Dzień Samorządu Terytorialnego

20150527 125810 resized 1Od kilku lat, 27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. W 2015 r. przypada także ważna rocznica, obchodzimy 25-tą rocznicę uchwalenia ustawy o samorządzie terytorialnym i pierwszych wolnych wyborów samorządowych.

8 marca 1990 r. na wniosek Senatu RP Sejm uchwalił ustawę o samorządzie gminnym oraz ordynację wyborczą do rad gmin, a 27 maja 1990 r. odbyły się pierwsze w powojennej Polsce całkowicie wolne wybory - były to wybory do Rad Gmin. Na pamiątkę tego wydarzenia na mocy uchwały Sejmu RP od 2000 r. 27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego w RP.

W bieżącym roku mija właśnie 25 lat od chwili, gdy 8 marca 1990 r. Sejm RP, po wcześniejszej inicjatywie Senatu uchwalił najważniejsze ustawy kształtujące samorząd terytorialny.

W związku z tym świętem w Pałacu Prezydenckim z samorządowcami spotkał się Bronisław Komorowski – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. W uroczystości wziął udział Burmistrz Babimostu Bernard Radny.

Z okazji tego szczególnego święta, życzenia oraz podziękowania za pracę, gospodarność oraz budowanie demokratycznej Polski do pracowników samorządowych skierował Prezydent RP Bronisław Komorowski. - Na samorządność trzeba patrzeć nie tylko jak na owoc wolności, również jak na wielkie źródło wolności. Fundament naszej dzisiejszej i przyszłej wolności. Bo to właśnie w samorządności tkwi jedno ze źródeł naszej wielkiej zmiany, którą się udało w Polsce dokonać. Za to właśnie chciałbym podziękować wszystkim samorządowcom – mówił prezydent podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim, 27 maja 2015 r.

20150527 125810 resized 1

V  1974

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK