Happening Gimnazjalisty

12.02.2015-21W dniu 12.02.2015 r. w sali widowiskowej odbył się Happening Gimnazjalisty dla uczniów z terenu szkół Regionu Kozła, mówiący o Walentym Snowadzkim. Owy mieszkaniec Babimostu wiele lat temu założył fundacje, która działała na rzecz „cnotliwych panienek”. Walenty wraz z fundacją stał na straży cnót babimojskich panien.

Impreza odbyła się z inicjatywy  Eugeniusza Kurzawy – redaktora Tygodnika Nadobrzańskiego „Na Temat”, który objął całość patronatem. Uczniowie Zespołu Szkół w Babimoście przygotowali pod okiem swoich opiekunów (Eweliny Wozińskiej, Wiolety Wernerowskiej oraz Jolanty Reimann) przedstawienie przybliżające postać Walentego Snowackiego oraz ukazujące w zabawny sposób różne rodzaje miłości jakie znamy z filmów, książek czy z życia. Następnie uczniowie ze szkół z terenu Regionu Kozła przemaszerowali na Targowisko Miejskie, aby symbolicznie wypuścić napełnione helem czerwone balony w kształcie serca.

W trakcie trwania imprezy wśród panien biorących udział w przedsięwzięciu zostały rozlosowane 2 nagrody ufundowane przez Jolantę Taberską – mianowicie 2 „posagi” z którymi do 2025 roku mogą zjawić się u Pani Joli w Karczmie Taberskiej lub Dworze Kolesin i uzyskać 10% rabat na organizację wesela.

Wszystkim zaangażowanym w organizację dziękujemy!

Zapraszamy do galerii
12.02.2015-22

Żródło: www.gokbabimost.pl

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK