Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że firma TRANS-FORMACJA  Marcin Wijatyk w ramach dobrej współpracy zaproponowała udostępnienie mieszkańcom Gminy Babimost pojemników na szkło. Osoby zainteresowane chęcią otrzymania pojemnika do zbiórki szkła prosi się o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Babimoście biuro nr 2 lub pod nr telefonu 68/3513864.


 

Pasowanie na ucznia w Zespole Edukacyjnym w Podmoklach Małych

16.10.2015-1W dniu 16 października 2015 roku w sali wiejskiej w Podmoklach Małych odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Część artystyczną przygotowały wychowawczynie klas I – pani Halina Świtała oraz pani Monika Stein.

Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni Burmistrz Babimostu – pan Bernard Radny, Zastępca Burmistrza pan Zbigniew Woziński, sekretarz pani Sylwia Panaś, przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Siedlcu wraz z maskotką, dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie, rodzice uczniów oraz pracownicy administracji i obsługi szkoły podstawowe z Podmokli Małych.

Uroczystość pasowania uczniów klas I rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły – pani Elżbiety Ryczek, która powitała wszystkich zebranych i podkreśliła, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności Szkoły Podstawowej w Podmoklach Małych.

Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

Po programie artystycznym pani dyrektor szkoły uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”.

Wychowawczynie przekazały pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia oraz pierwszy dokument – legitymację szkolną.  

Pani przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Siedlcu wraz z maskotką, która wzbudzała duże zainteresowanie wśród dzieci, wręczyli książeczki oszczędnościowe.   

Na zakończenie uroczystości Burmistrz Babimostu pan Bernard Radny życzył uczniom sukcesów oraz wiele wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Dzieci także w ramach programu „Bezpieczna szkoła” otrzymali z rąk sponsora pana Eugeniusza Richter kaski rowerowe, a od rodziców rożki obfitości.

W drugiej części programu rodzice i nauczyciele – aktorzy przedstawili dzieciom baśń pt. „Kopciuszek”, która cieszyła się dużym aplauzem.

Zapraszamy do galerii

16.10.2015-4

emocni-logo


Slajd1


GMINA BABIMOST
- REKORD GUINNESSA
4

www.solaratlas.pl

first-solarbanner solar

joomplu:5519

Galeria

Aparat

Informator SMS

joomplu:79

Dzienniki urzędowe

BIP

Licznik odwiedzin

Razem31141092
Goście 49
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
Loty do Warszawy
Gazeta Lubuska
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  LUBUSKIE LOTNISKO GAZETA LUBUSKA

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka 
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
19 publikacji