jarmark2017KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że w związku z rozpoczętą budową drogi na terenie osiedla budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Podmoklach Małych przedsiębiorstwo odbierające odpady nie ma możliwości dojazdu do posesji w celu odbioru odpadów. W związku z powyższym, uprzejmie prosi się mieszkańców o wystawianie pojemników na odpady do głównej drogi lub w miejsce umożliwiające dojazd przedsiębiorstwa, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

W przypadku braku możliwości wystawienia pojemników zwracamy się z prośbą o przetrzymanie odpadów w workach do czasu zakończenia inwestycji. Wszystkie zebrane odpady zostaną odebrane z każdej posesji po zakończeniu inwestycji.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.


W związku z remontem przejazdu kolejowego linii nr 358 km 6,779 w m. Podmokłe Wielkie, na drodze wojewódzkiej 304, uprzejmie informujemy , że od dnia 02.12.2017r.  od godz. 08:00 do dnia 13.12.2017r. do godz. 16:00 nastąpi zamknięcie przejazdu kolejowego dla ruchu kołowego.
Dla potrzeb utrzymania ruchu zostaną wyznaczone dwa objazdy:
1) dla pojazdów do 15 ton przez miejscowości Podmokle Wielkie, Podmokle Małe, drogą powiatową 1194F, ul. Leśną w Babimoście, do drogi wojewódzkiej nr 304,
2) dla pojazdów powyżej 15 ton przez miejscowości Zbąszyń, Nowy Tomyśl, Wolsztyn.
Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


 

Tysięczna umowa dla Gminy Babimost!

04.02.2015-404.02.2015 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbyło się uroczyste spotkanie Zastępy Burmistrza – Pana Zbigniewa Wozińskiego oraz Skarbnik Gminy – Pani Jadwigi Furman dotyczące podpisania umowy na „Wydanie folderu informacyjno – promocyjnego Gminy Babimost”, którego celem jest ukazanie walorów naszej gminy. Była to jubileuszowa, tysięczna umowa na realizację tzn. małych projektów, które są dofinansowywane przez Departament Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przy Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze.

Na realizację wyżej wymienionego działania zostało przyznane dofinansowanie w kwocie 20 560,00 zł, co stanowi 80 % kosztów kwalifikowanych wartości netto. Całkowity koszt operacji wynosi 26 985,00 zł brutto.

Folder informacyjno-promocyjny Gminy Babimost  w szerokiej i bogatej formie będzie prezentował walory oraz perspektywy rozwojowe  w wielu dziedzinach, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień mogących zainteresować turystów oraz potencjalnych inwestorów polskich i zagranicznych.

Zapraszamy do galerii

04.02.2015-2
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK