Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Happening Gimnazjalisty

12.02.2015-21W dniu 12.02.2015 r. w sali widowiskowej odbył się Happening Gimnazjalisty dla uczniów z terenu szkół Regionu Kozła, mówiący o Walentym Snowadzkim. Owy mieszkaniec Babimostu wiele lat temu założył fundacje, która działała na rzecz „cnotliwych panienek”. Walenty wraz z fundacją stał na straży cnót babimojskich panien.

Impreza odbyła się z inicjatywy  Eugeniusza Kurzawy – redaktora Tygodnika Nadobrzańskiego „Na Temat”, który objął całość patronatem. Uczniowie Zespołu Szkół w Babimoście przygotowali pod okiem swoich opiekunów (Eweliny Wozińskiej, Wiolety Wernerowskiej oraz Jolanty Reimann) przedstawienie przybliżające postać Walentego Snowackiego oraz ukazujące w zabawny sposób różne rodzaje miłości jakie znamy z filmów, książek czy z życia. Następnie uczniowie ze szkół z terenu Regionu Kozła przemaszerowali na Targowisko Miejskie, aby symbolicznie wypuścić napełnione helem czerwone balony w kształcie serca.

W trakcie trwania imprezy wśród panien biorących udział w przedsięwzięciu zostały rozlosowane 2 nagrody ufundowane przez Jolantę Taberską – mianowicie 2 „posagi” z którymi do 2025 roku mogą zjawić się u Pani Joli w Karczmie Taberskiej lub Dworze Kolesin i uzyskać 10% rabat na organizację wesela.

Wszystkim zaangażowanym w organizację dziękujemy!

Zapraszamy do galerii
12.02.2015-22

Żródło: www.gokbabimost.pl

GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31118388
Goście 48
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji