jarmark2017KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że w związku z rozpoczętą budową drogi na terenie osiedla budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Podmoklach Małych przedsiębiorstwo odbierające odpady nie ma możliwości dojazdu do posesji w celu odbioru odpadów. W związku z powyższym, uprzejmie prosi się mieszkańców o wystawianie pojemników na odpady do głównej drogi lub w miejsce umożliwiające dojazd przedsiębiorstwa, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

W przypadku braku możliwości wystawienia pojemników zwracamy się z prośbą o przetrzymanie odpadów w workach do czasu zakończenia inwestycji. Wszystkie zebrane odpady zostaną odebrane z każdej posesji po zakończeniu inwestycji.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.


W związku z remontem przejazdu kolejowego linii nr 358 km 6,779 w m. Podmokłe Wielkie, na drodze wojewódzkiej 304, uprzejmie informujemy , że od dnia 02.12.2017r.  od godz. 08:00 do dnia 13.12.2017r. do godz. 16:00 nastąpi zamknięcie przejazdu kolejowego dla ruchu kołowego.
Dla potrzeb utrzymania ruchu zostaną wyznaczone dwa objazdy:
1) dla pojazdów do 15 ton przez miejscowości Podmokle Wielkie, Podmokle Małe, drogą powiatową 1194F, ul. Leśną w Babimoście, do drogi wojewódzkiej nr 304,
2) dla pojazdów powyżej 15 ton przez miejscowości Zbąszyń, Nowy Tomyśl, Wolsztyn.
Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


 

III Podmoklański Festiwal Nauki

Foto-1Z inicjatywy Zespołu Edukacyjnego w Podoklach Małych w sali wiejskiej w Podmoklach Małych odbył się III Podmoklański Festiwal Nauki. Miło nam poinformować, że interaktywna wystawa „Eksperymentuj”, która przyjechała do nas  z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odniosła pełen sukces. W dniach 8-9 czerwca 2015 r. odwiedziło nas w sumie ok. 800 uczniów z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Wystawę oglądali również dorośli. Animatorzy z Centrum Nauki Kopernik pokazywali gościom niezwykłe eksponaty z najnowszej wystawy "Eksperymentuj!", która jak nietrudno się domyśleć spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że śmiech i zabawa mogą być źródłem rzetelnej wiedzy.

Była to wystawa, która pokazywała 15 interaktywnych eksponatów. Zarówno dorośli jak i dzieci z wielką uwagą słuchali krótkich wykładów na temat każdego z eksponatów  i  z żalem przyjęli jej koniec. Dzięki interaktywnym eksponatom z biologii, fizyki i matematyki można było własnoręcznie przeprowadzić eksperymenty, które m.in. sprawdzają, jak szybko reagujesz na bodźce świetlne i dźwiękowe, oceniają koordynację wzrokowo-ruchową oraz testują pamięć. Miłośnicy kinematografii mogą sprawdzić, jak powstaje film, a zwolennicy łamigłówek mierzyli się z zadaniami polegającymi m.in. na układaniu określonych kształtów z rozsypanych elementów. Dzięki tej wystawie jesteśmy w stanie więcej się nauczyć niż czytając podręcznik – mówili zwiedzający.

Wystawa Eksperymentuj! – łączy naukę z zabawą. Przygotowane stanowiska w prosty sposób tłumaczą naukowe zjawiska, pobudzają wyobraźnię oraz zachęcają uczestników do odkrywania Nauki w życiu codziennym.

Wystawę patronatem honorowym objęli Burmistrz Babimostu Bernard Radny, starosta zielonogórski Dariusz Wróblewski oraz Lubuski Kurator Oświaty Bogna Ferensztajn. Natomiast patronatem medialnym festiwal objęli Radio Zachód i Gazeta Lubuska.

Sponsorami tegorocznego Festiwalu byli: Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane „Szpakowski”, Bank Spółdzielczy w Siedlcu oraz TFP Sp. z o.o. Zakład Kórnik.

Zapraszamy do galerii

Foto-9
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK