Urząd Miejski w Babimoście poszukuje osoby do pracy na stanowisko pracownik gospodarczy – sprzątanie.

Szczegóły pod numerem telefonu 683513862
lub w urzędzie – biuro nr 14.


 

Firma Orange na terenie województwa lubuskiego rozpoczyna realizację budowy sieci światłowodowej. Inwestycja realizowana będzie z dofinansowaniem UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W ramach projektów POPC, współfinansowanych ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

Deklaracje można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Babimoście.

Deklaracje do pobrania: kliknij

orange


Przeprowadzka garnka

29.12.2014-4W dniu 29.12.2014 r. odbyło się przewiezienie największego na świecie glinianego garnka z dotychczasowego miejsca gdzie nastąpiło jego wypalanie na podwyższenie z kostki Polbruk usytuowane naprzeciw budynku „Fitness Park” przy boisku Orlik na terenie CS i R w Babimoście.

W skomplikowanej operacji przewiezienia naczynia ważącego około 2500 kg użyto dźwigu z firmy RAK Pana Henryka Rak z Siedlca. Z pasów transportowych wykonano „siatkę” owijając naczynie w taki sposób aby siły nacisku były rozłożone równomiernie w przeciwnym wypadku groziło by pęknięciem garnka. Następnie z zegarmistrzowską dokładnością operator dźwigu delikatnie uniósł garnek i ustawił go na niskopodwoziowej przyczepie firmy „ Ellerbrok” Pana Ferdynanda Wołka z Podmokli Wielkich. Po przejechaniu około 120 m na lawecie garnek przy pomocy dźwigu ustawiono na miejscu przeznaczenia. Przeprowadzka trwała ponad 2 godziny. Ponadto w przetransportowaniu garnka udział brali pracownicy z Zakładu Usług Komunalnych w Babimoście. Pracownicy z Zakładu Usług Miejskich Pana Krzysztofa Łysiaka oraz pracownicy firmy Ellerbrok. Całością prac koordynował Sylwester Błoch pracownik UM w Babimoście. Przedsięwzięcie zostało sfilmowane kamerą cyfrową.

Zapraszamy do galerii

29.12.2014-1
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK