jarmark2017KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że w związku z rozpoczętą budową drogi na terenie osiedla budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Podmoklach Małych przedsiębiorstwo odbierające odpady nie ma możliwości dojazdu do posesji w celu odbioru odpadów. W związku z powyższym, uprzejmie prosi się mieszkańców o wystawianie pojemników na odpady do głównej drogi lub w miejsce umożliwiające dojazd przedsiębiorstwa, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

W przypadku braku możliwości wystawienia pojemników zwracamy się z prośbą o przetrzymanie odpadów w workach do czasu zakończenia inwestycji. Wszystkie zebrane odpady zostaną odebrane z każdej posesji po zakończeniu inwestycji.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.


W związku z remontem przejazdu kolejowego linii nr 358 km 6,779 w m. Podmokłe Wielkie, na drodze wojewódzkiej 304, uprzejmie informujemy , że od dnia 02.12.2017r.  od godz. 08:00 do dnia 13.12.2017r. do godz. 16:00 nastąpi zamknięcie przejazdu kolejowego dla ruchu kołowego.
Dla potrzeb utrzymania ruchu zostaną wyznaczone dwa objazdy:
1) dla pojazdów do 15 ton przez miejscowości Podmokle Wielkie, Podmokle Małe, drogą powiatową 1194F, ul. Leśną w Babimoście, do drogi wojewódzkiej nr 304,
2) dla pojazdów powyżej 15 ton przez miejscowości Zbąszyń, Nowy Tomyśl, Wolsztyn.
Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


 

Spotkanie integracyjne dwóch babimojskich stowarzyszeń

01.10.2015-1W sali kawiarnianej Gminnego Ośrodka Kultury, w czwartek 1 października, babimojskie Stowarzyszenie Diabetyków oraz Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizowały spotkanie integracyjne. Powodem spotkania był corocznie uroczyście obchodzony Światowy Dzień Diabetyka, a także cykliczna impreza pod nazwą „Pożegnanie lata”, która od lat organizowana jest przez emerytów. W spotkaniu wziął udział m.in. Burmistrz Babimostu Bernard Radny.

Podziękował członkom babimojskiego stowarzyszenia diabetyków za aktywną, profilaktyczną działalność, która ma zmniejszać ryzyko zachorowania na cukrzycę , a seniorom za udział w wielu wydarzeniach lokalnych oraz działalność integracyjną na rzecz osób starszych. Życzył również wszystkim członkom obu organizacji wszelkiej pomyślności, sił do aktywnej pracy społecznej oraz uśmiechu przy pokonywaniu codziennych trudności. W uroczystości uczestniczyła m.in. Pani Teresa Niemczyk, Prezes Regionu Zielonogórskiego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. W obecności Prezesa babimojskiego koła diabetyków Ryszarda Nadobnika wręczyła wyróżnienia, dyplomy i odznaczenia.

Za długoletnią pomoc w działalności stowarzyszenia Burmistrz Babimostu Bernard Radny otrzymał pamiątkowa statuetkę. Maria Nowak i Ryszard Nadobnik odznaczeni zostali złotą odznaką, Marianowi Baer przyznano srebrną odznakę a medal „ Za zwycięstwo nad cukrzycą”, który wręczany jest za ponad 30 – letnią walkę z chorobą, otrzymała Anita Nowak. Ponadto dyplomami wyróżniono : Annę Janiak, Irenę Świtała, Bolesławę Michalską, Genowefę Fijałkowską, Wandę Piasecką, Ryszarda Nowaka, Jadwigę Furman, Czesławę Giwerską, Reginę Heppel. Danuta Sułkowska i Daniela Błoszyk w podziękowaniu za pracę w Zarządzie otrzymały pamiątkowe puchary.

Zapraszamy do galerii

01.10.2015-8

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK