Firma Orange na terenie województwa lubuskiego rozpoczyna realizację budowy sieci światłowodowej. Inwestycja realizowana będzie z dofinansowaniem UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W ramach projektów POPC, współfinansowanych ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

Deklaracje można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Babimoście.

Deklaracje do pobrania: kliknij

orange


Zapraszamy do obejrzenia filmu z XX Wojewódzkiego Święta Plonów, który znajduje się w dziale FILMOTEKA


Partnerskie spotkanie w Babimoście

18.03.2015-1W dniu 18.03.2015 r. Burmistrz Babimostu Pan Bernard Radny gościł niemiecką delegację, w skład której wchodzili Dyrektor Urzędu Döbern Pan Günter Quander, prezes Centrum Innowacji i Technologii w Forscie (Niemcy) Pan Reiner Schubert oraz Kierownik Projektów Pani Estera Lindner Kuhlmann.

Centrum Innowacji i Technologii, które należy do Polsko-Niemieckiego Eurocentrum (PDE), od roku 1993 organizuje i realizuje znaczące działania i przedsięwzięcia Powiatu Sprewa-Nysa, służące transgranicznemu wspieraniu gospodarki. Instytucja ta jest miejscem spotkań dla inicjatyw wspierania polsko-niemieckich kontaktów gospodarczych w Euroregionie „Sprewa-Nysa-Bóbr”. Celem spotkania było zaprezentowanie rozwoju Gminy Babimost oraz omówienie możliwości rozszerzenia kontaktów gospodarczych po obu stronach granicy. Delegacja niemiecka zwiedziła z wielkim zainteresowaniem obiekty Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście, które są przykładem zrealizowanych inwestycji.

Zapraszamy do galerii

18.03.2015-2

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
22 publikacji

FACEBOOK