OOM Babimost

program rozgry2


Rowerem pod wiatrak szlakiem inwestycji ze środków UE w Gminie Babimost

09.05.2015-409 maja 2015 r. odbyła się druga edycja rajdu rowerowego „Rowerem pod wiatrak”. Organizatorami rajdu było Stowarzyszenie Rozwoju i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Regionu „Przyjaźni Podmoklom” oraz Gmina Babimost”.

Tegorocznemu rajdowi przyświecało hasło: „SZLAKIEM INWESTYCJI ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W GMINIE BABIMOST”. Celem rajdu było umożliwienie mieszkańcom Gminy Babimost uczestnictwa w wydarzeniu sportowym, promocja Unii Europejskiej poprzez poznawanie inwestycji wybudowanych z wykorzystaniem środków unijnych oraz promocja Gminy Babimost. W rajdzie udział wzięło przeszło stu uczestników w różnym wieku. Trasa rajdu przebiegała przez całą Gminę Babimost, a rowerzyści mogli poruszać się po malowniczych ścieżkach rowerowych. Każdy uczestnik podczas rejestracji otrzymał numer startowy, regulamin rajdu z załączoną mapką. Zadaniem każdego było zameldowanie się w wyznaczonym punkcie o określonym czasie i odebranie potwierdzenia. Punkty były powiązane z częścią inwestycji zrealizowanych z wykorzystaniem środków z Unii Europejskiej: Fitness Park w Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście, Sala Wiejska w Starym Kramsku, zakończenie ścieżki rowerowej w Janowcu, plac zabaw i Nowa Stacja Uzdatniania Wody w Kolesinie, plac zabaw i Sala Wiejska w Nowym Kramsku, Sala Wiejska w Laskach, Sala Wiejska i Plac Zabaw w Podmoklach Wielkich, Sala Wiejska w Podmoklach Małych, Gminny Skansen Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Podmoklach Małych. W połowie trasy w Stacji Uzdatniania Wody w Kolesinie na uczestników rajdu czekała kawa i tradycyjny drożdżowy placek. Każdy mógł zwiedzić nowy, tak potrzebny mieszkańcom Gminy Babimost obiekt.

Meta tradycyjnie była pod Wiatrakiem w Gminnym Skansenie Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Podmoklach Małych. Tu na rowerzystów czekał posiłek regeneracyjny oraz losowanie nagród wśród osób, które ukończyły rajd. Nagrodą główną był rower miejski. Swoje stoiska zaprezentowali główni sponsorzy rajdu: „Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW” oraz punkt „Europe Direct Zielona Góra”. Pozostałymi sponsorami nagród byli: Gmina Babimost, CPN Ekoserwis z Czerwieńska, Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Zielonej Górze, Zakład Wulkanizacyjny- Jerzy Skrzypek z Babimostu, P.H.U. Kiciński z Perzyn oraz Stowarzyszenie „Przyjaźni Podmoklom”.

Zapraszamy do galerii

09.05.2015-49

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK