Miasto Rocka 2015

Foto-23W lipcowy weekend 11-12.07.2015 odbyła się kolejna edycja Babimost Music Sounds, w ramach której odbył się 7 Festiwal „Miasto Rocka” oraz Przegląd „Lubuskie dobrze rockuje”. Organizatorem muzycznego przedsięwzięcia jest Gminny Ośrodek Kultury w Babimoście.


Sobota rozpoczęła się od przejazdu motocykli przez Babimost. Nieopodal sceny w cieniu drzew swoją działalność prowadziło miasteczko „Rock Kids”, gdzie każde dziecko mogło zrobić sobie przepiękne, kolorowe warkoczyki, stworzyć cudne kompozycje z balonów, zrobić sobie tatuaże z henny czy pomalować kolorowo twarz albo spróbować swoich sił w puszczaniu gigantycznych baniek mydlanych. Od godziny 13 na scenie rozpoczęły się prezentacje zespołów uczestniczących w Festiwalu „Miasto Rocka”. Różne odmiany muzyki rockowej zaprezentowało 7 zespołów - Alphadog, BLUE DEEP SHORTS, Vecordia, Eleanor Gray, MA, Bregma, ZijenSu & LaMachette.
Jury w składzie: Zbigniew Zegler, Przemysław Frankowski, Tomasz Karkoszka tuż przed godzina 20:00 ogłosiło swoją decyzję:

I miejsce - zespół Eleanor Gray
II miejsce - zespół BLUE DEEP SHORTS

III miejsce -zespół Vecordia
Nagroda publiczności – Eleanor Gray
Ponadto nagrody indywidualne dla instrumentalistów otrzymali: 
najlepszy gitarzysta – Piotr Gmur (ZijenSu & LaMachette) 
najlepszy instrumentalista – Kuba Maciejewski (MA)

najlepszy perkusista - Franciszek Zgorzałek (BLUE DEEP SHORTS)

najlepszy wokalista -  Alan Garstecki (Eleanor Gray)
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy, natomiast zwycięzcy festiwalu atrakcyjne, muzyczne i finansowe nagrody.

W trakcie trwania przesłuchań konkursowych odbył sie konkurs dla publiczności - "WYŚCIG PO KOSZULKĘ!" Pierwszych pięć osób, które zebrało podpisy reprezentantów minimum 5 zespołów zmagajacych się w Festiwalu otrzymało oryginalne koszulki z logiem Miasta Rocka.

W wieczornym programie wystąpił zespół „Omni mOdO” – laureat Festiwalu Miasto Rocka w 2014 roku. Tuż po nich na scenie pojawiła się żywiołowa grupa muzyczna „COMA”. Zespół przyciągnął pod scene tłumy swoich fanów, którzy razem z nimi śpiewali znane utwory. Ostatnim artystą prezentującym się na scenie był zespół „Proletaryat”, który zaserwował mocniejsza dawkę rocka. Również podczas ich koncertu ludzi nie zabrakło, a przede wszystkim dobrej i bezpiecznej zabawy.

Niedziela odbyła się pod hasłem „Lubuskie dobrze rockuje”. Jest to przegląd kapel rockowych z terenu województwa lubuskiego. Na scenie zaprezentowały się zespoły: Maja Lumasepio, RWA, Urząd Bezpieczeństwa, Mate, Las Melinas oraz gościnnie zespoły: Naked, Crystal Palace, Bionic Angel, Dobroman. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki, które mogli własnoręcznie wylosować. Do wygrania była m.in. 10 godzinna sesja w studiu nagrań, klip live czy… alkomat – aby każda podróż była bezpieczna. Na zakończenie o godzinie 21:00 wystąpiła legendarna grupa „Farben Lehre” prezentując swoje hity z ponad 30 letniej kariery estradowej.

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc w organizacji imprezy wszystkim wolontariuszom i ludziom którym w sercu gra muzyka rockowa.

Niech rock będzie z Wami!

Do zobaczenia za ro(c)k!

Źródło: www.gokbabimost.pl

Galeria
Foto-36

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji