Urząd Miejski w Babimoście poszukuje osoby do pracy na stanowisko pracownik gospodarczy – sprzątanie.

Szczegóły pod numerem telefonu 683513862
lub w urzędzie – biuro nr 14.


 

Firma Orange na terenie województwa lubuskiego rozpoczyna realizację budowy sieci światłowodowej. Inwestycja realizowana będzie z dofinansowaniem UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W ramach projektów POPC, współfinansowanych ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

Deklaracje można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Babimoście.

Deklaracje do pobrania: kliknij

orange


Uczniowie na sesji

27.10.2015-8W dniu 27.10.2015 r., podczas X sesji Rady Miejskiej w Babimoście zaprezentowali się uczniowie Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych. Obecność uczniów na sesji odbyła się dokładnie po czterech latach od pierwszego uczestnictwa w obradach. Podczas sesji dzieci zaprezentowały władzom gminy oraz radnym prezentację multimedialną pn. „Nic o nas bez nas” w ramach realizowanego projektu społeczno-obywatelskiego. W przedmiotowym projekcie udział brali zarówno uczniowie, jak i mieszkańcy poszczególnych wiosek, a wizyta na sesji była podsumowaniem działań w ramach ,,Podmoklańskiego Centrum Edukacji Obywatelskiej’’.

Uczniowie wspólnie z dorosłymi opracowywali ankiety, które następnie wypełnili mieszkańcy Podmokli Wielkich, Podmokli Małych, Zdzisławia oraz Lasek w celu wskazania problemu oraz potrzeb w danej miejscowości. Na podstawie ankiet został opracowany raport, który uczniowie zaprezentowali podczas sesji. Niepowtarzalne było wystąpienie dzieci 6 letnich – Anity Trocholepszej oraz Huberta Niemca, którzy z wielką ochotą opowiadali o swoich działaniach w projekcie, a także Pawła Judt, Jagody Lewandowskiej, Nikodema Hańczyka oraz Dominika Ziemiańskiego. Na koniec prezentacji, Burmistrz Babimostu i Przewodniczący Rady Miejskiej otrzymali petycję, w której wyszczególniono priorytetowe potrzeby każdej z miejscowości. Po krótkiej przerwie Burmistrz udzielił odpowiedzi młodym Obywatelom naszych wiosek w sprawie przedstawionych postulatów.

Zapraszamy do galerii

27.10.2015-7

 

27.10.2015-18

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
23 publikacji

FACEBOOK