Firma Orange na terenie województwa lubuskiego rozpoczyna realizację budowy sieci światłowodowej. Inwestycja realizowana będzie z dofinansowaniem UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W ramach projektów POPC, współfinansowanych ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

Deklaracje można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Babimoście.

Deklaracje do pobrania: kliknij

orange


Zapraszamy do obejrzenia filmu z XX Wojewódzkiego Święta Plonów, który znajduje się w dziale FILMOTEKA


Wizyta szefa Europejskiej Akademii Sportu z Brandenburgii

30.10.2015-2W piątek, ostatniego dnia października gościł w Babimoście Pan Manfred Wothe, prezes Europejskiej Akademii Sportu w Brandenburgii. Przybył w towarzystwie  Pana Bogusława Sułkowskiego, dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie.

Spotkanie z Burmistrzem Bernardem Radnym, jego zastępcą Zbigniewem Wozińskim oraz dyrektorem Centrum Sportu i Rekreacji Zdzisławem Krupą i Sławomirą Stoll-Scheer , specjalistą d.s współpracy transgranicznej odbyło się w budynku Fittness Park. Prezes Wothe zwiedził nowo powstałe obiekty sportowe w tym trybuny z zadaszeniem i budynek zaplecza socjalno-technicznego. Wyraził słowa uznania, za stworzenie tak funkcjonalnych i komfortowych warunków do uprawiania sportu ale też i oglądania przez kibiców zawodów sportowych. Zadeklarował, że zawodnicy zrzeszeni w klubach sportowych Brandenburgii częściej niż dotąd odwiedzać będą Babimost, dzieląc się zdobytymi doświadczeniami i umiejętnościami.  Dzięki takim obiektom łatwiej będzie organizować polsko-niemieckie imprezy  sportowe, z korzyścią dla sportowców, ku zadowoleniu kibiców.   Burmistrz Bernard Radny podkreślił, że rozwój bazy sportowej w Babimoście wpływa korzystnie na rozwój fizyczny dzieci i młodzieży a także ich  wyniki sportowe. Wspomniał, że już od siedmiu lat z rzędu Gmina Babimost zajmuje I miejsce w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży, pozostawiając w pokonanym polu pozostałe 82 gminy naszego województwa.

Zapraszamy do galerii

30.10.2015-9

 

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
22 publikacji

FACEBOOK