Dni Babimostu 2015

Foto-100Tegoroczne obchody święta naszego miasta przypadły na 13-14 czerwca. Organizatorzy imprezy przygotowali weekend pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

Sobotnia uroczystość rozpoczęła się na sportowo – marszobiegiem „z Bakcylem” – lokalnym klubem biegaczy. W międzyczasie odbył się również turniej tenisa ziemnego, mecz piłki nożnej młodzików, w którym zagrały drużyny z Gminy Babimost: Klon Babimost kontra Polonia Nowe Kramsko.

Wśród wykonawców, którzy zaprezentowali się na scenie można było podziwiać artystów z Teatru Rozrywki Trójkąt, którzy wystąpili w przedstawieniu dla dzieci pn. „Czego nie wiecie o smokach?”, zespół The Colt, występ duetu Shamtiest Team, jak również występ iluzjonisty – Daniela Jedynaka. Zgromadzoną pod sceną publiczność rozśmieszał Kabaret Zachodni, a następnie wystąpił zespół Night Lovers z muzyką disco polo. Dzięki zorganizowanym w ramach projektu partnerskiego warsztatom muzyczno – teatralnym na scenie zaprezentowały się zespoły, które przybyły do nas z Neuruppin. Mieszkańców rozgrzał koncert gwiazdy sobotniego wieczoru – PAPA D. Publiczność zgromadzona pod sceną świetnie się bawiła i gromko oklaskiwała występ zespołu. Jednak to nie koniec atrakcji muzycznych sobotniej nocy. Na zakończenie pierwszego dnia na scenie królowało „disco polo” w wykonaniu zespołu Cocktail Boys.

Niedziela rozpoczęła się warsztatami muzyczno – teatralnymi zorganizowanymi w ramach projektu partnerskiego. W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury wystąpiły grupy wokalne oraz instrumentalne, jak również został przygotowany spektakl teatralny pn. „Calineczka”. W drugi dzień Dni Babimostu, została przygotowana biesiada dla dzieci, biesiada Folk Show, oraz biesiada Afro Show. Na scenie zaprezentowały się dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem”, młodzież z sekcji tanecznej i wokalnej Gminnego Ośrodka Kultury, soliści Gminy Babimost. Nie zabrakło również tego dnia sportu. Odbył się turniej rodzinny w piłce siatkowej, na specjalnie wybudowanym boisku do piłki plażowej.

Jak co roku, w niedzielę wieczorem odbyła się gala wręczenia nagród Burmistrza Babimostu w różnych dziedzinach sportowych. Nagrody wręczono najlepszym zawodnikom w kręgle, tenisie stołowym, tenisie ziemnym oraz piłce plażowej. Na zakończenie dni naszego Miasta wystąpił polski raper – Mezo wraz ze swoim zespołem.

Mimo zmiennej pogody, a zwłaszcza w sobotę, publiczność nie zawiodła. Mieszkańcy doskonale się bawili podczas tegorocznych Dni Babimostu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Foto-98
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK