Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Dzień Samorządu Terytorialnego

20150527 125810 resized 1Od kilku lat, 27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. W 2015 r. przypada także ważna rocznica, obchodzimy 25-tą rocznicę uchwalenia ustawy o samorządzie terytorialnym i pierwszych wolnych wyborów samorządowych.

8 marca 1990 r. na wniosek Senatu RP Sejm uchwalił ustawę o samorządzie gminnym oraz ordynację wyborczą do rad gmin, a 27 maja 1990 r. odbyły się pierwsze w powojennej Polsce całkowicie wolne wybory - były to wybory do Rad Gmin. Na pamiątkę tego wydarzenia na mocy uchwały Sejmu RP od 2000 r. 27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego w RP.

W bieżącym roku mija właśnie 25 lat od chwili, gdy 8 marca 1990 r. Sejm RP, po wcześniejszej inicjatywie Senatu uchwalił najważniejsze ustawy kształtujące samorząd terytorialny.

W związku z tym świętem w Pałacu Prezydenckim z samorządowcami spotkał się Bronisław Komorowski – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. W uroczystości wziął udział Burmistrz Babimostu Bernard Radny.

Z okazji tego szczególnego święta, życzenia oraz podziękowania za pracę, gospodarność oraz budowanie demokratycznej Polski do pracowników samorządowych skierował Prezydent RP Bronisław Komorowski. - Na samorządność trzeba patrzeć nie tylko jak na owoc wolności, również jak na wielkie źródło wolności. Fundament naszej dzisiejszej i przyszłej wolności. Bo to właśnie w samorządności tkwi jedno ze źródeł naszej wielkiej zmiany, którą się udało w Polsce dokonać. Za to właśnie chciałbym podziękować wszystkim samorządowcom – mówił prezydent podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim, 27 maja 2015 r.

20150527 125810 resized 1

V  1974

emocni-logo


Slajd1


GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31141084
Goście 38
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji