Informuję, że dnia 23 października 2017 roku o godz. 1400 w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Gagarina 21 w Babimoście odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej, podczas którego zostanie omówiony projekt uchwały w sprawie nadania nazw nowych ulic – obecna ul. Polna.

Zapraszam zainteresowanych mieszkańców.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej

Tadeusz Maszewski


KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że w związku z rozpoczętą budową drogi na terenie osiedla budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Podmoklach Małych przedsiębiorstwo odbierające odpady nie ma możliwości dojazdu do posesji w celu odbioru odpadów. W związku z powyższym, uprzejmie prosi się mieszkańców o wystawianie pojemników na odpady do głównej drogi lub w miejsce umożliwiające dojazd przedsiębiorstwa, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

W przypadku braku możliwości wystawienia pojemników zwracamy się z prośbą o przetrzymanie odpadów w workach do czasu zakończenia inwestycji. Wszystkie zebrane odpady zostaną odebrane z każdej posesji po zakończeniu inwestycji.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.


Międzynarodowy Dzień Kobiet

09.03.2015-8Jak co roku, organizacje i stowarzyszenia z naszej Gminy uroczyście obchodzą Dzień Kobiet. Już 3 marca, jako pierwsze świętowały Panie ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. 4 marca Babimojski Uniwersytet Trzeciego Wieku przygotował drobny poczęstunek i kwiaty dla swoich Pań. Kolejnego dnia, 5 marca, Związek Żołnierzy Wojska Polskiego zaprosił swoje członkinie na obchody tego święta.

Wszystkie trzy spotkania odbyły się w sali kawiarnianej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście. Z kolei, w poniedziałek 9 marca, w sali wiejskiej w Podmoklach Wielkich, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich zorganizowały uroczystość, w której wzięły udział Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Kolesina, Lasek, Nowego Kramska, Podmokli Małych, Podmokli Wielkich oraz Starego Kramska. Na scenie zaprezentował się zespół śpiewaczy „Wiwat” z Podmokli Małych oraz duet muzyczny „Shanties Team” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Babimoście. Na zakończenie obchodów święta 8 marca, w Gminnym Ośrodku Kultury w Babimoście, spotkanie zorganizowało stowarzyszenie Diabetyków.

We wszystkich spotkaniach uczestniczyli Burmistrz Babimostu lub jego zastępca, wręczając wszystkim Paniom słodkie upominki i kwiatki oraz składali serdeczne życzenia zdrowia, radości szczęścia, miłości i uśmiechu oraz spełnienia najskrytszych marzeń. Burmistrz, w swoich wystąpieniach, podkreślał jak ważną rolę w życiu pełnią kobiety.

Zapraszamy do galerii

11.03.2015-9

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK