jarmark2017KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że w związku z rozpoczętą budową drogi na terenie osiedla budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Podmoklach Małych przedsiębiorstwo odbierające odpady nie ma możliwości dojazdu do posesji w celu odbioru odpadów. W związku z powyższym, uprzejmie prosi się mieszkańców o wystawianie pojemników na odpady do głównej drogi lub w miejsce umożliwiające dojazd przedsiębiorstwa, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

W przypadku braku możliwości wystawienia pojemników zwracamy się z prośbą o przetrzymanie odpadów w workach do czasu zakończenia inwestycji. Wszystkie zebrane odpady zostaną odebrane z każdej posesji po zakończeniu inwestycji.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.


W związku z remontem przejazdu kolejowego linii nr 358 km 6,779 w m. Podmokłe Wielkie, na drodze wojewódzkiej 304, uprzejmie informujemy , że od dnia 02.12.2017r.  od godz. 08:00 do dnia 13.12.2017r. do godz. 16:00 nastąpi zamknięcie przejazdu kolejowego dla ruchu kołowego.
Dla potrzeb utrzymania ruchu zostaną wyznaczone dwa objazdy:
1) dla pojazdów do 15 ton przez miejscowości Podmokle Wielkie, Podmokle Małe, drogą powiatową 1194F, ul. Leśną w Babimoście, do drogi wojewódzkiej nr 304,
2) dla pojazdów powyżej 15 ton przez miejscowości Zbąszyń, Nowy Tomyśl, Wolsztyn.
Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


 

I miejsce Gminy Babimost w „Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży”

27.10.2015-1Szkolny Związek Sportowy „Ziemia Lubuska” dokonał podsumowania we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży za rok 2014/2015. W klasyfikacji generalnej gmin Babimost po raz siódmy z rzędu okazał się najlepszy. W pokonanym polu pozostawiliśmy pozostałe 82 gminy województwa lubuskiego.

Należy podkreślić, że Trzciel, który zajął II miejsce miał ponad 100 punktów mniej niż my. Na ten sukces zapracowały wszystkie nasze szkoły, a w szczególności Publiczne Gimnazjum, które uzyskało 455 punktów, Szkoła Podstawowa w Babimoście, która zdobyła 250 punktów, Szkoła Podstawowa w Nowym Kramsku gromadząc 200 punktów oraz Szkoła Podstawowa w Podmoklach Małych uzyskując 20 punktów. Wręczenie okazałego pucharu i okolicznościowego dyplomu nastąpiło podczas X sesji Rady Miejskiej w Babimoście, która odbyła się 27 października 2015 roku. Przybył na nią prezes Szkolnego Związku Sportowego „Ziemia Lubuska” Zbigniew Bermes, który wraz z pucharem i dyplomem przekazał Burmistrzowi Bernardowi Radnemu serdeczne gratulacje. Powiedział, że doskonałe warunki do uprawiania sportu stworzone w ostatnich latach przez naszą Gminę mają znaczący wpływ na uzyskiwane przez dzieci i młodzież bardzo dobrych wyników w zawodach sportowych. Dziękując za wyróżnienie, Burmistrz podkreślił, że uprawianie sportu przez dzieci i młodzież ma znaczący wpływ na ich prawidłowy rozwój fizyczny i zdrowie zarówno teraz jak i w przyszłości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

27.10.2015-4
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK