Urząd Miejski w Babimoście poszukuje osoby do pracy na stanowisko pracownik gospodarczy – sprzątanie.

Szczegóły pod numerem telefonu 683513862
lub w urzędzie – biuro nr 14.


 

Firma Orange na terenie województwa lubuskiego rozpoczyna realizację budowy sieci światłowodowej. Inwestycja realizowana będzie z dofinansowaniem UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W ramach projektów POPC, współfinansowanych ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

Deklaracje można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Babimoście.

Deklaracje do pobrania: kliknij

orange


Święto lotnictwa

22.08.2015-1W sobotę 22.08.2015 roku Burmistrz Babimostu Bernard Radny wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Tadeuszem Maszewskim i zastępcą Burmistrza Zbigniewem Wozińskim wziął udział w uroczystym spotkaniu z okazji Święta Lotnictwa, które zbiegło się z 58 rocznicą powstania 45 Pułku Lotniczego oraz 13 rocznicą otrzymania sztandaru przez Związek Żołnierzy Wojska Polskiego w Babimoście. W imieniu własnym oraz całego samorządu Gminy Babimost złożył najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej życiowej pomyślności, wszystkim członkom Związku, oraz innym byłym żołnierzom i pracownikom cywilnym babimojskiej Jednostki Wojskowej.

Wojsko wpisało się dużymi zgłoskami w życie i rozwój naszego miasta i regionu. Przyczyniło się do jego osiągnięć i sukcesów. Dziś chlubne, wojskowe tradycje Ziemi Babimojskiej kontynuuje wspomniany ZŻWP, którego prezesem jest ppłk Alfred Hajduła. Członkowie Związku corocznie pamiętają o wszystkich ważnych wojskowych rocznicach. Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się na skwerze Wojska Polskiego, gdzie po okolicznościowym referacie oraz wystąpieniach zaproszonych gości złożone zostały kwiaty pod pamiątkowym obeliskiem. Wiązanki złożyli m.in. poseł na Sejm Bogusław Wontor, generał Aleksander Bortnowski – prezes Lubuskiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, byli żołnierze i pracownicy Jednostki Wojskowej w Babimoście oraz przedstawiciele organizacji, stowarzyszeń i zakładów pracy z Babimostu i okolic.

Po oficjalnej części uroczystości, uczestnicy spotkali się na placu festynowym Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście, gdzie odbyły się m.in. pokazy sprzętu wojskowego, zawody strzeleckie z wiatrówki oraz rzut lotkami do tarczy. Atrakcją był również pokaz przelotu, lądowania i startu śmigłowca, który przyleciał z lotniska w Przylepie i wzbudził olbrzymie zainteresowanie szczególnie wśród najmłodszych.

Zapraszamy do galerii

22.08.2015-4
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK