Spotkanie w sprawie "Mobilnego Informatora Samorządowego"

18.03.2015-1W dniu 18.03.2015 r. w Urzędzie Miejskim w Babimoście odbyło się spotkanie dotyczące projektu pn. „Mobilny Informator Samorządowy narzędziem w rozwoju współpracy Babimostu i Döbern” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Brandenburgia 2007 – 2013 „Europejska Współpraca Transgraniczna”.

W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Babimostu Pan Bernard Radny, Zastępca Burmistrza Pan Zbigniew Woziński, Dyrektor Urzędu Döbern Pan Günter Quander, prezes Centrum Innowacji i Technologii w Forscie (Niemcy) Pan Reiner Schubert, Kierownik Projektów Pani Estera Lindner Kuhlmann, przedstawiciel firmy SISMS, która jest autorem aplikacji - Pan Mariusz Skowroński, specjalista ds. promocji z Geoparku Łuku Mużakowa Pan Krzysztof Czahajda oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Babimoście zajmujący się informatyzacją oraz wnioskami unijnymi.

Mobilny Informator Samorządowy będzie dostępny na urządzeniach mobilnych i dedykowany na platformy Android, iOS i Windows Phone. Składał się będzie z kilku modułów o różnych tematycznie informacjach. Moduły będą dostępne w trzech wersjach językowych: polskiej, niemieckiej i angielskiej. Główne z nich to: Informacje, Ważne telefony, Ciekawe miejsca, Komunikacja, Galeria multimedialna, Gastronomi i noclegi, Miasta partnerskie, Mapa, Szlaki turystyczne, Czytnik kodów QR. Poza tym, aplikacja będzie zintegrowana ze stroną urzędu. Działać będzie w trybie online i offline, dzięki czemu użytkownik będzie miał możliwość korzystania z aplikacji, nawet bez podłączenia do sieci, poprzez wcześniejszy pobór danych.

Celem spotkania była prezentacja mobilnej aplikacji oraz omówienie jej utworzenia wspólnie z miastem partnerskim Döbern. Szczególny nacisk położono na moduł „Miasta partnerskie".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

18.03.2015-4

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji