Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Dni Babimostu 2015

Foto-100Tegoroczne obchody święta naszego miasta przypadły na 13-14 czerwca. Organizatorzy imprezy przygotowali weekend pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

Sobotnia uroczystość rozpoczęła się na sportowo – marszobiegiem „z Bakcylem” – lokalnym klubem biegaczy. W międzyczasie odbył się również turniej tenisa ziemnego, mecz piłki nożnej młodzików, w którym zagrały drużyny z Gminy Babimost: Klon Babimost kontra Polonia Nowe Kramsko.

Wśród wykonawców, którzy zaprezentowali się na scenie można było podziwiać artystów z Teatru Rozrywki Trójkąt, którzy wystąpili w przedstawieniu dla dzieci pn. „Czego nie wiecie o smokach?”, zespół The Colt, występ duetu Shamtiest Team, jak również występ iluzjonisty – Daniela Jedynaka. Zgromadzoną pod sceną publiczność rozśmieszał Kabaret Zachodni, a następnie wystąpił zespół Night Lovers z muzyką disco polo. Dzięki zorganizowanym w ramach projektu partnerskiego warsztatom muzyczno – teatralnym na scenie zaprezentowały się zespoły, które przybyły do nas z Neuruppin. Mieszkańców rozgrzał koncert gwiazdy sobotniego wieczoru – PAPA D. Publiczność zgromadzona pod sceną świetnie się bawiła i gromko oklaskiwała występ zespołu. Jednak to nie koniec atrakcji muzycznych sobotniej nocy. Na zakończenie pierwszego dnia na scenie królowało „disco polo” w wykonaniu zespołu Cocktail Boys.

Niedziela rozpoczęła się warsztatami muzyczno – teatralnymi zorganizowanymi w ramach projektu partnerskiego. W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury wystąpiły grupy wokalne oraz instrumentalne, jak również został przygotowany spektakl teatralny pn. „Calineczka”. W drugi dzień Dni Babimostu, została przygotowana biesiada dla dzieci, biesiada Folk Show, oraz biesiada Afro Show. Na scenie zaprezentowały się dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem”, młodzież z sekcji tanecznej i wokalnej Gminnego Ośrodka Kultury, soliści Gminy Babimost. Nie zabrakło również tego dnia sportu. Odbył się turniej rodzinny w piłce siatkowej, na specjalnie wybudowanym boisku do piłki plażowej.

Jak co roku, w niedzielę wieczorem odbyła się gala wręczenia nagród Burmistrza Babimostu w różnych dziedzinach sportowych. Nagrody wręczono najlepszym zawodnikom w kręgle, tenisie stołowym, tenisie ziemnym oraz piłce plażowej. Na zakończenie dni naszego Miasta wystąpił polski raper – Mezo wraz ze swoim zespołem.

Mimo zmiennej pogody, a zwłaszcza w sobotę, publiczność nie zawiodła. Mieszkańcy doskonale się bawili podczas tegorocznych Dni Babimostu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Foto-98

emocni-logo


Slajd1


GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31142394
Goście 52
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji