Urząd Miejski w Babimoście poszukuje osoby do pracy na stanowisko pracownik gospodarczy – sprzątanie.

Szczegóły pod numerem telefonu 683513862
lub w urzędzie – biuro nr 14.


 

Firma Orange na terenie województwa lubuskiego rozpoczyna realizację budowy sieci światłowodowej. Inwestycja realizowana będzie z dofinansowaniem UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W ramach projektów POPC, współfinansowanych ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

Deklaracje można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Babimoście.

Deklaracje do pobrania: kliknij

orange


Nauka pływania

Foto-1Gmina Babimost złożyła wniosek i zakwalifikowała się do udziału w programie powszechnej nauki pływania, który skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych. Projekt „Umiem pływać” współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Do nauki pływania, realizowanej pod opieką uprawnionych ratowników i instruktorów na basenie w Sulechowie, Lubuska Federacja Sportu zakwalifikowała grupę 30 dzieci ze szkół podstawowych w Babimoście, Podmoklach Małych i Nowym Kramsku.

Zajęcia odbywają się w dwóch 15-osobowych grupach dwa razy w tygodniu – we wtorki i piątki. W sumie nauka pływania realizowana będzie przez 20 godzin dydaktycznych. Pierwsze zajęcia odbyły się w piątek 10 kwietnia, a ostatnie zaplanowane zostały na wtorek 23 czerwca 2015 r. Zajęcia dla dzieci są bezpłatne. Natomiast gmina wynajmuje autokar i zapewnia dzieciom transport. Pozostałe koszty - za korzystanie z basenu, prowadzenie zajęć, za opiekunów i ubezpieczenie pokrywa Ministerstwo Sportu i Turystyki. Życzymy naszym milusińskim sukcesów w nabywaniu tej jakże potrzebnej umiejętności oraz czerpania przyjemności z pobytu na basenie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Foto-4
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK