Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

60 lecie Koła Gospodyń Wiejskich w Nowym Kramsku

24.01.2015-124 stycznia 2015 r. w Nowym Kramsku odbyły się uroczyste obchody sześćdziesięciolecia powstania Koła Gospodyń Wiejskich. Uroczystą mszę św. w intencji koła oraz wszystkich członkiń odprawił ksiądz kanonik Waldemar Sołtysiak, proboszcz tutejszej parafii. Miejscem kolejnej części uroczystości stała się pięknie odremontowana sala wiejska, w której zaproszonych gości oraz wszystkich przybyłych na uroczystości powitała Przewodnicząca koła Monika Jarysz, zapraszając do wspólnego posiłku.

Pośród gości, którzy zaszczycili swoją obecnością jubileuszowe uroczystości, obecni byli m.in. Burmistrz Babimostu Bernard Radny wraz z małżonką, Z-ca Dyrektora Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze Tadeusz Woźniak, Monika Nowicka pracownik ds. Kół Gospodyń Wiejskich w departamencie PROW Urzędu Marszałkowskiego, Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Zielonej Górze Jerzy Fabiś (jednocześnie Burmistrz Kargowej), Przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Kobiet w Zielonej Górze Krystyna Stachów, Małgorzata Pałys Dyrektor Biura Lubuskiej Izby Rolniczej, Stanisława Sokołowska Dyrektor Biura Powiatowego Lubuskiego Oddz. ARiMR, Wojciech Półtorak członek Zarządu WRKiOR. Natomiast pośród reprezentantów licznych instytucji życia publicznego Gminy Babimost, obecni byli m. in. Maria Waligóra Dyrektor Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku wraz z mężem oraz Aneta Sybis-Jeż Dyrektor GOK w Babimoście wraz z mężem, a także liczne grono członków jednostek i instytucji pracujących na rzecz rolnictwa i środowiska wiejskiego z Nowego Kramska w tym przedstawiciele samorządu sołectwa, OSP oraz radny Rady Miejskiej w Babimoście, Sławomir Jarysz i sołtys Bruno Sulek wraz z małżonką.

Niezwykle miłym akcentem była obecność przewodniczących kół gospodyń wiejskich z sołectw Gminy Babimost, a także z innych terenów woj. lubuskiego.

Okolicznościowe przemówienie wygłosiła Przewodnicząca koła Monika Jarysz, nawiązują do jego historii, oraz poprzednich przewodniczących koła oraz licznej rzeszy kobiet, które na przestrzeni minionych kilkudziesięciu lat swojej działalności sprawiły, że jest ono dzisiaj jednym z najlepszych w woj. lubuskim.

Wiele ciepłych słów oraz życzeń towarzyszyło wystąpieniom gości. Burmistrz Babimostu nawiązując do początków powstawania kół na terenie Polski w drugiej połowie XIX, podkreślił ich głębokie przywiązanie do kultywowania narodowych i patriotycznych tradycji, stanowiących niejednokrotnie w trudnych okresach historii, fundament trwałości idei i pięknej pracy na rzecz mieszkańców wsi. Wielka liczba prezentów i upominków, którym obdarowane zostało koło, stało się ciekawą ekspozycją na czas trwania uroczystości, a pamiątkowa księga wypełniona została wpisami gości i mieszkańców Nowego Kramska. Jubileuszowe uroczystości uświetniło wręczenie okolicznościowych statuetek, podziękowań oraz listów, kilkudziesięciu członkiniom koła. Nie zabrakło również podziękowań i okolicznościowych statuetek dla gości, honorując ich za dotychczasową współpracę. W artystycznych przerywnikach wystąpiła gościnnie formacja artystyczna „Sześciopak” z Czerwieńska, zespół „Wiolinki” z ZE w Nowym Kramsku a także, utalentowana i posługująca się miejscowym dialektem artystka kabaretowa ze Starego Kramska, Maria Banach. Specjalnie skomponowaną piosenkę do słów Wioletty Malinowskiej, zaśpiewała Aleksandra Jarysz. Ostatnim akcentem obchodów jubileuszu była zabawa taneczna, w której przy muzyce zespołu „Krystian i Anna” bawiono się doskonale przez kilka następnych godzin.

24.01.2015-3

emocni-logo


Slajd1


GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31141084
Goście 33
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji