Miasto Rocka 2015

Foto-23W lipcowy weekend 11-12.07.2015 odbyła się kolejna edycja Babimost Music Sounds, w ramach której odbył się 7 Festiwal „Miasto Rocka” oraz Przegląd „Lubuskie dobrze rockuje”. Organizatorem muzycznego przedsięwzięcia jest Gminny Ośrodek Kultury w Babimoście.


Sobota rozpoczęła się od przejazdu motocykli przez Babimost. Nieopodal sceny w cieniu drzew swoją działalność prowadziło miasteczko „Rock Kids”, gdzie każde dziecko mogło zrobić sobie przepiękne, kolorowe warkoczyki, stworzyć cudne kompozycje z balonów, zrobić sobie tatuaże z henny czy pomalować kolorowo twarz albo spróbować swoich sił w puszczaniu gigantycznych baniek mydlanych. Od godziny 13 na scenie rozpoczęły się prezentacje zespołów uczestniczących w Festiwalu „Miasto Rocka”. Różne odmiany muzyki rockowej zaprezentowało 7 zespołów - Alphadog, BLUE DEEP SHORTS, Vecordia, Eleanor Gray, MA, Bregma, ZijenSu & LaMachette.
Jury w składzie: Zbigniew Zegler, Przemysław Frankowski, Tomasz Karkoszka tuż przed godzina 20:00 ogłosiło swoją decyzję:

I miejsce - zespół Eleanor Gray
II miejsce - zespół BLUE DEEP SHORTS

III miejsce -zespół Vecordia
Nagroda publiczności – Eleanor Gray
Ponadto nagrody indywidualne dla instrumentalistów otrzymali: 
najlepszy gitarzysta – Piotr Gmur (ZijenSu & LaMachette) 
najlepszy instrumentalista – Kuba Maciejewski (MA)

najlepszy perkusista - Franciszek Zgorzałek (BLUE DEEP SHORTS)

najlepszy wokalista -  Alan Garstecki (Eleanor Gray)
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy, natomiast zwycięzcy festiwalu atrakcyjne, muzyczne i finansowe nagrody.

W trakcie trwania przesłuchań konkursowych odbył sie konkurs dla publiczności - "WYŚCIG PO KOSZULKĘ!" Pierwszych pięć osób, które zebrało podpisy reprezentantów minimum 5 zespołów zmagajacych się w Festiwalu otrzymało oryginalne koszulki z logiem Miasta Rocka.

W wieczornym programie wystąpił zespół „Omni mOdO” – laureat Festiwalu Miasto Rocka w 2014 roku. Tuż po nich na scenie pojawiła się żywiołowa grupa muzyczna „COMA”. Zespół przyciągnął pod scene tłumy swoich fanów, którzy razem z nimi śpiewali znane utwory. Ostatnim artystą prezentującym się na scenie był zespół „Proletaryat”, który zaserwował mocniejsza dawkę rocka. Również podczas ich koncertu ludzi nie zabrakło, a przede wszystkim dobrej i bezpiecznej zabawy.

Niedziela odbyła się pod hasłem „Lubuskie dobrze rockuje”. Jest to przegląd kapel rockowych z terenu województwa lubuskiego. Na scenie zaprezentowały się zespoły: Maja Lumasepio, RWA, Urząd Bezpieczeństwa, Mate, Las Melinas oraz gościnnie zespoły: Naked, Crystal Palace, Bionic Angel, Dobroman. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki, które mogli własnoręcznie wylosować. Do wygrania była m.in. 10 godzinna sesja w studiu nagrań, klip live czy… alkomat – aby każda podróż była bezpieczna. Na zakończenie o godzinie 21:00 wystąpiła legendarna grupa „Farben Lehre” prezentując swoje hity z ponad 30 letniej kariery estradowej.

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc w organizacji imprezy wszystkim wolontariuszom i ludziom którym w sercu gra muzyka rockowa.

Niech rock będzie z Wami!

Do zobaczenia za ro(c)k!

Źródło: www.gokbabimost.pl

Galeria
Foto-36

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK