jarmark2017KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Babimoście, informuje, że w związku z rozpoczętą budową drogi na terenie osiedla budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Podmoklach Małych przedsiębiorstwo odbierające odpady nie ma możliwości dojazdu do posesji w celu odbioru odpadów. W związku z powyższym, uprzejmie prosi się mieszkańców o wystawianie pojemników na odpady do głównej drogi lub w miejsce umożliwiające dojazd przedsiębiorstwa, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

W przypadku braku możliwości wystawienia pojemników zwracamy się z prośbą o przetrzymanie odpadów w workach do czasu zakończenia inwestycji. Wszystkie zebrane odpady zostaną odebrane z każdej posesji po zakończeniu inwestycji.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.


W związku z remontem przejazdu kolejowego linii nr 358 km 6,779 w m. Podmokłe Wielkie, na drodze wojewódzkiej 304, uprzejmie informujemy , że od dnia 02.12.2017r.  od godz. 08:00 do dnia 13.12.2017r. do godz. 16:00 nastąpi zamknięcie przejazdu kolejowego dla ruchu kołowego.
Dla potrzeb utrzymania ruchu zostaną wyznaczone dwa objazdy:
1) dla pojazdów do 15 ton przez miejscowości Podmokle Wielkie, Podmokle Małe, drogą powiatową 1194F, ul. Leśną w Babimoście, do drogi wojewódzkiej nr 304,
2) dla pojazdów powyżej 15 ton przez miejscowości Zbąszyń, Nowy Tomyśl, Wolsztyn.
Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


 

Wizyta szefa Europejskiej Akademii Sportu z Brandenburgii

30.10.2015-2W piątek, ostatniego dnia października gościł w Babimoście Pan Manfred Wothe, prezes Europejskiej Akademii Sportu w Brandenburgii. Przybył w towarzystwie  Pana Bogusława Sułkowskiego, dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie.

Spotkanie z Burmistrzem Bernardem Radnym, jego zastępcą Zbigniewem Wozińskim oraz dyrektorem Centrum Sportu i Rekreacji Zdzisławem Krupą i Sławomirą Stoll-Scheer , specjalistą d.s współpracy transgranicznej odbyło się w budynku Fittness Park. Prezes Wothe zwiedził nowo powstałe obiekty sportowe w tym trybuny z zadaszeniem i budynek zaplecza socjalno-technicznego. Wyraził słowa uznania, za stworzenie tak funkcjonalnych i komfortowych warunków do uprawiania sportu ale też i oglądania przez kibiców zawodów sportowych. Zadeklarował, że zawodnicy zrzeszeni w klubach sportowych Brandenburgii częściej niż dotąd odwiedzać będą Babimost, dzieląc się zdobytymi doświadczeniami i umiejętnościami.  Dzięki takim obiektom łatwiej będzie organizować polsko-niemieckie imprezy  sportowe, z korzyścią dla sportowców, ku zadowoleniu kibiców.   Burmistrz Bernard Radny podkreślił, że rozwój bazy sportowej w Babimoście wpływa korzystnie na rozwój fizyczny dzieci i młodzieży a także ich  wyniki sportowe. Wspomniał, że już od siedmiu lat z rzędu Gmina Babimost zajmuje I miejsce w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży, pozostawiając w pokonanym polu pozostałe 82 gminy naszego województwa.

Zapraszamy do galerii

30.10.2015-9

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
20 publikacji

FACEBOOK