Prezentacja stołów Wielkanocnych

22.03.2015-31Jak co roku, przed świętami Wielkanocnymi, Panie z Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują dla mieszkańców Gminy oraz zaproszonych gości potrawy świąteczne, które zachwycają nie tylko smakiem ale i wyglądem. Tegoroczna prezentacja stołów wielkanocnych odbyła się 22 marca 2015 r. w sali wiejskiej w Nowym Kramsku. Goście raczyli się daniami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich z: Podmokli Małych, Podmokli Wielkich, Nowego Kramska, Lasek oraz Kolesina. Na uroczystość zostały zaproszone panie z zaprzyjaźnionego Neuruppin, które również zaprezentowały pięknie udekorowany stół Wielkanocny.

W uroczystości uczestniczył Burmistrz Babimostu Bernard Radny, który w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich za wysiłek, pracę i cykliczne przygotowywanie tak ciekawej imprezy. Na ręce przedstawicielek wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Babimost oraz partnerskiej Gminy Neuruppin, wręczył bukiety kwiatów oraz upominki dla każdego Koła.

Przybyli mieszkańcy Gminy Babimost oraz zaproszeni goście, prócz degustacji potraw wielkanocnych, mogli posłuchać występu Kapeli Podwórkowej "Swoja Wiara” z Murowanej Gośliny.

Sala wiejska w Nowym Kramsku, w minioną niedzielę „pękała w szwach”. Smakowite potrawy, ciekawe występy, jak również piękna pogoda, zachęcały mieszkańców do przybycia na prezentację stołów Wielkanocnych.

Podczas tegorocznej prezentacji Gminny Ośrodek Kultury w Babimoście realizował projekt „Polsko – Niemieckie Stoły Wielkanocne”, który współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013.

Zapraszamy do galerii

22.03.2015-35

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK