Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Pamiętajmy o miejscach pamięci i naszej tożsamości

Foto-1Zakład Usług Komunalnych w Babimoście jako jedyny z powiatu zielonogórskiego został laureatem I edycji konkursu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam” ogłoszonego przez Bank Zachodni WBK. Grant został odebrany prze kierownika zakładu Grzegorza Ryczka na uroczystej gali, która odbyła się w Warszawie. Łączny koszt projektu wyniósł ponad 10.000 zł. nie licząc ogromu pracy społecznej.

Celem projektu było zagospodarowanie terenów wokół obelisku upamiętniającego walki o wolność Ziemi Babimojskiej przy pl. Powstańców Wielkopolskich w Babimoście.

Obelisk upamiętnia wszystkich walczących o wolność i polskość Babimojszczyzny. Przy nim odbywają się wszystkie uroczystości państwowe np. obchody Święta Niepodległości, Dnia Zwycięstwa. Miejsce winno być kluczem do pamięci, tożsamości i patriotyzmu mieszkańców Gminy Babimost. W projekcie wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej w Podmoklach Małych oraz przedstawiciele lokalnych zakładów pracy, którzy razem z pracownikami Zakładu Usług Komunalnych wykonali projekt zagospodarowania miejsca wokół pomnika. Zakład Usług Komunalnych wykonał nawodnienie rabat kwiatowych i posadził kwiaty. Na zakończenie projektu odbyło się ognisko integracyjne.

Obelisk i rabaty z nasadzonymi kwiatami są pięknym wspomnieniem historii jak i pamięci o tych którzy walczyli o Babimojszczyznę abyśmy dzisiaj mogli żyć w nowoczesnym, a jednocześnie pamiętającym o historii, naszym miasteczku.

Podczas złożenia kwiatów z okazji Dnia Zwycięstwa przedstawiciele zakładów pracy oraz mieszkańcy mieli okazję zobaczyć osiągnięte rezultaty projektu w postaci nawodnionych rabat kwiatowych i zagospodarowanego terenu. Korzyści z realizacji projektu są ponadczasowe gdyż zostanie zachowana historia i pamięć o tych którzy oddali życie za Polskę, obejrzy je wielu mieszkańców oraz turystów którzy odwiedzają nasze miasteczko.

Zapraszamy do galerii

Foto-2

Zadanie współfinansowane ze środków Banku Zachodniego WBK w ramach projektu „Tu mieszkam, tu zmieniam”- „Pamiętajmy o miejscach pamięci i naszej tożsamości” zgodnie z umową darowizny nr 192/TMTZ/2014

emocni-logo


Slajd1


GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31142393
Goście 51
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji