Informuję, że dnia 23 października 2017 roku o godz. 1400 w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Gagarina 21 w Babimoście odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej, podczas którego zostanie omówiony projekt uchwały w sprawie nadania nazw nowych ulic – obecna ul. Polna.

Zapraszam zainteresowanych mieszkańców.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej

Tadeusz Maszewski


KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że w związku z rozpoczętą budową drogi na terenie osiedla budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Podmoklach Małych przedsiębiorstwo odbierające odpady nie ma możliwości dojazdu do posesji w celu odbioru odpadów. W związku z powyższym, uprzejmie prosi się mieszkańców o wystawianie pojemników na odpady do głównej drogi lub w miejsce umożliwiające dojazd przedsiębiorstwa, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

W przypadku braku możliwości wystawienia pojemników zwracamy się z prośbą o przetrzymanie odpadów w workach do czasu zakończenia inwestycji. Wszystkie zebrane odpady zostaną odebrane z każdej posesji po zakończeniu inwestycji.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.


Nauka pływania

Foto-1Gmina Babimost złożyła wniosek i zakwalifikowała się do udziału w programie powszechnej nauki pływania, który skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych. Projekt „Umiem pływać” współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Do nauki pływania, realizowanej pod opieką uprawnionych ratowników i instruktorów na basenie w Sulechowie, Lubuska Federacja Sportu zakwalifikowała grupę 30 dzieci ze szkół podstawowych w Babimoście, Podmoklach Małych i Nowym Kramsku.

Zajęcia odbywają się w dwóch 15-osobowych grupach dwa razy w tygodniu – we wtorki i piątki. W sumie nauka pływania realizowana będzie przez 20 godzin dydaktycznych. Pierwsze zajęcia odbyły się w piątek 10 kwietnia, a ostatnie zaplanowane zostały na wtorek 23 czerwca 2015 r. Zajęcia dla dzieci są bezpłatne. Natomiast gmina wynajmuje autokar i zapewnia dzieciom transport. Pozostałe koszty - za korzystanie z basenu, prowadzenie zajęć, za opiekunów i ubezpieczenie pokrywa Ministerstwo Sportu i Turystyki. Życzymy naszym milusińskim sukcesów w nabywaniu tej jakże potrzebnej umiejętności oraz czerpania przyjemności z pobytu na basenie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Foto-4
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK