Lubuskie Bony Rozwojowe w subregionie zielonogórskim - spotkanie dotyczące projektu w dniu 28.11.2017r.


  KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że w związku z rozpoczętą budową drogi na terenie osiedla budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Podmoklach Małych przedsiębiorstwo odbierające odpady nie ma możliwości dojazdu do posesji w celu odbioru odpadów. W związku z powyższym, uprzejmie prosi się mieszkańców o wystawianie pojemników na odpady do głównej drogi lub w miejsce umożliwiające dojazd przedsiębiorstwa, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

W przypadku braku możliwości wystawienia pojemników zwracamy się z prośbą o przetrzymanie odpadów w workach do czasu zakończenia inwestycji. Wszystkie zebrane odpady zostaną odebrane z każdej posesji po zakończeniu inwestycji.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.


Spotkanie w sprawie "Mobilnego Informatora Samorządowego"

18.03.2015-1W dniu 18.03.2015 r. w Urzędzie Miejskim w Babimoście odbyło się spotkanie dotyczące projektu pn. „Mobilny Informator Samorządowy narzędziem w rozwoju współpracy Babimostu i Döbern” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Brandenburgia 2007 – 2013 „Europejska Współpraca Transgraniczna”.

W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Babimostu Pan Bernard Radny, Zastępca Burmistrza Pan Zbigniew Woziński, Dyrektor Urzędu Döbern Pan Günter Quander, prezes Centrum Innowacji i Technologii w Forscie (Niemcy) Pan Reiner Schubert, Kierownik Projektów Pani Estera Lindner Kuhlmann, przedstawiciel firmy SISMS, która jest autorem aplikacji - Pan Mariusz Skowroński, specjalista ds. promocji z Geoparku Łuku Mużakowa Pan Krzysztof Czahajda oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Babimoście zajmujący się informatyzacją oraz wnioskami unijnymi.

Mobilny Informator Samorządowy będzie dostępny na urządzeniach mobilnych i dedykowany na platformy Android, iOS i Windows Phone. Składał się będzie z kilku modułów o różnych tematycznie informacjach. Moduły będą dostępne w trzech wersjach językowych: polskiej, niemieckiej i angielskiej. Główne z nich to: Informacje, Ważne telefony, Ciekawe miejsca, Komunikacja, Galeria multimedialna, Gastronomi i noclegi, Miasta partnerskie, Mapa, Szlaki turystyczne, Czytnik kodów QR. Poza tym, aplikacja będzie zintegrowana ze stroną urzędu. Działać będzie w trybie online i offline, dzięki czemu użytkownik będzie miał możliwość korzystania z aplikacji, nawet bez podłączenia do sieci, poprzez wcześniejszy pobór danych.

Celem spotkania była prezentacja mobilnej aplikacji oraz omówienie jej utworzenia wspólnie z miastem partnerskim Döbern. Szczególny nacisk położono na moduł „Miasta partnerskie".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

18.03.2015-4

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK