Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

70. rocznica powrotu do macierzy i 96. rocznica Powstania Wielkopolskiego

29.01.2015-1W 70-tą rocznicę powrotu Babimostu do macierzy oraz 96 rocznicę Powstania Wielkopolskiego, w czwartek 29 stycznia 2015 r. pod obeliskiem na Placu Powstańców Wielkopolskich w Babimoście władze gminy z Burmistrzem Bernardem Radnym na czele, radni Rady Miejskiej oraz liczne delegacje organizacji i stowarzyszeń, placówek oświatowych i zakładów pracy złożyły wiązanki kwiatów.

Po oficjalnej części, uroczystość przeniosła się do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie widzowie mogli obejrzeć spektakl teatralny zatytułowany „Ostatnia pieśń Kaliny - legenda o powstaniu herbu Babimostu”, w którym młodzież z gimnazjum w Babimoście przedstawiła legendę o powstaniu herbu naszego miasta. Przedstawienie przygotowali nauczyciele Zespołu Szkół w Babimoście Wioletta Wernerowska, Ewelina Wozińska, Andrzej Gaetner i Bożena Wołek a wystąpili Sławomir Bocian, Natalia Golar, Michał Majsner, Jakub Kupiec, Iga Pietrusiewicz, Alicja Kolibowska, Bartłomiej Witkowicz, Mateusz Rychły, Dagmara Pańczuk, Paweł Maksimczyk, Oskar Piwecki, Patryk Grobys, Mateusz Szymański. Obchody powrotu Babimostu do Macierzy zakończył koncert pianistyczny laureata nagrody Burmistrza w 2013 r. w dziedzinie „Kultury” – Krzysztofa Gostkowskiego, który zagrał utwory własnego autorstwa z solowej płyty „Amnesia”. Mimo swojego młodego wieku, artysta pochodzący rodem z Babimostu, odniósł już wiele sukcesów artystycznych w kraju i za granicą. Wydał kilka płyt ze swoimi autorskimi utworami. W 2010 roku wziął udział w Festiwalu Muzyki Fryderyka Chopina i jako jedyny uczestnik współpracował z Leszkiem Możdżerem podczas indywidualnych warsztatów pianistycznych.

Zapraszamy do galerii

29.01.2015-21

emocni-logo


Slajd1


GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31142393
Goście 43
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji