IV Rajd Zabytkowych Samochodów – Zbąszyń – Babimost

29.08.2015-31W sobotę 29.08.2015 r. Gmina Babimost była współorganizatorem IV Rajdu Zabytkowych Samochodów – Zbąszyń – Babimost.

Wzięło w nim udział ponad 70 automobili z całego kraju. Trudno wymienić wszystkie marki i roczniki tych niezwykłych pojazdów. Były wśród nich Citroeny, Mercedesy, Cadillaki, Volvo, Ople, Fiaty, Nysy, Syrenki, a także Porsche, Triumph Spitfire, IFA F 8, NSU, Danuvia, Jeep Wyllys i wiele innych. Najstarszym samochodem rajdu był Citroen B 14G limuzyna z 1927 roku. Rajd ruszył o godzinie 10.30 ze Zbąszynia. Na teren Gminy Babimost wjechał ok. godziny 13.00.

Załogi miały po drodze wiele punktów konkursowych, w tym przystanek przy Skansenie Maszyn i Urzadzeń Rolniczych w Podmoklach Małych. Tam zorganizowany został konkurs wiedzy na temat zabytkowych maszyn rolniczych. Każda załoga musiała odpowiedzieć do czego służyły trzy okazane urządzenia.

Do Babimostu pierwsze załogi wjechały po godzinie 13.00 Prezentacja samochodów odbyła sią na placu festynowym przy hali OLIMPIA. Tam odbył się konkurs plastyczny. Uczestnicy rajdu musieli narysować swoje pojazdy. W Babimoście odbył się również konkurs „Elegancji”. Począwszy od wjazdu samochodów na plac, jury w 3-osobowym składzie: Sławomira Stoll-Scheer, Zbigniew Woziński, i Jarosław Modrzyk, oceniało zarówno samochody jak i załogi, których zadaniem było zaprezentować się w strojach z epoki swojego pojazdu. W konkursie „Elegancji” wręczone zostały 3 statuetki i dyplomy. I miejsce zajęła załoga nr 23 – kierowca Tomasz Kaczmarek, pilot Dorota Kaczmarek i członkowie Nel i Wiktoria w samochodzie Citroen BL – 11 rok produkcji 1950. Na II pozycji uplasował się wymieniony już najstarszy samochód rajdu, Citroen B 14G Limuzyna z 1927 roku, z kierowcą Grzegorzem Stanickim i pilotem Edytą Stanicką, a III miejsce zajęli kierowca Grzegorz Miara i jego pilot Barbara Miara w DKW F7 z 1935 roku. Imprezę w Babimoście prowadził dyrektor CSiR Zdzisław Krupa, a głównymi organizatorami rajdu byli Barbara i Krzysztof Szajek ze Zbąszynia. Prezentacja zabytkowych samochodów cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności, która z zachwytem przyglądała się tym niezwykłym pojazdom. Szczególnie dla tych, którzy nie mogli ich obejrzeć na żywo, prezentujemy zdjęcia z tej ciekawej imprezy.

Zapraszamy do galerii

29.08.2015-51
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK