Happening Gimnazjalisty

12.02.2015-21W dniu 12.02.2015 r. w sali widowiskowej odbył się Happening Gimnazjalisty dla uczniów z terenu szkół Regionu Kozła, mówiący o Walentym Snowadzkim. Owy mieszkaniec Babimostu wiele lat temu założył fundacje, która działała na rzecz „cnotliwych panienek”. Walenty wraz z fundacją stał na straży cnót babimojskich panien.

Impreza odbyła się z inicjatywy  Eugeniusza Kurzawy – redaktora Tygodnika Nadobrzańskiego „Na Temat”, który objął całość patronatem. Uczniowie Zespołu Szkół w Babimoście przygotowali pod okiem swoich opiekunów (Eweliny Wozińskiej, Wiolety Wernerowskiej oraz Jolanty Reimann) przedstawienie przybliżające postać Walentego Snowackiego oraz ukazujące w zabawny sposób różne rodzaje miłości jakie znamy z filmów, książek czy z życia. Następnie uczniowie ze szkół z terenu Regionu Kozła przemaszerowali na Targowisko Miejskie, aby symbolicznie wypuścić napełnione helem czerwone balony w kształcie serca.

W trakcie trwania imprezy wśród panien biorących udział w przedsięwzięciu zostały rozlosowane 2 nagrody ufundowane przez Jolantę Taberską – mianowicie 2 „posagi” z którymi do 2025 roku mogą zjawić się u Pani Joli w Karczmie Taberskiej lub Dworze Kolesin i uzyskać 10% rabat na organizację wesela.

Wszystkim zaangażowanym w organizację dziękujemy!

Zapraszamy do galerii
12.02.2015-22

Żródło: www.gokbabimost.pl

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji