Pamiętajmy o miejscach pamięci i naszej tożsamości

Foto-1Zakład Usług Komunalnych w Babimoście jako jedyny z powiatu zielonogórskiego został laureatem I edycji konkursu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam” ogłoszonego przez Bank Zachodni WBK. Grant został odebrany prze kierownika zakładu Grzegorza Ryczka na uroczystej gali, która odbyła się w Warszawie. Łączny koszt projektu wyniósł ponad 10.000 zł. nie licząc ogromu pracy społecznej.

Celem projektu było zagospodarowanie terenów wokół obelisku upamiętniającego walki o wolność Ziemi Babimojskiej przy pl. Powstańców Wielkopolskich w Babimoście.

Obelisk upamiętnia wszystkich walczących o wolność i polskość Babimojszczyzny. Przy nim odbywają się wszystkie uroczystości państwowe np. obchody Święta Niepodległości, Dnia Zwycięstwa. Miejsce winno być kluczem do pamięci, tożsamości i patriotyzmu mieszkańców Gminy Babimost. W projekcie wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej w Podmoklach Małych oraz przedstawiciele lokalnych zakładów pracy, którzy razem z pracownikami Zakładu Usług Komunalnych wykonali projekt zagospodarowania miejsca wokół pomnika. Zakład Usług Komunalnych wykonał nawodnienie rabat kwiatowych i posadził kwiaty. Na zakończenie projektu odbyło się ognisko integracyjne.

Obelisk i rabaty z nasadzonymi kwiatami są pięknym wspomnieniem historii jak i pamięci o tych którzy walczyli o Babimojszczyznę abyśmy dzisiaj mogli żyć w nowoczesnym, a jednocześnie pamiętającym o historii, naszym miasteczku.

Podczas złożenia kwiatów z okazji Dnia Zwycięstwa przedstawiciele zakładów pracy oraz mieszkańcy mieli okazję zobaczyć osiągnięte rezultaty projektu w postaci nawodnionych rabat kwiatowych i zagospodarowanego terenu. Korzyści z realizacji projektu są ponadczasowe gdyż zostanie zachowana historia i pamięć o tych którzy oddali życie za Polskę, obejrzy je wielu mieszkańców oraz turystów którzy odwiedzają nasze miasteczko.

Zapraszamy do galerii

Foto-2

Zadanie współfinansowane ze środków Banku Zachodniego WBK w ramach projektu „Tu mieszkam, tu zmieniam”- „Pamiętajmy o miejscach pamięci i naszej tożsamości” zgodnie z umową darowizny nr 192/TMTZ/2014

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK