Mobilny Informator Samorządowy

02.05.2015-21W dniu 02 maja 2015 roku w związku z zakończeniem projektu pn. „Mobilny Informator Samorządowy narzędziem w rozwoju współpracy Babimostu i Döbern”, w sali konferencyjnej Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście odbyła się prezentacja wykonanej aplikacji MOBIS. Celem projektu jest rozwój i promocja współpracy transgranicznej pomiędzy gminami Babimost i Döbern poprzez stworzenie i uruchomienie aplikacji na urządzenia mobilne, pozwalającej na wykorzystanie potencjału turystycznego i społecznego obu partnerskich gmin.

Mobilny Informator Samorządowy będzie dostępny na urządzeniach mobilnych (np. smartfonach, tabletach) i dedykowany na platformy iOS, Android i Windows Phone. Składał się będzie z kilku gotowych modułów o różnych tematycznie informacjach, które mogą być dostępne dla każdego użytkownika tej aplikacji na całym świecie, w tym mieszkańców obu partnerskich gmin – Babimostu i Döbern. Moduły wykonane zostały w trzech wersjach językowych - polskiej, niemieckiej i angielskiej i noszą nazwy: Informacje; Urząd; Miasta partnerskie; Ciekawe miejsca; Ważne telefony; Komunikacja; Szlaki turystyczne; Gastronomia i noclegi; Mapa i Czytnik kodów QR.

Mobilny Informator Samorządowy będzie zintegrowany ze stroną www.babimost.pl. Działać będzie w trybie online i offline, dzięki czemu użytkownik będzie miał możliwość korzystania z aplikacji nawet bez podłączenia do sieci, poprzez wcześniejszy pobór danych.

Z informatora można będzie zaczerpnąć szereg wiadomości m.in. o interesujących wydarzeniach, ciekawych miejscach, szlakach turystycznych w Gminie Babimost, Döbern oraz pozostałych miastach partnerskich a także znaleźć informacje praktyczne - o lokalizacji aptek, bankomatów, stacji benzynowych, rozkładzie jazdy pociągów i autobusów, połączeniach lotniczych, miejscach noclegowych gastronomicznych, telefonach do ważnych instytucji itp.

W celu pobrania aplikacji użytkownik mobilnego urządzenia powinien odszukać w „Sklepie” z aplikacjami BABIMOST, a następnie zainstalować na swoim urządzeniu.

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska ( Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa. Zamieszczone także zostanie hasło promocyjne programu „Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość“.
loga sprewa n b

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

02.05.2015-4
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji