Mobilny Informator Samorządowy

02.05.2015-21W dniu 02 maja 2015 roku w związku z zakończeniem projektu pn. „Mobilny Informator Samorządowy narzędziem w rozwoju współpracy Babimostu i Döbern”, w sali konferencyjnej Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście odbyła się prezentacja wykonanej aplikacji MOBIS. Celem projektu jest rozwój i promocja współpracy transgranicznej pomiędzy gminami Babimost i Döbern poprzez stworzenie i uruchomienie aplikacji na urządzenia mobilne, pozwalającej na wykorzystanie potencjału turystycznego i społecznego obu partnerskich gmin.

Mobilny Informator Samorządowy będzie dostępny na urządzeniach mobilnych (np. smartfonach, tabletach) i dedykowany na platformy iOS, Android i Windows Phone. Składał się będzie z kilku gotowych modułów o różnych tematycznie informacjach, które mogą być dostępne dla każdego użytkownika tej aplikacji na całym świecie, w tym mieszkańców obu partnerskich gmin – Babimostu i Döbern. Moduły wykonane zostały w trzech wersjach językowych - polskiej, niemieckiej i angielskiej i noszą nazwy: Informacje; Urząd; Miasta partnerskie; Ciekawe miejsca; Ważne telefony; Komunikacja; Szlaki turystyczne; Gastronomia i noclegi; Mapa i Czytnik kodów QR.

Mobilny Informator Samorządowy będzie zintegrowany ze stroną www.babimost.pl. Działać będzie w trybie online i offline, dzięki czemu użytkownik będzie miał możliwość korzystania z aplikacji nawet bez podłączenia do sieci, poprzez wcześniejszy pobór danych.

Z informatora można będzie zaczerpnąć szereg wiadomości m.in. o interesujących wydarzeniach, ciekawych miejscach, szlakach turystycznych w Gminie Babimost, Döbern oraz pozostałych miastach partnerskich a także znaleźć informacje praktyczne - o lokalizacji aptek, bankomatów, stacji benzynowych, rozkładzie jazdy pociągów i autobusów, połączeniach lotniczych, miejscach noclegowych gastronomicznych, telefonach do ważnych instytucji itp.

W celu pobrania aplikacji użytkownik mobilnego urządzenia powinien odszukać w „Sklepie” z aplikacjami BABIMOST, a następnie zainstalować na swoim urządzeniu.

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska ( Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa. Zamieszczone także zostanie hasło promocyjne programu „Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość“.
loga sprewa n b

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

02.05.2015-4
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK