Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Rowerem pod wiatrak szlakiem inwestycji ze środków UE w Gminie Babimost

09.05.2015-409 maja 2015 r. odbyła się druga edycja rajdu rowerowego „Rowerem pod wiatrak”. Organizatorami rajdu było Stowarzyszenie Rozwoju i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Regionu „Przyjaźni Podmoklom” oraz Gmina Babimost”.

Tegorocznemu rajdowi przyświecało hasło: „SZLAKIEM INWESTYCJI ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W GMINIE BABIMOST”. Celem rajdu było umożliwienie mieszkańcom Gminy Babimost uczestnictwa w wydarzeniu sportowym, promocja Unii Europejskiej poprzez poznawanie inwestycji wybudowanych z wykorzystaniem środków unijnych oraz promocja Gminy Babimost. W rajdzie udział wzięło przeszło stu uczestników w różnym wieku. Trasa rajdu przebiegała przez całą Gminę Babimost, a rowerzyści mogli poruszać się po malowniczych ścieżkach rowerowych. Każdy uczestnik podczas rejestracji otrzymał numer startowy, regulamin rajdu z załączoną mapką. Zadaniem każdego było zameldowanie się w wyznaczonym punkcie o określonym czasie i odebranie potwierdzenia. Punkty były powiązane z częścią inwestycji zrealizowanych z wykorzystaniem środków z Unii Europejskiej: Fitness Park w Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście, Sala Wiejska w Starym Kramsku, zakończenie ścieżki rowerowej w Janowcu, plac zabaw i Nowa Stacja Uzdatniania Wody w Kolesinie, plac zabaw i Sala Wiejska w Nowym Kramsku, Sala Wiejska w Laskach, Sala Wiejska i Plac Zabaw w Podmoklach Wielkich, Sala Wiejska w Podmoklach Małych, Gminny Skansen Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Podmoklach Małych. W połowie trasy w Stacji Uzdatniania Wody w Kolesinie na uczestników rajdu czekała kawa i tradycyjny drożdżowy placek. Każdy mógł zwiedzić nowy, tak potrzebny mieszkańcom Gminy Babimost obiekt.

Meta tradycyjnie była pod Wiatrakiem w Gminnym Skansenie Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Podmoklach Małych. Tu na rowerzystów czekał posiłek regeneracyjny oraz losowanie nagród wśród osób, które ukończyły rajd. Nagrodą główną był rower miejski. Swoje stoiska zaprezentowali główni sponsorzy rajdu: „Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW” oraz punkt „Europe Direct Zielona Góra”. Pozostałymi sponsorami nagród byli: Gmina Babimost, CPN Ekoserwis z Czerwieńska, Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Zielonej Górze, Zakład Wulkanizacyjny- Jerzy Skrzypek z Babimostu, P.H.U. Kiciński z Perzyn oraz Stowarzyszenie „Przyjaźni Podmoklom”.

Zapraszamy do galerii

09.05.2015-49

 

emocni-logo


Slajd1


GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31142393
Goście 55
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji