Lubuskie Bony Rozwojowe w subregionie zielonogórskim - spotkanie dotyczące projektu w dniu 28.11.2017r.


  KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że w związku z rozpoczętą budową drogi na terenie osiedla budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Podmoklach Małych przedsiębiorstwo odbierające odpady nie ma możliwości dojazdu do posesji w celu odbioru odpadów. W związku z powyższym, uprzejmie prosi się mieszkańców o wystawianie pojemników na odpady do głównej drogi lub w miejsce umożliwiające dojazd przedsiębiorstwa, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

W przypadku braku możliwości wystawienia pojemników zwracamy się z prośbą o przetrzymanie odpadów w workach do czasu zakończenia inwestycji. Wszystkie zebrane odpady zostaną odebrane z każdej posesji po zakończeniu inwestycji.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.


Przeprowadzka garnka

29.12.2014-4W dniu 29.12.2014 r. odbyło się przewiezienie największego na świecie glinianego garnka z dotychczasowego miejsca gdzie nastąpiło jego wypalanie na podwyższenie z kostki Polbruk usytuowane naprzeciw budynku „Fitness Park” przy boisku Orlik na terenie CS i R w Babimoście.

W skomplikowanej operacji przewiezienia naczynia ważącego około 2500 kg użyto dźwigu z firmy RAK Pana Henryka Rak z Siedlca. Z pasów transportowych wykonano „siatkę” owijając naczynie w taki sposób aby siły nacisku były rozłożone równomiernie w przeciwnym wypadku groziło by pęknięciem garnka. Następnie z zegarmistrzowską dokładnością operator dźwigu delikatnie uniósł garnek i ustawił go na niskopodwoziowej przyczepie firmy „ Ellerbrok” Pana Ferdynanda Wołka z Podmokli Wielkich. Po przejechaniu około 120 m na lawecie garnek przy pomocy dźwigu ustawiono na miejscu przeznaczenia. Przeprowadzka trwała ponad 2 godziny. Ponadto w przetransportowaniu garnka udział brali pracownicy z Zakładu Usług Komunalnych w Babimoście. Pracownicy z Zakładu Usług Miejskich Pana Krzysztofa Łysiaka oraz pracownicy firmy Ellerbrok. Całością prac koordynował Sylwester Błoch pracownik UM w Babimoście. Przedsięwzięcie zostało sfilmowane kamerą cyfrową.

Zapraszamy do galerii

29.12.2014-1
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK