Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

III Podmoklański Festiwal Nauki

Foto-1Z inicjatywy Zespołu Edukacyjnego w Podoklach Małych w sali wiejskiej w Podmoklach Małych odbył się III Podmoklański Festiwal Nauki. Miło nam poinformować, że interaktywna wystawa „Eksperymentuj”, która przyjechała do nas  z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odniosła pełen sukces. W dniach 8-9 czerwca 2015 r. odwiedziło nas w sumie ok. 800 uczniów z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Wystawę oglądali również dorośli. Animatorzy z Centrum Nauki Kopernik pokazywali gościom niezwykłe eksponaty z najnowszej wystawy "Eksperymentuj!", która jak nietrudno się domyśleć spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że śmiech i zabawa mogą być źródłem rzetelnej wiedzy.

Była to wystawa, która pokazywała 15 interaktywnych eksponatów. Zarówno dorośli jak i dzieci z wielką uwagą słuchali krótkich wykładów na temat każdego z eksponatów  i  z żalem przyjęli jej koniec. Dzięki interaktywnym eksponatom z biologii, fizyki i matematyki można było własnoręcznie przeprowadzić eksperymenty, które m.in. sprawdzają, jak szybko reagujesz na bodźce świetlne i dźwiękowe, oceniają koordynację wzrokowo-ruchową oraz testują pamięć. Miłośnicy kinematografii mogą sprawdzić, jak powstaje film, a zwolennicy łamigłówek mierzyli się z zadaniami polegającymi m.in. na układaniu określonych kształtów z rozsypanych elementów. Dzięki tej wystawie jesteśmy w stanie więcej się nauczyć niż czytając podręcznik – mówili zwiedzający.

Wystawa Eksperymentuj! – łączy naukę z zabawą. Przygotowane stanowiska w prosty sposób tłumaczą naukowe zjawiska, pobudzają wyobraźnię oraz zachęcają uczestników do odkrywania Nauki w życiu codziennym.

Wystawę patronatem honorowym objęli Burmistrz Babimostu Bernard Radny, starosta zielonogórski Dariusz Wróblewski oraz Lubuski Kurator Oświaty Bogna Ferensztajn. Natomiast patronatem medialnym festiwal objęli Radio Zachód i Gazeta Lubuska.

Sponsorami tegorocznego Festiwalu byli: Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane „Szpakowski”, Bank Spółdzielczy w Siedlcu oraz TFP Sp. z o.o. Zakład Kórnik.

Zapraszamy do galerii

Foto-9

emocni-logo


Slajd1


GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31142393
Goście 53
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji