jarmark2017KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że w związku z rozpoczętą budową drogi na terenie osiedla budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Podmoklach Małych przedsiębiorstwo odbierające odpady nie ma możliwości dojazdu do posesji w celu odbioru odpadów. W związku z powyższym, uprzejmie prosi się mieszkańców o wystawianie pojemników na odpady do głównej drogi lub w miejsce umożliwiające dojazd przedsiębiorstwa, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

W przypadku braku możliwości wystawienia pojemników zwracamy się z prośbą o przetrzymanie odpadów w workach do czasu zakończenia inwestycji. Wszystkie zebrane odpady zostaną odebrane z każdej posesji po zakończeniu inwestycji.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.


W związku z remontem przejazdu kolejowego linii nr 358 km 6,779 w m. Podmokłe Wielkie, na drodze wojewódzkiej 304, uprzejmie informujemy , że od dnia 02.12.2017r.  od godz. 08:00 do dnia 13.12.2017r. do godz. 16:00 nastąpi zamknięcie przejazdu kolejowego dla ruchu kołowego.
Dla potrzeb utrzymania ruchu zostaną wyznaczone dwa objazdy:
1) dla pojazdów do 15 ton przez miejscowości Podmokle Wielkie, Podmokle Małe, drogą powiatową 1194F, ul. Leśną w Babimoście, do drogi wojewódzkiej nr 304,
2) dla pojazdów powyżej 15 ton przez miejscowości Zbąszyń, Nowy Tomyśl, Wolsztyn.
Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


 

70. rocznica powrotu do macierzy i 96. rocznica Powstania Wielkopolskiego

29.01.2015-1W 70-tą rocznicę powrotu Babimostu do macierzy oraz 96 rocznicę Powstania Wielkopolskiego, w czwartek 29 stycznia 2015 r. pod obeliskiem na Placu Powstańców Wielkopolskich w Babimoście władze gminy z Burmistrzem Bernardem Radnym na czele, radni Rady Miejskiej oraz liczne delegacje organizacji i stowarzyszeń, placówek oświatowych i zakładów pracy złożyły wiązanki kwiatów.

Po oficjalnej części, uroczystość przeniosła się do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie widzowie mogli obejrzeć spektakl teatralny zatytułowany „Ostatnia pieśń Kaliny - legenda o powstaniu herbu Babimostu”, w którym młodzież z gimnazjum w Babimoście przedstawiła legendę o powstaniu herbu naszego miasta. Przedstawienie przygotowali nauczyciele Zespołu Szkół w Babimoście Wioletta Wernerowska, Ewelina Wozińska, Andrzej Gaetner i Bożena Wołek a wystąpili Sławomir Bocian, Natalia Golar, Michał Majsner, Jakub Kupiec, Iga Pietrusiewicz, Alicja Kolibowska, Bartłomiej Witkowicz, Mateusz Rychły, Dagmara Pańczuk, Paweł Maksimczyk, Oskar Piwecki, Patryk Grobys, Mateusz Szymański. Obchody powrotu Babimostu do Macierzy zakończył koncert pianistyczny laureata nagrody Burmistrza w 2013 r. w dziedzinie „Kultury” – Krzysztofa Gostkowskiego, który zagrał utwory własnego autorstwa z solowej płyty „Amnesia”. Mimo swojego młodego wieku, artysta pochodzący rodem z Babimostu, odniósł już wiele sukcesów artystycznych w kraju i za granicą. Wydał kilka płyt ze swoimi autorskimi utworami. W 2010 roku wziął udział w Festiwalu Muzyki Fryderyka Chopina i jako jedyny uczestnik współpracował z Leszkiem Możdżerem podczas indywidualnych warsztatów pianistycznych.

Zapraszamy do galerii

29.01.2015-21
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK