Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Gala podsumowująca II edycję konkursu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam”

16.09.2015-516 września 2015 r. w Warszawie odbyła się gala podsumowująca II edycję konkursu grantowego Fundacji Banku Zachodniego WBK „Tu mieszkam, tu zmieniam”, na którą zostali zaproszeni laureaci konkursu z całego kraju. Uroczystość prowadzili Jakub Wesołowski- ambasador konkursu i Agnieszka Cegielska. Na konkurs wpłynęły 2224 wnioski, nagrodzono 300.

Jednym z laureatów konkursu zostało Stowarzyszenie Rozwoju i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Regionu „Przyjaźni Podmoklom”, które złożyło wniosek pt. „Integrujmy się przy stole”.

Celem projektu jest międzypokoleniowa integracja społeczna mieszkańców Podmokli Małych dzieci, młodzieży, dorosłych oraz osób niepełnosprawnych poprzez organizację nauki gry w tenisa stołowego na wolnym powietrzu. W ramach otrzymanego grantu zostanie zakupiony i ustawiony na placu festynowo- rekreacyjnym w Podmoklach Małych zewnętrzny stół do tenisa stołowego wraz z ławkami oraz zostaną posadzone krzewy ozdobne. Będzie to jednocześnie miejsce wspólnych spotkań różnych grup społecznych. Kapituła konkursowa pozytywnie oceniła nasz wniosek.

Mateusz Morawiecki Prezes Zarządu Banku Zachodniego WBK oraz Eliza Dzwonkiewicz Prezes Fundacji Banku Zachodniego WBK, w swoich wystąpieniach podkreślili rolę działań społecznych na rzecz pozytywnych zmian w miejscu zamieszkania.

Celem konkursu organizowanego przez Bank jest wspomaganie inicjatyw lokalnych. Przytoczno nagrodzone hasła promujące działania lokalne: „Ojczyzna zaczyna się na podwórku” „Samo się nie stanie, więc czas na działanie!” „Lokalnie, znaczy fajnie!”. Wyrazili zadowolenie, że tak wiele organizacji z całej Polski wzięło udział w konkursie, życzyli powodzenia w realizacji zamierzeń, po czym nastąpiło wręczenie nagrodzonym potwierdzenia otrzymania grantów. Dla Stowarzyszenia grant odebrali: Prezes Grzegorz Ryczek i Wiceprezes Sylwester Błoch.

Zapraszamy do galerii

16.09.2015-1
 
16.09.2015-7

 

GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31118385
Goście 51
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji