Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Spotkanie integracyjne dwóch babimojskich stowarzyszeń

01.10.2015-1W sali kawiarnianej Gminnego Ośrodka Kultury, w czwartek 1 października, babimojskie Stowarzyszenie Diabetyków oraz Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizowały spotkanie integracyjne. Powodem spotkania był corocznie uroczyście obchodzony Światowy Dzień Diabetyka, a także cykliczna impreza pod nazwą „Pożegnanie lata”, która od lat organizowana jest przez emerytów. W spotkaniu wziął udział m.in. Burmistrz Babimostu Bernard Radny.

Podziękował członkom babimojskiego stowarzyszenia diabetyków za aktywną, profilaktyczną działalność, która ma zmniejszać ryzyko zachorowania na cukrzycę , a seniorom za udział w wielu wydarzeniach lokalnych oraz działalność integracyjną na rzecz osób starszych. Życzył również wszystkim członkom obu organizacji wszelkiej pomyślności, sił do aktywnej pracy społecznej oraz uśmiechu przy pokonywaniu codziennych trudności. W uroczystości uczestniczyła m.in. Pani Teresa Niemczyk, Prezes Regionu Zielonogórskiego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. W obecności Prezesa babimojskiego koła diabetyków Ryszarda Nadobnika wręczyła wyróżnienia, dyplomy i odznaczenia.

Za długoletnią pomoc w działalności stowarzyszenia Burmistrz Babimostu Bernard Radny otrzymał pamiątkowa statuetkę. Maria Nowak i Ryszard Nadobnik odznaczeni zostali złotą odznaką, Marianowi Baer przyznano srebrną odznakę a medal „ Za zwycięstwo nad cukrzycą”, który wręczany jest za ponad 30 – letnią walkę z chorobą, otrzymała Anita Nowak. Ponadto dyplomami wyróżniono : Annę Janiak, Irenę Świtała, Bolesławę Michalską, Genowefę Fijałkowską, Wandę Piasecką, Ryszarda Nowaka, Jadwigę Furman, Czesławę Giwerską, Reginę Heppel. Danuta Sułkowska i Daniela Błoszyk w podziękowaniu za pracę w Zarządzie otrzymały pamiątkowe puchary.

Zapraszamy do galerii

01.10.2015-8

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji