sylwester Błoch pracownik UM w Babimoście. Przedsięwzięcie zostało sfilmowane kamerą cyfrową.

Zapraszamy do galerii

29.12.2014-1
GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31118392
Goście 48
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji